ANTALYA 2013 NORM FAZLALARI ATAMASI

Kodla Büyü
zaqwert' Alıntı:
sen düşünme devlet düşünsün...
doğru değilmi ama evim ne olacak nerde yaşayacam diye düşünerek kendimi hırpalamanın anlamı varmı norm fazlasıyım ama şu an formatörden fazla ekders alıyrum yerim rahat yani herşey olacağına varıyor

son güncellemeden sonra bizim branşta yapılmamış, başka branşta eksilmeler var.. (müzik mesela)

Son Dakika : arkadaşlar okula norm kadro tayinleri ile ilgili yeni bir yazı geldi, yazıyı okudum. anladığım kadarıyla "seçmeli derslerden dolayı ders saati eksik yazılan öğretmenlerin, ders saatlerinin düzeltilerek, okulda ihtiyacı olduğuna dair idare taahhütname imzalayıp il-ilçeye gönderirse bu öğretmenler tayin istemeyecektir. ancak yanlış olduğu tespit edilirse idare hakkında soruşturma açılacaktır" diye altına tehdit notunu koydukları için idare pek sıcak bakmıyor, bi de benim okul seneye ilkokul olacağı için tayin istesen daha iyi olur gibi bişeyler dediği için kararsız kaldım...

1. aşama belli oldu herkese hayırlı olsun resen atama yapacakları belli oldu antalyada bilginiz olsun

merkezdeki açıklar dolmuş. Bakalım resen atama yapacaklarmı gergin günler bekliyor arkadasları insallah hayırlısı olur.

fatih hocam meslek lisesine vermişler seni :S senmi sitedin..hayırlısı

ramazan hocam seninde hayırlı olsun halk eğitim :)

bir çok fizik kimya branşını mahmutlara konaklıya atamışlar sanırım bu sefer sormadan atadılar..2 yıl olayını uygulamışlar gibi..uzun yıllardır norm fazlasıydı bir çok kişi..bizi napacaklar bilemiyorum :S

Evet ben istemistim Tolga hocam bakalim ne olacak. Simdilik sonuctan memnunum zaten sadece ramazan hocayla ben istemisim. Halk egitim icin baska bi hoca istiyo demislerdi demekki oda istememis bakalim bundan sonrasi icin hayirlisi artik . Bu arada sen ikinxi asamada yazican mi bi yerler

bu 2.aşamada yazmazsak sonra geriye kalanları resen mi atıyorlar.süreç nedir ben vakıf olamadım tam olaya :/

tcoalngsau' Alıntı:
fatih hocam meslek lisesine vermişler seni :S senmi sitedin..hayırlısı

ramazan hocam seninde hayırlı olsun halk eğitim :)
sağol hocam hocam cuma günü antalyada idim resen atama ypacakları için meslek liselerine bötelileri vereceklerini ima eden cümle kurdu şube müdürü o yüzden ikinci aşamada bence isteyin derim ben

Fatih hocam ne diyosun meslek lisesi rahat olur mu :))) sen aradınmı okulu hangi dersleri bizlere verecekler acaba? kaç saat ders varmış bilgin var mı?

Walla aramadim hic bi yeri hocam artik rahatliga bakmiyorum eger ona bakacak olursak ben yrimden memnundum. Sonucta herkes artik derslerin geri gelmeyecegini tahmin ediyor. Yasim gencken adam gibi derse girmek istiyorum. Daha 30 sene boyle diken ustunde cekilmez :( tabi bu benim sahsi gorusum.gecen sene sen ordaydin benden iyi biliyosun durumlari sen bana bi akil ver nasildi durumlar.

hocam meslek derslerini nasıl verecez bi fikrin var mı? ben tayin isteme taraftarı değilim vereceklerse resen versinler.bide il içi tayin süremiz sıfırlanıyor ceza gibi :S meslek lisesinde görev yapan bilişim teknoloji ögretmeni BT rehberlik görevi alabiliyor mu acaba başka okullarda?

kerasus' Alıntı:
Walla aramadim hic bi yeri hocam artik rahatliga bakmiyorum eger ona bakacak olursak ben yrimden memnundum. Sonucta herkes artik derslerin geri gelmeyecegini tahmin ediyor. Yasim gencken adam gibi derse girmek istiyorum. Daha 30 sene boyle diken ustunde cekilmez :( tabi bu benim sahsi gorusum.gecen sene sen ordaydin benden iyi biliyosun durumlari sen bana bi akil ver nasildi durumlar.

sanırım 60 saat civarı ders var ve 3 öğretmen ihtiyacı var..derslerin çoğu meslek dersi..nasıl oalcak bilmiyorum.

Kadromu oraya verdikten sonra meslek dersi filan öğrenicez artık rehberlik vermezler galiba hocam en azından okuldaki dersleri tamamlama gibi bi olay var ya rehberlik için zaman kalır mı ki. Artık her dönem görevlendirmeymiş , atamaymış yapacaklar mı die düşünmek istemiyorm en kötü ihtimal diğer bölümlerde ofis dersleri filan vardır ona gireriz 15 saat ders çıkartırlar elbet.

benim norm sorunlarının çözüleceğine dair hiç bir umudum yok bi şekilde bizi eritecekler zaten yeni atamaları da mümkün olduğunca az yapıyorlar. Artık tef te yok bi şekilde böyle değerlendirecekler bizi galiba.

yok rehberlikmiş yok formatörlükmüş popülist günü kurtaracak uygulamalar zaten Formatörlükle 10 sene oyaladılar bt rehberliğiylede bi 10 sene oyalasalar zaten o zamana kadar projelerin ömrü biter. Ankaradakilerin umurunda değil nasıl olsa alternatif bi yöntem buldular.

hocam neden rehberlik vermesinler ki 15 saat girdikten sonra geriye kalana rehberlik verseneler fena olmaz. neyse hayırlısı olsun bakalım

tcoalngsau' Alıntı:
hocam neden rehberlik vermesinler ki 15 saat girdikten sonra geriye kalana rehberlik verseneler fena olmaz. neyse hayırlısı olsun bakalım
hocam ticarette akıllı tahta yok sanıyorsam tahta yoksa rehberlik yoktur zannedersem. ayrıca ders saati 15in üstüne çıkılmazsa zaten rehberlik istenir gerçi boş lise kaldı mı oda var hani :p

fatih hocam ticarette bildiğim kadarı ile ücretli öğretmen çalışıyor şu an yani 30 saat dersin hazırdır benim düşüncem sen rehberlik falan düşenemzsin çünkü meslek lisesi öğretmenlerine böyle bir hak vermiyorlar.

ramazan hocam eminmisin meslek lisesi öğretmenlerine rehberlik verilmedigine? dayanağınız nedir acaba?

hocam rehberlikten anladığım bt rehberliği ve 8 yıl meslek lisesinde çalıştım hiç bir şekilde dağıtım yazısı bizim okula gelmedi ve il koordinatörü ile görüşmemde meslek lisesi bilişim öğretmnelerine başvuru hakkının olmadığını söylemişti. ayrıca zaten rehberlik görevi yapacak arkadaşın meslek lisesinde işi ne orda zaten derse girecek öğretmen bulamıyorlar
eğer rehberlikten kast sınıf rehberliği ise atelye ve bölüm şefi haricindeki tün öğretmenler sınıf rehberliği alabilir.

bt rehberliğinden bahsediyorum..busene ilk defa uygulandı hocam siz formatörlükten felan bahsediyor olmayın :!: neyse en iyisi il eğiticiyi aramak sanırım..tşkler

bt rehberliği ile formatörlük arasında fark yok sadece çalışma şartları daha şeffaf hale getirildi . yani sistem aynen devam ediyor. benim şahsi fikrim meslek liselerinde görev yapanların başvuru yapamayacığını düşünüyorum daha önce böyle idi şimdi böyledir.

Geri