antivirüs yerine deepfreze kursam nasıl olur?

Kodla Büyü

Lainn

Aktif Üye
merhabalar, bütün virüs programalrına gıçık oldum.
herhangi bir virüs programı yerine deepfereze kursam nasıl olur?
hdd ye bir zararı avrmı bunun?
tşkler.

valla hocam ben 2 sene lab'da antivirüs yerine deep freeze kullandım ve pek bir sorunda yaşamadım.

hocam cafe ve lablarda kullanıyoruz biliyorum, ben kişisel pc için bir zararı avrmı diye emrake diyorum? öyle ha bire program kurup deneyen biri degilim ama sonuçta Hdd ye zararı olmasın.

Bunu sene lab da bende kullandım.Depepfreze c yi korumu altına aldım siteme hiç birşey olmuyor ancak d sürücüne yerleşen virüsler flash bellek takıldığında hemen bulaşıyodu.Yani diğer sürücüler virüsle kanıyo bu sefer.

Evet virüs programına bazen gerek kalıyor ben deep frezeyi kurdum birde virüs programı kurudm ama virüs programı aktif değil yani arkaplanda servislerini çalıştırmıyor.Virüs tehtidi algıladığımda haşere programını çalıştırıyorum ve temizliyorum.Sonra virüs programını herşeyiyle tekrar kapatıyorum.Böylece sistemimde ekstra bir yük getirmiyor.Deep freze ile de c yi sağlamlaştırıyorum.Bence böyle yap.Ben pişman olmadım.

hocam bende böyle yapmayı düsünüyorum. fakat c:/ ye deepfereze d:/ye anti vürüs kursam nasıl olur? d:/de çalışırmı bu antivirüsler?

kendi bilgisayarın ise depfreeze kurma antivirüs kullan. avast var nod var avg var bendeki gibi kaspersky var. bir sürü k e y s e r i a l araıyorum sitelerde bişey olmuyor. tehlikeli sitelerde bağlantıyı kesiyor vs. ama lab için dersen öneririm.

çok iyi olur hocam..yok key derdi yok güncelleme, hiç bişey kalmaz tertemiz olur :lol:

deepfreze de virüs bulasiyor mu?
ben kendi pc me kurmustum. birgün program kurmak için pasif hale getirtim, sonra tekrar aktiflestiremedim. simgesi görünüyo, açmaya çalistigim zaman donuyo, sonra simge kayboluyo. bu yüzden bir daha kurmadim.
bu neden oluyo, nasil bir çözümü var?

hocam depfreze kaldırmak icin setup programını calıstırmanız lazım. belki sizin kulladıgnız deneme sürümü idi de süresi geçmişti.

Hardiske zarır olduğu çiddi bazı sitelerde okumuştum sürekli bilgi yazılıp sisliniyor. sonuçta hadrsiklerin belirli yazım saat ömürleri var.

o konuda haklısınız, zaten cafelerde kullanılan pclerinde ömrü belli.
az biraz kullanalım bakalım ne olacak :)

şu deepfreze programına bir türlü ısınamadım... hadi lablarda neyse de kişisel bilgisayarda kullanılması bence de pek uygun değil hocam... tabii yine siz bilirsiniz ama kaspersky kurun, başınızı diğerleriyle ağrıtmayın bence hiç :) :)

hocam panda almıştım bi ara onu kurdum simdi. bakalım ne kadar dayanacak :)
ghıost almayı denedim, aldımda ama yuklemeyi basaramadım.
Bu virus olayını bulan kabirde rahat etmesin diyorum başkada bişi demiyorum :)

Geri