ARA TATİL VE BTR

Kodla Büyü
Pandemi öncesi yazıyı öne sürmek çok saçma. Zira pandemi öncesi öğretmenlerde okula gelmesi gerekiyordu.
Ama en saçma olanıda hakkını savunacağına, haftalık 3 saat ekders fazlalığını öne sürüp, en az 30 saatlik mağduriyeti görmezden gelen kraldan çok kralcıların tavırları.

Her gün bir arkadaşımızın testi pozitif çıkıyor. Öğretmenler okula gelmekten korkarken biz her gün minibüsle okula gidip her yere temas ediyoruz. Öğrenci yok öğretmen yok neden okula gidip bu riske giriyoruz onu anlamak gerçekten zor. Evet hepimiz btr olarak görevliyiz ama bizim hedefimiz öğrenci ve öğretmenler boş okul binası değil.

Arkadaşlar ben geçen seneki gibi yine 18 saat ek dersimi alıp okula gitmeyip uzaktan destek sağlayacağım benim görevlendirmem bu şekilde gitmek isteyen itiraz edemeyenlere kolay gelsin boş okullarda otururlar

neye göre gitmeyeceksin gelen yazıyı okudun mu
sdf.jpg

bakanlık yazısında 1. madde, mersin il bunu dikkate almadan ara tatillerde görevlendirmeleri olmaz gibi yazmış ama hata yapmış. bundan başka yazı varsa bilmiyorum ama bu yazıya göre ara tatillerde 18 saat alırız ve btr yiz. okula da gitmemiz gerekiyor mecburen. ilden ile, okuldan okul fark olabilir, tabi ki öğrenci yok, ders yok okulda olmamız çok saçma ama yapacak bişey yok resmiyette. işinize geldiği gibi hareket etmek lazım

Ekli dosyayı görüntüle 68398

bakanlık yazısında 1. madde, mersin il bunu dikkate almadan ara tatillerde görevlendirmeleri olmaz gibi yazmış ama hata yapmış. bundan başka yazı varsa bilmiyorum ama bu yazıya göre ara tatillerde 18 saat alırız ve btr yiz. okula da gitmemiz gerekiyor mecburen. ilden ile, okuldan okul fark olabilir, tabi ki öğrenci yok, ders yok okulda olmamız çok saçma ama yapacak bişey yok resmiyette. işinize geldiği gibi hareket etmek lazım
evet buydu yazı

Ekli dosyayı görüntüle 68398

Normal zamanda bütün öğretmenler seminer dönemi okula gelip okulda seminer yaparlar ve 15 saat haftalık ders ucretini alırlar. Biz de okula gelip gorevlendirmemiz devam ettiği için (bu yazıya göre) ders ücretimizi 18 saat alırız.

Pandemi nedeniyle öğretmenlere seminer çalışmalarını cevirim içi yapmaları isteniyor. Biz de öğretmen olduğumuz için biz de çevirim içi yaparız. Bizi diğer öğretmenlerden neden ayiriyorsunuz? Gelmeniz mecbur ne demek onu anlayamiyorum. Arkadaşlar bizim görevimiz eğitim öğretim saatleri içerisinde (diğer öğretmenler de aynı).

Diğer öğretmenler çevirim içi seminer bize okula geleceksin. Pandemi ve esnek çalışma ile normal zamanı karıştırmayın.

Ben bu durumdan bişey anlamadm açıkcası ben gitmek istemiyorum küçük çocuğum var ama bana geleceksin babında konuşuldu :( Bi arkadaşın görev yazısında seminer dönemini kapsamıyor görevlendirme tarihleri yukardaki yazıda ise görev bütündür diyor. Bana 3 saat ekdersi vermesinler istemiyorum rehberliği uzaktan da yapabiliriz. Neden biz öğretmen dışı bişeymiş muamelesi görüyoruz. Virüs bilgisayar öğrt. ,ailesine bulaşmayacak mı

evet semineri de kapsıyor çünkü seminer sistemi değişti ama okulda bulunulacak denmiyor eve gittiğimde de kaç tane öğretmeni çevrim içi zoom için yardımcı oluyorum geçen gün sadece 1 öğretmene yarım saat telefonda konuşmuşum yani okulda olunacak diye bir ibare yok göreviniz devam ediyor diyor sadece

YENİ YAZI DEDİĞİNİZ YAZI ŞUBATTA ÇIKMIŞ YAZI VE BÜTÜNLÜK SAĞLAMAK ADINA YAZILMIŞ KİM HANGİ AKLA OKULA GİDECEĞİZ DİYE YORUMLAMIŞSA BENCE TÜRKÇESİ YOK.
BTR GÖREVLENDİRMESİ Fatih projesinde öğretmenlere rehberlik etmek için yapılan bir görevlendirme kime reheberlik edeceksiniz tatilde duvarlara mı yoksa idarecilere mi?
Şu yazıyı hala okula gideceğiz diye yorumlayanlar bence kendi görevlendirme mantığı hala kavrayamamıştır.

Nisan 2020'deki ara tatilde neden okula gitmedik? durduk yere bu yazıyı neden yağlandırıp ballandırıp ortaya çıkartıyorsunuz bence bunlar böte düşmanı tek kelime

YENİ YAZI DEDİĞİNİZ YAZI ŞUBATTA ÇIKMIŞ YAZI VE BÜTÜNLÜK SAĞLAMAK ADINA YAZILMIŞ KİM HANGİ AKLA OKULA GİDECEĞİZ DİYE YORUMLAMIŞSA BENCE TÜRKÇESİ YOK.
BTR GÖREVLENDİRMESİ Fatih projesinde öğretmenlere rehberlik etmek için yapılan bir görevlendirme kime reheberlik edeceksiniz tatilde duvarlara mı yoksa idarecilere mi?
Şu yazıyı hala okula gideceğiz diye yorumlayanlar bence kendi görevlendirme mantığı hala kavrayamamıştır.

Nisan 2020'deki ara tatilde neden okula gitmedik? durduk yere bu yazıyı neden yağlandırıp ballandırıp ortaya çıkartıyorsunuz bence bunlar böte düşmanı tek kelime
Düşmanlıkla ne alakası var hocam. İşleyiş tektir. Sizin kendi fikirlerinize ve yorumlarınıza göre olacak diye birşey yok. Sizi bir öğretmen olarak ve meslektaşım olarak karşınızdaki kişiyi düşman etme düşüncenizden dolayı kınıyorum. Aklınızda soru var ise İl kordinatörünüzü arayın onlar yardımcı olurlar.

Düşmanlıkla ne alakası var hocam. İşleyiş tektir. Sizin kendi fikirlerinize ve yorumlarınıza göre olacak diye birşey yok. Sizi bir öğretmen olarak ve meslektaşım olarak karşınızdaki kişiyi düşman etme düşüncenizden dolayı kınıyorum. Aklınızda soru var ise İl kordinatörünüzü arayın onlar yardımcı olurlar.
Hocam normal zamanda deiliz her gün yeni önlemler açıklanırken btr okula gelecek saçma gelebilir ama sizin mantiginizla illaki btrye özel yazı lazım.rehber öğretmen öğretmen BTR rehber öğretmen gibi deilmi?

Bende tartışmaya farklı yaklaşayım. Yeni yazıya göre doğrudur ara tatillerde de btr yiz ve okula gitmemiz gerekiyor. Benim okulda salı-perşembe ders günüm ve o günlerde btr değilim. Yani ben müdürle konuşup salı ve perşembe okula gitmemeyi düşünüyorum. Ne kopartırsam kârdır.

Ekli dosyalar

• IMG_20201113_200157.jpg
    IMG_20201113_200157.jpg
    124.3 KB · Görüntüleme: 115
Resmi yazıları ya belirsiz yada herkes kendine göre yorumluyor idare ve btr olarak.
btr olsan 18 saat, olmasan seminer 15 saat yatacak. Bu kadar çıkmaz bir durum yok ortada. Evde otur 15 saat al hocam çok da üstüne düşmeye gerek yok.
şimdi bu yazdıklarıma eleştiri gelecektir yasallık, prosedür vs. sadece bir hafta için geçerli olacak 3 saatlik fark için bence konuşulmaya bile değmez. Bu benim fikrim beni bağlar.

Görev tanımlarına baktığında btr nin , kısaca öğretmen ve öğrenciye rehberlik yapmak. Öğrenci yok, öğretmen de yok, sen ne yapacaksın burada demezler mi adama?

Şubatta çıkmış yazıya bakarak okula gidilecek diyenleri şaşkınlıkla okuyorum. O zaman tüm öğretmenler okuldaydı. Online seminerde okula gidip boş binada sıralara masalara mı btr yapılacak? Uzaktan online şekilde seminerlere katılacağız btr görevini online yerine getireceğiz bu kadar basit.

Şubattan Kasıma yorum zorlamak ne kadar doğru. Görevlendirmeye esas teşkil eden durumlar ortada yok ise neyin görevi yapılacak. Btr okula gidecekse ve görevini yapacaksa, BTR iken başka bir görev yapmayacaksa seminer çalışmalarına neden ve nasıl katılacak.

hocam ilçe koordinatörümüz görevlendirmende tarih aralığı yok gidiceksin dedi. İl koordinatörü idarene bağlı dedi müdür de müdürler toplantısında konuşuldu bu ilçe olarak btrler okula gelicek kararı aldık dedi. Herkes birşeyler diyor buralarda.

Geri