araba alış satış yardım

Kodla Büyü

bekir özdoğan

Site Gezgini
arkadaşlar benim için araba büyük bir hobi.bu konuda bilgimde var.ayrıca araba alım satımıyla uğraşan çok fazla arkadaşlarım var.bu konuda araba alacak ve satacaklara yardım edebilirim.

hocam kardeşimde bu arabadan var .kullandım ve çok çok beğendim passattan geri kalırı yok donanım mükemmel ne ararsan var.fiyatına göre piyasadaki en donanımlı arabalardan biri.fiyatı kardeşim 28 e aldı ama 30 gibi gidiyor.ama onunki 2008

hocam bende 2004-2005 renault laguna almayı düşünüyorum.19-20 bin lira civarı fiyatı var.sizce lagunalar nasıldır.arıza çıkarırmı.biliyosunz d segmenti olduğu için parçaları pahalı diye duydum.sizce alınır mı?

Honda City 1.4 ES 2011 model. Sizce nasıl bi arabadır? yakıtı, sağlamlığı, yol tutuşu ?

hocam ben de ford fiesta almayı düşünüyorum yeni kasa olanından, yalnız 1.25 ya da 1.4 benzinli alıp tüp mü taktırsam yoksa dizel mi alsam karar veremedim.
diğer bir kararsızlığım 2. el fiyatları el yakıyor. almak için ekim kasım aylarını beklesem fiyatlar gerçekten de düşer mi.

arkadaslar benım nacızane gorusum bu paylasımın cok gereksız oldugu..

arabayı hangı cografyada hangı amac ıcın ve ne kadra sure kullanacagına gore arabanın ıyı ya da kotu olması belırlenır..
uzaktan sıparısle bu olur mu ya...
ornegın sız anadolunun koylerınde mercedes kullanamazsınız, satmaya kalksanız kımse de almaz.ama broadway ya da toros yok satar..
daha bır cok etken var.
bu paylasımı sacma buldum..

bilgisayarbilisim60' Alıntı:
arkadaslar benım nacızane gorusum bu paylasımın cok gereksız oldugu..

arabayı hangı cografyada hangı amac ıcın ve ne kadra sure kullanacagına gore arabanın ıyı ya da kotu olması belırlenır..
uzaktan sıparısle bu olur mu ya...
ornegın sız anadolunun koylerınde mercedes kullanamazsınız, satmaya kalksanız kımse de almaz.ama broadway ya da toros yok satar..
daha bır cok etken var.
bu paylasımı sacma buldum..
dediğiniz gibi coğrafyaya katılıyorum ancak alacak arkadaş köydeyim diyede belirtebilir. o zaman saçmalıkta ortalıktan kalkar.
araba almayı düşünen arkadaşlara tavsiyelerim şu olur benimde. önden ve direklerden aldığı darbelere bakın. büyük kazaları varsa buralardan uzak durun derim. kapı çamurluk bagaj gibi yerrlerde boyayı çok önemli gören biri değilimdir. çünkü 2. el araba alırken sıfır boyalı araç bulmak imkansız. birde şirketlerin çok tercih ettiği araçlar vardır.( focus, clio vb.) bunların kmleri düşüttürülüyo genelde bunlara dikkat edin.
gerisi sizin ekonominizle alakalı olan bir durum.
alman ve japon arabaları diğerlerine göre bir adım önde olan arabalar bana göre. ancak paralarıda aynı şekilde bir adım önde. aynı paraya yüksek model donanımlı fransız arabası mı yoksa düşük model daha fazla kmli alman mı bu insanların tercihine kalmıştır bence

Araba konusunda yardım edecek arkadaşlara teşekkürler ama
bulduğumuz araçları görmeyeckeri için bizz sadece bilgi sahibi olabiliriz.

Şunu yapabilir arkadaş kendisi dizel-benzinli
Motor gücüne göre kıyaslamalar yapılabilir.

mesela araçı almak için incelerken nelere dikkat edilmeli?

Ben Başlatayım
1. araç alırken Lastiklerin iyi olması
2. motor yıkanıp gösteriliyorsa Yağ veya benzin/dizel kaçağı olup olmayacağını düşünmek
3. km si ile ilgili bir yazı vardı bu araçın güvenilir birisinden alınsa bile oda aldığında bilmiyorsa sıkınıtı olabilir
4. Araçı kim yada kimler kullanmış (Ben iyi kullanmış olabilirim ama başkalarına verdiysem!!!)

bu şekilde bilinmesi yada dikkat edilmesi gerekenler yazılırsa daha yararlı olur

Şimdiden 4 kişi bu araba nasıl demiş ama cevaplar yetişmez.

Arkadaşlar bilgi paylaşınca güzeldir bu nedenle bu paylaşımı saçma bulan arkadaş yanlış söylüyor.1-megane:
Bu arabanın sondan bir önceki kasası 23000-24.000-25.000 fiyata araba alacak arkadaşlar için iyi bir tercih.yol tutuşu çok iyi.donanımı güzel.son kasası çok iyi ama çokta pahalı.eksisi ise bozuk yollarda sürekli kullanımlarda alt takımlarının çabuk bozulması.renk ise gümüş gri,ateş kırmızısı,füme.
2-laguna ise gerçekten donanımı iyi bir araba fiyatına göre bence çok iyi.ancak eksisi yedek parçası çok pahalı ama dayanıklıda.yazılan fiyat çok iyi bence biraz daha fazlaya gidiyor.
3-honda city kullananlara sordum memnunlar yakıtı iyi ancak memnun olmayanlarda var. Yol tutuşu zayıf bu fiyata çok daha iyi geniş araba alınabilir.
4-fiestaya gelince çok kullandım son kasa görünüşü gerçekten harika dizelleri bir depo ile 1000 km den fazla yol yapıyor.ancak sıfırı çok pahalı gerçi 2.elide öyle.yalnız benim en sevmediğim tarafı arka koltuklarda diz mesafesi çok kısa .sanki araba2 kişilik gibi.arkadaşlar şu anda sıfır ve 2. el inanılmaz yüksek.sıfır kesinlikle almayın şimdi.ancak 2.el 20.000-25.000 tl arasında güzelarabalar var.

20-22 ye
dizel
100.000 km altı araç almak istiyorum.
motor konusunda sıkıtı yapmayacak bagaj konusunda da yeterli hangi araç/araöları tavsiye edersiniz?

bu fiyata dizel zor biraz daha 25.000 tl ye çıkmak faydalı olur.2. el dizelde çok dikkatli olmak lazım malum motor bakımı pahalı.25.000 civarında peugeot 307 nin dizelleri bulunabilir.iç ve bagaj hacmi iyi

hocam bende şuan 2001 ford focus var, sedan modeli. arabamı temmuz gibi satmayı düşünüyorum. yazdığın gibi benim de fiestanın tipi çok hoşuma gidiyor. içinde bindiğimde hayal kırıklığına uğradım. ama internetten fiyat ve yaş aralığı seçtiğimde 2 araba üzerinde yoğnlaşıyorum bu aralar. sizinde görüşünüzü alayım dedim. Audi A3 2004-2005 civarı modeller fiyat ortalama 25-26 gibi sanki. Ama kafama takılan kısmı 2 kapılı olması. ikinici araba ise WV Golf FSI 2004-2005-2006 modelleri. Fiyat aralığı ise 24-26 arasında değişiyor. ikisi arasında seçim yapamıyorum. Ve bu kasa tipinde 2005 altı olmayan en üst fiyat olarakta 26.000 düşünüyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

307 lerin amörtisör sorunu var tavsiye etmem.Zaten 2008 den sonrada o kötü imajı kaldırmak için 307 ler üretimden kalktı.Nerden mi biliyorum?Ben 2008 de 308 aldım çünkü.Çok araştırmıştım.

opel astra enjoy sedan 2008 dizel metalik gri aldık martta, 76000 de idi ve 28.500 tl ye, şimdi 81000 km de ve yaklaşık 1000 tl lik bir bakım yaptırdık servisinde. sadece çamurluğunda çizikten kaynaklanan lokal boya ve ufak çizikleri vardı aldığımızda. servisinde yaptırmak 600 tl falanmış, dışarıda 300 e boyuyorlarmış, ama boyatmadık. bizden önceki kullanıcı sigara külünü vites kullanırken dökmüş ve o deride ufak delikler vardı. hala var. şimdi satsak ne kadara olur, fikir verebilir misiniz?

bekir özdoğan' Alıntı:
bu fiyata dizel zor biraz daha 25.000 tl ye çıkmak faydalı olur.2. el dizelde çok dikkatli olmak lazım malum motor bakımı pahalı.25.000 civarında peugeot 307 nin dizelleri bulunabilir.iç ve bagaj hacmi iyi

Dizel araçlardan C3 nasıl sizce ve motor konusunda diğerleriyle kıyaslasanız 18 e c3 bulmuştum 2005 58.000km de

araba tercihlerin çok iyi ama ben olsam yedek parça ve bakım masrafları olarak vede 2. elide düşünerek Wv GOLF DÜŞÜNÜRÜM.AUDİ ÜST SINIF ARABA AMA BENCE GOLFÜN AVANTAJLARI DAHA FAZLA.FİYATLARI İSE GERÇEKTEN İYİ TAKİP ETMİŞSİN.26.000 TL PARAYA OPELİNDE BİRÇOK MODELİNİ FORDUN FOCUSUNUN 2005-2006 SINI ALABİLİRSİN AMA BEN GOLF DERİM.

Hocam merhabalar bizde 1999 Model Renault 19 Europa 1.6 RNE LPG var. 12000 e satmak istiyoruz yardımcı olur musunuz ?

bekir özdoğan' Alıntı:
araba tercihlerin çok iyi ama ben olsam yedek parça ve bakım masrafları olarak vede 2. elide düşünerek Wv GOLF DÜŞÜNÜRÜM.AUDİ ÜST SINIF ARABA AMA BENCE GOLFÜN AVANTAJLARI DAHA FAZLA.FİYATLARI İSE GERÇEKTEN İYİ TAKİP ETMİŞSİN.26.000 TL PARAYA OPELİNDE BİRÇOK MODELİNİ FORDUN FOCUSUNUN 2005-2006 SINI ALABİLİRSİN AMA BEN GOLF DERİM.

Öncelikle teşekkürler. Audi konusunda beni etkileyen tek konu dış görünümü. Ama WV Golf konusunda şu andan itibaren biraz daha iyimser bakıyorum. WV Golf otomatik vites ve lpg aynı anda bulabileceğim ve dolu bir kasa olarak FSI haricinde bir öneriniz var mı???

en sessiz çalışan dizelerden biri alma ihtimaliniz varsa bence fazla düşünmeye gerek yok ama son kasanın dış görünümü çok hoş değil bence lakin arabayı çeken motordur...

Hocam bende 1998 model 238.500kmde lacivert renkli opel vectra 1.6 GL var.bir kaç parçada boya var. Bunu ne kadara satabilirim?
Bunu sattıktan sonrada 20yi yada 22yi geçmeyecek şekilde yaşını küçültebileceğim ve opele yakın yada vectradan sonra binilebilir diyebileceğimiz hangi marka ve modelleri tavsiye edersiniz? Teşekkürler...

Arkadaşlar umarım yazdığım saçma olmuyordur.Samsun'dayım ve opel corsa'nın otomatik vites yeni kasasını arıyorum 2.el almak için.bulamazsam sıfırını almak istiyorum.acemilikte sıfır araba almak ne kadar mantıklıysa artık :( samsunda olan arkadaşlar varsa ilgilenirlerse sevinirim.tşkrler...

19000'e 2004 307 xr 1.4 hdi aldım. dizel 120000'de...
servise gösterdim plastik kısımlar dışında kaportada hiç boya yok.
ufak bi kazası var tampon ve far değişmiş...
bilgisayarda da hiç bir sıkıntı çıkmadı.

Sadece hidrolikte direksiyon powerında sızıntı varmış.
servise sordum 1500'e değişir dediler. yedek parçacıda 500 civarı.
değişmesemde sıkıntıda yaratmayabilirmiş.
Umarım mantıklı bi iş yapmışımdır.

Opel Astra comfort kullanan arkadaşlar varsa bir kaç sorum olacaktı?

1-2003 model, 95 km, 2 parça çizikten dolayı boyalı,gümüş gri 22500 TL nasıl?
2-Kaç yılları arası arasında üretimi var
3-CD modellerinden sonra üretildi ama comforların donanım fazlalığı yok galiba hatta hava yastığı cd lerde 4 bunlardan 2 tane fazla
4-CD comfort elegance enjoy daha başka var mı bilmiyorum ama sıralaması nasıl

Geri