Arabanız kaç yakıyo?

Kodla Büyü
1.6. otomatik benzinli civic le ; ve şehir içi yaklaşık 12 litre lik tüketimimle ; km de nerdeyse 75 kuruş yakıyorum ve 50 kuruşu devlete direk vergi....:) şehir dışında insan gibi kullanınca 5,5 - 6 litre civarına düşüyor..

i10 otomatik vites lpgli ile şehir içi 25-27 km/h ortalama hızlarda 28,5 lt lpg ile 270 km civarı.Şehir dışı tek kişi 90kmh ortalama ile 100 kmde 5,9lt lpg.Şehir dışı ortalama 110 km/h ile klima açık 4 kişi 100kmde 7,8 lt lpg tüketiyor.

Getz lpg ıle 280 cıvarı yakıyor devrı yuksek kullanıyorum malesef ya yokus cıkıyorum yada ceza yememek ıcın arabanın sesınden hız kesıyorum anlıyacagınız

merak edıyorum sehırler arası 90 ıle gıdebılen arkadaslar hızınızı nasıl ayarlıyorsunuz ben 15km yokus yolda bıle ayarlamakta zorlanıyorum cozum olarak 5 yerıne 4. vıtesı kullanarak ceza yemekten kurtarıyorum malum 15km 2 tane ladar bolgesı var

Arkadaşların bazıları hayal dünyasında yaşıyor galiba :)

En kral araçların 25 kuruş seviyelerinde olduğunu düşünüyorum. Bir kere Ankara'ya gittim, bi kere 1000 km yaptım, bi kere bakkala gittim den ziyade :) hava, yük ve karışık tüketimler göz önüne alınmalı.

1.5DCİ Clio4 aracımla bu ay depoyu 200 tl ye doldurup ş.içi-ş.dışı karışık 850 km yol yaptım. Bu da 23-24 krş civarı yapıyor. Hem kış mevsimi hemde bu petrol fiyatlarında iyi rakam olduğunu düşünüyorum.

şehir içi kışın 20 krş'dan az. Kışın şehir içi 100 km'de 6,5 lt Gaz yakıyor. i20 2012 1.2 cvtt manuel vites. atiler tüp var. Yazın uzun yolda ne yakar merak ediyorum.

yani 1lt gaz ile kışın şehir içi 15 km'den fazla gidiyor.

benzinde 3 ay önce 4000 km önce 50-100 tl'lik hatırlamıyorum pek almıştım bitmedi henüz.

arabayı yeni aldım. bakım yaptırdım. fazla gaza yüklenmem fazlada ani fren atmam. düşük devirde kullanırım.

Son düzenleme:
Şehir içi yakıt tüketimi çok farazi küçük bir yerdeyseniz 5 km yolu dur kalk dur kalk gidiyorsanız (benim gibi) helede kışın motor ısınmadan duruyorsanız en az yakan arabayla (1.4 jazz manuel) bile 10 lt yi görürsünüz aynı arabayla şehir içi deyip çalıştırıp 20km durmadan giderseniz 6lt yi bile görürsünüz sonuçta ikisi de şehir içi

Arkadaşların bazıları hayal dünyasında yaşıyor galiba :)

En kral araçların 25 kuruş seviyelerinde olduğunu düşünüyorum. Bir kere Ankara'ya gittim, bi kere 1000 km yaptım, bi kere bakkala gittim den ziyade :) hava, yük ve karışık tüketimler göz önüne alınmalı.

benzinin litresi 5,60 lira ve benzinle de araba kullananlar olduğuna göre ve araçların km lerinin %80 inin de şehir içi kullanıldığına göre "en kral araçta 25 kuruş tüketim" biraz fazla iyimserlik ???ve gerçekle bağdaşmayan bir düşünce...hatta çok çok ütopik km de 25 kuruş için araba nın yaklaşık 4 litre civarı yakması gerekir!!!bu koşullarda şehir içi kullanımda yaktırabilen var mı????

benzinin litresi 5,60 lira ve benzinle de araba kullananlar olduğuna göre ve araçların km lerinin %80 inin de şehir içi kullanıldığına göre "en kral araçta 25 kuruş tüketim" biraz fazla iyimserlik ???ve gerçekle bağdaşmayan bir düşünce...hatta çok çok ütopik km de 25 kuruş için araba nın yaklaşık 4 litre civarı yakması gerekir!!!bu koşullarda şehir içi kullanımda yaktırabilen var mı????

Benim aracın yakıt değerleri

i1A3jb
fCoTHw

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-12-03-20-25-09.png
    Screenshot_2017-12-03-20-25-09.png
    99.3 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2017-12-03-20-25-34.png
    Screenshot_2017-12-03-20-25-34.png
    133.1 KB · Görüntüleme: 17

Yani sen gerisini hesap et işte. Aynı şeyi söylüyoruz zaten, 25 krş a takılma hocam :)
Millet yazıyor hala bak yukarıdaki mesajlara :D

Geri