arabaya inip binerken sol arkadan gelen ses

Kodla Büyü

zerrax

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar arabama inip binerken sol arka tekerden gacur gucur sesler geliyor...araba konusunda çok acemiyim acaba bu ses amortosörden mi yoksa suspansiyondan mı geliyordur sizce...ayrıca yarın sanayide götürecemde masrafı çok olur mu???bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...gerçekten çok kafama takıldı bu sorun..arabam 2006 palio...

tahmininiz doğrudur amartisör patlak yada eğri olabilir 50-60 lira filandır parçası+işçilik hocam. süspansiyon yaylarından ise yaylarda aşağı yukarı o paradır.

robotekin dediği paryo bilyası sorunu olsa idi yolda giderken vuuuuuuu diye bir ses gelmesi lazımdı

yolda giderken bir ses yok arkadaşlar...bende arabayı park edip indikten sonra gacur gucur ses gelince kıllandım...arkadaşa sordum oda amatösör patlamıştır dedi yarın bakalım sanayiye götürecem..bu arada bu amatösörler tek taraflı değiştirilebiliyor mu???

hocam ama tekerleğe vuruncuda sanki bişey kırılmış gibide ses geliyor:))ama inş dediğiniz gibidir..

bence de el freninin çekik oluşu etkiliyor.sadece viteste el frenini indirik şekilde in-bin yaparak bir deneyin.fren balatalarını değiştirmek çözüm olur.benimki iki yıldır yapıyor.fren balatalarının özelliğindenmiş,kalitesizlikle alakalı değil ve değişmesi de gerekmiyormuş.yetkili servisin dediği.
hareket halinde sorun yok dediniz,o zaman amortisorden olacağını zannetmiyorum.

tamam hocam dediğinizi hemen deneyecem...inş dediğiniz gibidir..hemen bir aşağı inip dediğinizi bir deneyem..

hocam sanayide baktırdım...usta bişeyi yok dedi...tekerleğin orda bişey var dedi şimdi yalan olmasın adını unuttum ondandır dedi...sıkıntı yapacak bişey yok dedi..ıslanınca falan o sesi çıkartırmış araba..

Geri