Arabayla yarım metre suya girdim çalışmıyor.

Kodla Büyü

55ihsan55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bugün adana'ya inanılmaz bir yağmur yağdı. ben hayatımda böyle birşey görmedim. kendimi bir anda yarım metrelik bir nehirde buldum(yollar nehir oldu). ve kendimi zor bela kurtardım eve geldim ama kontağı kapatır kapatmaz bir daha çalışmadı. 2-3 saat aradan sonra az önce tekrar denedim. her 3-4 denemeye bir çalışıyor. ama bir kerede kesinlikle yok. kaputu açtığımda yer yer su aldığını gördüm. nedir acaba sebep kurumasını beklersem düzelir mi acaba. bilgili arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

marş motoru, bobin, buji ve kablosu gibi elektriksel aksamlar kontrol edilmeli, su varsa kurutulmalı.akünün,şarj dinamosunun elektirksel beslediği her parça ve soketleri kontrol edilmeli.

motorun ön-alt kısmına doğru 4 tane soket ve her birinde çift kablonun olduğu bir bölüm var. ve uzantısı da sanırım bujilere gidiyor. o kablolar oldukça ıslanmıştı. bunları nasıl kuruturuz ki?

motor üst bloğuna 4 tane kablo girer. bunlar buji kabloları. bobine bağlanırlar. bence bir oto elektrikçiye gidin çok deneyimli değilseniz.

öğrenmek için soruyorum kendi kendine kurusa su uçsa arabada sıkıntı mı olur?

hocam kapalı bi alan olduğu için dediğin mümkün olmayabilir.iyisimi anlayan bi ustaya göster.
bu arada adana için kullanılan dünyanın en büyük köyü tabiri doğrulanıyor böylece.çk güzel bi şehir ama malesef altyapı yok...

Benzin motorlu araç su birikintisinde ıslanarak stop ederse, çalıştırmak için ne yapılır?

A) İteklenir.
B) Arka arkaya marş yapılır.
C) Depoya benzin ilave edilir.
D) Ateşleme sisteminin parçaları kurulanır.

CUMARTESİ YADA PAZARA DEK ARABANA YAKLAŞMA
BAKTIN AYNI HESAP - ALİ USTAYA GÖTÜR

yarın güneş çıkarsa kaputu açıp güneşe karşı kurutmayı deneyecem artık.

hocam bir süre motor çalışsın, sonra ortalık ısınınca su buhar olur bişey kalmaz merak etme :)

bu gün o sulardan bende geçtim. kanal köprüde bir iki araç bozulmuş biride bmw idi. benim araçta tekledi tekledi ama. eve sağ salim geldim şükür.

Ekli dosyalar

• DSCF1504.JPG
    DSCF1504.JPG
    230.8 KB · Görüntüleme: 3,648
  • DSCF1501.JPG
    DSCF1501.JPG
    391.1 KB · Görüntüleme: 3,644
valla ben böyle yağmur ilk kez gördüm adanada. araba da benim gibi şaşırdı demekki uyum sağlayamadı ortama :)

kardeş kilitle kapıları 3-4 gün toplu taşımaya devam sonra bas marşa tek marşta alır.

55ihsan55' Alıntı:
arkadaşlar bugün adana'ya inanılmaz bir yağmur yağdı. ben hayatımda böyle birşey görmedim. kendimi bir anda yarım metrelik bir nehirde buldum(yollar nehir oldu). ve kendimi zor bela kurtardım eve geldim ama kontağı kapatır kapatmaz bir daha çalışmadı. 2-3 saat aradan sonra az önce tekrar denedim. her 3-4 denemeye bir çalışıyor. ama bir kerede kesinlikle yok. kaputu açtığımda yer yer su aldığını gördüm. nedir acaba sebep kurumasını beklersem düzelir mi acaba. bilgili arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

egzoz dan giren su motoru boğmuştur. egzozcuya git..

Büyük ihtimalle bujiler ıslanmış. Bujileri değiştirin. Bujileri sökerken dikkatli söksünler, buji kablolarını zedelemesinler.

obsearchver' Alıntı:
Büyük ihtimalle bujiler ıslanmış. Bujileri değiştirin. Bujileri sökerken dikkatli söksünler, buji kablolarını zedelemesinler.
aynen
kendin de yapabilirsin ama önce akü kutuplarını sök sonra buji başlarını ve yataklarını kurula. yıllar önce torosun motorunu yıkama ile ilgili böyle bi sorun oldu. ordan hatırlıyom

kily' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:
aynen
kendin de yapabilirsin ama önce akü kutuplarını sök sonra buji başlarını ve yataklarını kurula. yıllar önce torosun motorunu yıkama ile ilgili böyle bi sorun oldu. ordan hatırlıyom

bujilrtin ıslanacağı derinlikteki suya girerseniz, sel olmuş demektir. tüm döşeme ve koltukların su altında kalması gerekirdi. arkadaş bence en fazla yarım metrelilk bir suya girmiş.. egzozuna su kaçmış..

tayinci42' Alıntı:
kily' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:
aynen

bujilrtin ıslanacağı derinlikteki suya girerseniz, sel olmuş demektir. tüm döşeme ve koltukların su altında kalması gerekirdi. arkadaş bence en fazla yarım metrelilk bir suya girmiş.. egzozuna su kaçmış..

haklısın hocam :+1: orayı kaçırmışım

egzosdan girmiştir bence de. Motoru da kurutmak lazım. Güneşe kaput aç ama egzosa mutlaka baktır. Daha da zorlama sürekli çalıştırıcam diye.

Adana'da ; yıllardır olduğu gibi yine yağmur sonrası ortalığı sel götürdü,araçlar yollarda kaldı.Yağan bir yağmurda nehire dönüşen İstasyon Köprüsü'nün olduğu bölgeye yıllardır daha care bulunamış,Büyükşehir ve SEYHAN belediyeleri görmezmi bu rezilliği...

Geri