Aracın taksi çıkması olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Kodla Büyü

mutlucan

Süper Üye
Süper Üye
bu aralar arabaya bakıyorum..
takip ettiğim bir iki aracın sahipleriyle görüştüm..
bu konuda tatmin edici cevaplar alamıyorum..
5664 Sms yüm ayruntıları verir mi?

km bi nebzede olsa fikir verir hocam. model-km ilişkisi önemli. bi arkadaş 2 yıllık bi arabayı 150000 km dolaylarındayken almıştı. taksi çıkması olmasa bile şirket arabası, kiralama aracıda olabilir. bunada dikkat etmeni tavsiye ederim.

hocam taksi çıkması (sarı renk) kaput kapağını kaldırdığınızda, kapı aralarında ,bagaj kapağını kaldırdığında boyanmamış kısım görürsün muhtemelen ....
yalan söyleyen adam km yi de oynar doğrudan km ile değerlendirme bence

yetkili servis bile yalan söylüyor bazen yada gerçeği gizliyor bir arkadaşımın başına gelmişti. araç 30binde motor yakmış yeni motor takılmış ve satışa çıkarılmış. taksi değilde dolmuş tabir edilen türdendi yani araç orjinalinde sarı renk değildi. servislerde bile her türlü takla dönüyor.

hocam artık taksiler boya yapmıyor kaplama yapıyorlar ve satarken sarı renk olan kaplamayı kaldırıyorlar. km den anlama olasılığınız var birde döşemeler direksiyon kapı kolları gibi ayrıntılar. şase numarasından sigortacıdan görünüyorsa daha önceki geçmişi görünebilir. bildiğim kadarıyla ticari arabaların sigortası yüksek oluyor ama emin değilim sormak lazım bu şekildede anlaşılabilir. en garantisi şaseden aracın daha önceki plakalarını öğrenmek emniyetten:)

Geri