Arazi sahibini nasıl bulabilirim

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Birçoğunuza mantıksız bir soru gibi gelebilir ancak her derdimi burda sorabildiğim için bunu da sorabilirim gibi geldi.
Evime çok yakın küçücük kimsenin işine yaramayan bir arazi var çel çöp içinde o araziyi alıp kendi evimin minik bahçesi yapmak istiyorum. Ancak sahibine miras kalmış ve adam Türkiye'de yaşamıyor yanlızca adını biliyorum o kadar. Akrabası falan da yok ortalıklarda.
Bu vatandaşa nasıl ulaşabilirim, bir fikri olan var mı? Belediye bilgi vermedi belediyeden de bir tanıdık bulamadım henüz.

şaka mısın sen gerçek mi?
bu forum kayıp eşya bulma vakfına falan mı benziyo oradan bakınca?
canınız mı sıkılıyo işiniz mi yok,anlamadım gitti.abuk subuk şeylerle topic fazlalalığı yapmayn forumda.
allah allah...

Enterprise' Alıntı:
Birçoğunuza mantıksız bir soru gibi gelebilir ancak her derdimi burda sorabildiğim için bunu da sorabilirim gibi geldi.
Evime çok yakın küçücük kimsenin işine yaramayan bir arazi var çel çöp içinde o araziyi alıp kendi evimin minik bahçesi yapmak istiyorum. Ancak sahibine miras kalmış ve adam Türkiye'de yaşamıyor yanlızca adını biliyorum o kadar. Akrabası falan da yok ortalıklarda.
Bu vatandaşa nasıl ulaşabilirim, bir fikri olan var mı? Belediye bilgi vermedi belediyeden de bir tanıdık bulamadım henüz.
..
bu arazinin belediyeye ÇEVRE ve EMLAK vergilerinini yatırılması gerekiyor. bu vergilerin kimin ve nası yatırıldığını bulabilirseniz bu kişilere ulaşabilirsiniz. bunun içinde belediyede bir tanıdı şart...

swanp gölge etme başka ihsan istemez senden, akşam akşam sinirlerimi zıplatma kalitemi bozdurma adam gibi bir soru sorduk saçma buluyorsan BAS GİT KİMSEYE ZORLA YAZI OKUTMUYORUZ BURDA.
BaRBaRYaN çok teşekkür ederim bu boyutunu düşünmemiştim vergi borcu vardır kesin oradan birşeyler çıkarabilirim belki.

yakınlardaki bir emlakçıdan o arsanın ada-parsel numarasını öğren, eğer beyanı verilmiş ise belediyeden değilse tapudan o parselin kime ait olduğunu öğrenebilirsin.

share_ binbir numarayla Ada Parseli ve arsa sahibinin adını soyadını öğrendim hatta face.de twitterda onun adında olan herkese mail geçtim ulaşamadım vatandaşa.
Birkaç kişi Almanyada yaşadığını Türkiyeye hiç gelmediğini söyledi. Nereyi arasam adres-telefon ve kişisel bilgiler özeldir diyor, haklılar ancak bir yolu olmalı 20 yıldır bomboş duran minicik yer belki de adamda satmak istiyor ama ne o bize ne biz ona ulaşabiliyoruz:)

Hocam ör gitsin duvarı gelirse verirsin parasını ya da duvarı yıkarsın olur biter

Tapu Kadastroya gidiyorsun hocam. ordan bir memur alıyorsun. O emmur eline paftayı alıyor geliyor tapusunun kime ait olduğunu sana söylüyor :) ... Başka yerden bulamazsın.. Dayıoğlu tapucuda ordan biliyorum :)

sisss' Alıntı:
Hocam ör gitsin duvarı gelirse verirsin parasını ya da duvarı yıkarsın olur biter
Bencede hocam. Ör gitsin en fazla parasını verir yada duvarı yıkarsın.

Örerim bu seferde inadına satacağı varsa da satmaz:)Ne yapıp ne edip adama ulaşmam lazım benim bir şekilde

valla inş alırsın ama sahibini anlattığın profilde ise zaten paraya tok ve satma taraftarı olmayan biri çıkacak muhtemelen karşına. artık duygusal yaklaşmalısın ona.yoksa memleket toprağı tiriplerine bi girerse ...

aradığın yer KONYA'DA ise belediyenin sitesinden kolayca bulursun..

Belediyeden,tapudan bulabilirsin hocam sanırım. Tanıdık birileri olayı çözecektir

Ada parsel v.s numarasını öğrenip - ki evinin yanında olduğu için öğrenmesi kolay. Belediyeye gidip tapu sahibinin iletişim bilgilerine ulaşabilirsin.. Belediye çözer olayı

Evet duygusal yaklaşmayı planlıyorum ama bakalım. Belediyeden bir tanıdık bulamadım işte:( Aradığım yer İstanbul sınırlarında. Adını bile öğrenmek için çok uğraştım, adresi zor ötesi benim için:(

tapu yada belediyeden adres, telefon bilgisini öğrenmen çok kolay ama zordur :) tapudaki memurlar ile emlakçıların arası çok iyidir, sık sık görüşürler :) yakınlarda bir emlakçı o kişiye ait adres, telefon bilgilerini tapu yada belediyeden rahatlıkla alır. tabi 20 senedir yurt dışındaki birisinin adres, telefon bilgileri ne kadar günceldir sen düşün.

share_' Alıntı:
tapu yada belediyeden adres, telefon bilgisini öğrenmen çok kolay ama zordur :) tapudaki memurlar ile emlakçıların arası çok iyidir, sık sık görüşürler :) yakınlarda bir emlakçı o kişiye ait adres, telefon bilgilerini tapu yada belediyeden rahatlıkla alır. tabi 20 senedir yurt dışındaki birisinin adres, telefon bilgileri ne kadar günceldir sen düşün.
..
dediği mantıklı.
git bir emlakçıya deki ben burayı almak istiyorum. sahibini bul senden alayım sende komisyonunu al :D

bırak emlakçı uğraşsın. bulursa alacağı parayı hak etmiş demektir. bulamazsa sen hiç bulamazsın demektir :D

Geri