Armut.com Nasıl çalışıyor?

Kodla Büyü

kalelibilişim

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar armut.com sitesinin çalışma sistemi nedir, nasıldır? Güvenilir midir? Tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. Ev taşımak istiyorum. Oradan teklif verenlere güvenebilir miyim?

hepsine olmamak şartıyla güvenilebilir benim bir deneyimim olmuştu hiç memnun kalmadım, orayla iş yapacaksanız konuştuğunuz kişiyle yazılı anlaşma sigorta şartlarınız her şey olsun karşı tarafın tc kimliğine kadar tutanak tutun, ondan sonra asla bulamazsınız.
onun yerine şehrinizdeki profesyonel nakliye firmalarını gezin tek tek nasıl çalıştıkları hakkında bilgi alın çalışanlarını görün zaten aklınızda fikir oluşur.
Armuttan bana denk gelen nakliyeci çok berbat taşıdı bir sürü eşyaya zarar verdi yemek masasını haşat etti zararı ödemedi çağrılan asansörün ücretini ödemeden kaçtı oda bize kaldı vs vs....

ev taşıyanların büyük bölümü sıkıntı hocam. ev taşımadan para verme sakın, açık açık her şeyi söyle örneğin 3 e anlastiniz atıyorum adam eve geliyor 4 olur ben 3 e taşımam diyor sonra taşınacağıniz yere gidiyor bir sürü çene yapıyor 5 olur diyor yolda kaldım para gönder diyor vs vs vs her şeyi net konuşun sonra sıkıntı oluyor en önemlisi kimle görüşüyorsan ev taşınırken o arkadaş da orda olsun sonra büyük problem 😃

Daha önce ev taşıtmış eş-dosttan firma sorun. Yoksa çoğu sıkıntı bu sektörün.

Son düzenleme:
Ben yan binama gecerken netten buldum aradim dedim iste 2den 6. Kata çıkacak vinc lazim birde elemanlar Turk olsun suri vs istemiyorum fiyatta net olsun neyse konustuk tasinma günü geldi esyalari paketledi araca aldi yan binaya gecince önce benim vinc bozuldu disardan cagircaz 1000lira dedi 3sene önce be organize isler cocugu diyorsun ama bir yandan elin kolum bagli esya arabada hadi indir geri eski eve koy diyemezsin neyse hadi olsun bakak dedik sonra polis geldi denk mi geldi anlamadim bunun yanindakiler turkmen kazak vs mis ki ben ısrarla Turk olsun disardan gelme olmasin demisken

neyse polis aldi götürdü bunlari calisma izni yok diye is kaldimi ortada bir yandan vincci benim saatim doluyor ya taşıyın ya parami verin ben gidiyoruma bağladı gelde çıldırma sonra karakola gittim komsere anlattim yalvar yakar adamlari ver tasisinlar yine getireyim geriye ben kefilim diye iscileri aldim eve getirdim vinccinin naziyla tasidik neyse eve esyalari sonra demesin mi abi esya cokmus 1000 daha ver be organize isler cocugu bastan demedikmi bu fiyat diye neyse 500 veririm baska vermemle onuda hal ettik is bitimi kacaklari bi daha karakola goturdum velhasil nakliyecilerin en iyisi bile kötü cok iyi secmen lazim ben epey iyi yaad ediyorum aklima geldikce birde memleketi kars digorsa sakin ama sakin yanasma bildigin iki öküze yuklesen daha iyi ve zararsız tasir

en iyisinin allah layığını versin nakliyecinin. istisnasız hepsi gelir eve bakar, fiyat verir, taşımaya başlarken artık senin onlardan başka seçeneğin olmadığını,acelen olduğunu,işinin aksayacağını vs anladıkları anda mızırdanmaya başlarlar. yok efendim eşya çokmuş, yok efendim koli çokmuş, yok efendim büyük parçalar olsa neyse de ufak tefek şey çokmuş, kitap çokmuş vs vs. o andan itibaren ne koparabilirse. O yüzden armut , elma farketmiyor. namussuz her platformda namussuz. geçmiş hizmet alanların yorumlarına bakarsınız. he armuta gelince geçen sene çamaşır ve kurutma makinası için duvara 2.li priz ihtiyacı hasıl oldu, bi ilan açtım hemen 3 5 tane elektrikçi yazdı. biriyle iletişime geçtik, gelecekmiş,duvarı kırıp yuvayı genişletip oraya 2 li priz takacakmış. neyse bi araştırma yaptım anlattıkları hikaye. aynı yuavaya uyumlu 2 li prizler mevcut. aldım adamın verdiği fiyatın 3 te birine kendim taktım.

Nakliye işi ülkemizde safi kas gücü içeren en alt seviye meslek olarak yapılıyor. Namuslu-iyi yapanları istisna sayalım bu işi eskiden genelde doğulu vatandaşlarımız yoğunlukla yapıyordu. Sonradan ülkemize çeşitli yollarla gelen suri-afgan vs ne kadar bedavadan az fazlasına çalışmayı kabul eden tip varsa onlar bu işlerde çalışır oldular. Hele büyükşehirlerde taşıma yapacaksanız ya da firma büyük şehirlerden gelecek ise elemanlar büyük ihtimalle dediğim gibi gelir. Belki içlerinde bir tane mobilya işinden anlayan daha iletişim kurulabilir biri çıkabilir. Meslek hayatım boyunca şahsi tercihlerim sebebiyle ortalama 4-5 yıl arasında kendime zorunlu rotasyon uyguladığım için çok farklı nakliyeciler ile taşıtma imkanım oldu. Aynı firmaya iki kere iş verdiğim hiç olmadı :) Bu yeterli olmuştur sanırım.

Armut verilen her teklif için para alıyor.
Eve keşif mutlaka olmalı.
Çok fazla eşyamız var demeye rağmen eşyanız çok fazla diye devamlı mırın kırın etmişlerdi. Bir ara taşıyan elemanlar eşyanın terasta yığılması sebebiyle evden terasa nakliye diye dalga geçiyorlardı.

Son düzenleme:
Ev taşımada bir numaralı ve en önemli kural. Taşıma bitmeden paranın asla tamamını verme. Hatta çoğunu verme.
Televizyonumu arabama almak istedim. Bir şey olmaz dediler. Tv yi kırdılar. Paranın yarısını elden verdim. Yarısını da iban ile gönderecektim. Yola çıktılar taşınacağımız yerden ve para ibanı yanlış girdiğim için geri dönmüş. kendi paketlediği tv yi bana zaten kırıktı bize ödetiyorsun dedi. Üzerime 4 kişi yürüdüler. Beyaz eşyalarıma el koydular. Polislik oldum. Herhangi bir sorun olursa polisi aramaktan korkma. Ödleri kopuyor. Zararımı tam karşılamadı ama parasının yarısını vermedim.
Bu arada tv nasıl kırıldı dersen. Kamyondaki adam arkadaki ipleri çözmek için en arkada olan tv nin üstüne bastı. Ekran tepeden aşağıya heryeri çatlak ve bu tv zaten kırıktı diyor adam. Daha başıma neler geldi anlatmakla bitmez.

Ben yan binama gecerken netten buldum aradim dedim iste 2den 6. Kata çıkacak vinc lazim birde elemanlar Turk olsun suri vs istemiyorum fiyatta net olsun neyse konustuk tasinma günü geldi esyalari paketledi araca aldi yan binaya gecince önce benim vinc bozuldu disardan cagircaz 1000lira dedi 3sene önce be organize isler cocugu diyorsun ama bir yandan elin kolum bagli esya arabada hadi indir geri eski eve koy diyemezsin neyse hadi olsun bakak dedik sonra polis geldi denk mi geldi anlamadim bunun yanindakiler turkmen kazak vs mis ki ben ısrarla Turk olsun disardan gelme olmasin demisken

neyse polis aldi götürdü bunlari calisma izni yok diye is kaldimi ortada bir yandan vincci benim saatim doluyor ya taşıyın ya parami verin ben gidiyoruma bağladı gelde çıldırma sonra karakola gittim komsere anlattim yalvar yakar adamlari ver tasisinlar yine getireyim geriye ben kefilim diye iscileri aldim eve getirdim vinccinin naziyla tasidik neyse eve esyalari sonra demesin mi abi esya cokmus 1000 daha ver be organize isler cocugu bastan demedikmi bu fiyat diye neyse 500 veririm baska vermemle onuda hal ettik is bitimi kacaklari bi daha karakola goturdum velhasil nakliyecilerin en iyisi bile kötü cok iyi secmen lazim ben epey iyi yaad ediyorum aklima geldikce birde memleketi kars digorsa sakin ama sakin yanasma bildigin iki öküze yuklesen daha iyi ve zararsız tasir
Hocam sizin olay tam bir film olmuş :) Neyse ki geçmiş gitmiş çok şükür...

Ev taşıtacaksanız eğer bu işte profesyonel çalışan firmaları tercih edebilirsiniz. Onun dışında böyle armut gibi siteler üzerinden anlaşma yapacaksanız her şey için sözleşme imzalatın.

Geri