Artık öğretmenin resmi dahi yayınlanmayacak..

Kodla Büyü
çok iyi olmuş.müdür tutturuyodu illa herkesin resmi olacak die.Bende ben istemiyorum koymayacam istemeyen öğretmenlerde var onlarınınkinide koymuyorum dedim die 3. dünya savaşı çıkaracaktı nerdeyse.şimdi görecem ben onu.henüz önüme yazıyı getirmedi hele bi getirsin :lol:

ççooooooook sevindim çoooooooook

Arkadaşlar hepinize selamlar.foruma yeni uye oldum.bir konuda fikirlerinize ihtiyacim var.ben son 5yildir idarecilik yapiyorum.ve ozel durumlardan dolayi birakmak istiyorum.eskiden Formatör lük uygulamasi vardı ve zorunluydu.adeta tamircilik idarenin ve ogretmenlerin islerini halletmeye mecburduk.hala devam ediyormu?niyetim bir ortaokula geçip sadece maaş karşılığı derse girmek.ortaokul 5-6larda zorunlu olmuş dogrumu?aslinda teknik ogretmenim ama hem dersleri unuttum hemde yarim gün çalışmak zorundayim ortaokul onerirmisiniz?suan idarenin ve ogretmenlerin hatta veli ve ogrencilerin derse bakış açısı nedir? Avantaj ve dezavantajlari nelerdir?derslerin icerigi nasildir vs.beni aydinlatirsaniz memnun olurum

yazı bugun bizede geldi.. bende nezamandır ekliyecem resimleri isimleri kaldi iyimi..

eski öğrencilerin kazandiği okulları isimleri fln vardı kaldıralım mı şimdi ???

dördüncü' Alıntı:
haber kısmına eklediğimiz resimler ne olacak onları da mı kaldıracağız?
:!: :?:
bu kısımlarda idareci öğretmen öğrenci hatta veli resimleri var, bu haberi duyan velilerin hemen şikayete koşacaklarına eminim. o zaman resimsiz haber yayınlanacak sanırım :eek:

Meb bu tür işlemlerle uğraşıyor güzel de yıllardır tc kimlik no ile birlikte atama sonçları yayınlanır kimse bunu önemsemez hatta en son bt rehber öğretmenliği görevlendirme listesini yayınladılar bu konuya en fazla dikkat eden branşın bizim branş olduğuna eminim ama bilgileri ortalıkta en fazla gezen yine bizim branş...

O zaman bir de şunu açıklasınlar. okul web sitelerinde ne yayınlayacağız.. personel - etkinlikler - törenler bunları sadece düz yazı şeklinde mi yayınlıcaz ki resim olmadan ne gerek var ve kim girip inceler ki sitelere. O zaman biz de bol bol okulun bahçesini duvarını boş sınıflarını her açııdan her köşeden çeker çeker koyarız web sitesine :D

Öğretmen resimlerini kaldırdınız mı arkadaşlar? İdarecileri de kaldıracak mıyız...

İki hafta önce kaldırmıştım zaten tüm öğretmen resimlerini :wink: Çok mantıklı bir karar bence hele bir de vesikalık resimleri kullandığımız düşünülünce :!:

Arkadaşlar yazıyı eksik ya da yanlış okumuşsunuz sanırım veya yazıyı hiç okumayıp, sadece memurlar.netin haberinden yola çıkarak yorum yapıyorsunuz. Yazıyı dikkatlice okursanız eğer ; İdareci, öğretmen, öğrenci, veli vb. kişilerin üçüncü taraflarca görülmemesi gereken kişisel verilerinin (T.C. kimlik numarası, anne-baba adı, iletişim bilgileri vb.) yayımlanmaması diyor... Resim, isim yayımlanmasın gibi ibare yok

partales' Alıntı:
O zaman bir de şunu açıklasınlar. okul web sitelerinde ne yayınlayacağız.. personel - etkinlikler - törenler bunları sadece düz yazı şeklinde mi yayınlıcaz ki resim olmadan ne gerek var ve kim girip inceler ki sitelere. O zaman biz de bol bol okulun bahçesini duvarını boş sınıflarını her açııdan her köşeden çeker çeker koyarız web sitesine :D

Hocam burada öğretmenlerin vesikalık resimlerinin sahte kimlik yapmada kullanılma ihtimalinden kaldırılma yoluna gidiliyor. Hatta oradaki resimleri kullanarak sahte facebook hesabı açıp öğrencileri rahatsız eden (en basit haliyle!) kişiler de söz konusu. Kadromuz kısmında ortak bir resim ve sadece isimlerinin olması sizin de işinize gelecektir. Her yeni gelenin resmini yüklemeyle uğraşma derdi kalmaz en azından.
Kaldırmıyorsanız da her resmin üstüne kabartma yazı yazmanız gerekir ki bu daha zahmetli bir yol.

Hocam o yönde haklısınız ancak bu sitenize resim koymanızı engellemez, resmin üzerine çok basit çapraz bir yazı filigran şeklinde yazılabilir ya da boyut olarak çok küçük bir foto kullanılabilir. Ama gerçek olan şu ki; gönderilen yazıda resimler kaldırın diye bir ibare ve anlam yok. Maalesef öğretmenlerim yazıyı okumayıp haberi inceledikleri için kendilerine iş çıkarmışlar :(

Kişisel veri, kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilgili her türlü veri olarak tanımlanmaktadır. Bu bağlamda adı, soyadı, doğum tarihi ve doğum yeri gibi bireyin sadece kimliğini ortaya koyan bilgiler değil; telefon numarası, motorlu taşıt plakası, sosyal güvenlik numarası, pasaport numarası, özgeçmiş, resim, görüntü ve ses kayıtları, parmak izleri, genetik bilgiler, IP adresi, e-posta adresi, cihaz kimlikleri, hobiler, tercihler, aile bilgileri gibi kişiyi doğrudan veya dolaylı olarak belirlenebilir kılan tüm veriler kişisel veri kapsamındadır.

- İdareci, öğretmen, öğrenci, veli vb. kişilerin üçüncü taraflarca görülmemesi gereken kişisel verilerinin (T.C. kimlik numarası, anne-baba adı, iletişim bilgileri vb.) yayımlanmaması...

Kadromuz kısmı komple kaldırılmıştır...

Kadromuz kısmı komple kaldırılmak istenilseydi, bunu okullara yazı olarak göndererek değil, meb.k12 okul siteleri şablonundan kadromuz bölümünü çıkartarak yaparlardı sayın hocam

Sevgili Meb, o zaman özgeçmiş girilmeden personel ekleyememe olayını kaldırmalısın ya da kadro menüsünü tümden kaldırmalısın. Malum biz o kısımları değiştiremiyoruz...

Kararın hangi verileri kapsadığı konusu tartışılır belki ama benim fikrim kadro kısmı komple kalksın. Google'da ad soyad yazınca çalıştığın okul çıkıyor. Hoş bi durum değil tabi.

evet Eslivya hocam o konuda katılıyorum size; zaten öğretmenlerimizin bir çoğuda sitede bilgilerinin ve resimlerinin yer almasını istemiyor. Ancak tercih yapacak öğretmenler okulun kadrosu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor veya okul tercih ederken öğrenci ve veliler okullardaki kadroları görmek istiyor ve ona göre okul tercih edebiliyorlar, birde böyle bir durum var yani :?

Peki arama motorlarında kadro sayfasının indexlenmesini engelleyecek bir yol var mıdır acaba? Arama motorlarında ad soyad yazınca okulun çıkması bir sorun iken, web sitesi üzerinde kadromuz sayfasının incelenmesi sorun olmaz bence.

çoğu öğretmenlerimiz özellikle bayan öğretmenler resminin yayınlanmasını istemiyor keza tel no falan da öyle bundan dolayı meb in bunları yapın şunları yapın demek yerine şablon ve link değişikliğine giderek bu dertten kurum site yöneticilerini kurtarması gerek zaten yönetmelikler her zaman yoruma açık bırakılıyor ki tartışma da burdan çıkıyor

partales' Alıntı:
:++:

şimdi farketim de okul yönetim paneline girince şablon anketlerinde Kadromuz linki yine konulmuş...

_su_' Alıntı:
partales' Alıntı:

Hocam burada öğretmenlerin vesikalık resimlerinin sahte kimlik yapmada kullanılma ihtimalinden kaldırılma yoluna gidiliyor. Hatta oradaki resimleri kullanarak sahte facebook hesabı açıp öğrencileri rahatsız eden (en basit haliyle!) kişiler de söz konusu. Kadromuz kısmında ortak bir resim ve sadece isimlerinin olması sizin de işinize gelecektir. Her yeni gelenin resmini yüklemeyle uğraşma derdi kalmaz en azından.
Kaldırmıyorsanız da her resmin üstüne kabartma yazı yazmanız gerekir ki bu daha zahmetli bir yol.

su hocama katılıyorum.

perşo' Alıntı:
Okullara yazı da geldi. Herkes siteleri boşalttı mı şimdi? Törenlerde de mi fotoğraflar olmayacak?
bizim okula böyle bir yazı gelmedi ya da beni haberdar etmediler? ama gelse haberdar ederlerdi...
şimdi herkes öğretmen resimlerini kaldırdı mı?

halilturkoglu' Alıntı:
Zaten normalde de eğer kişi resminin yayınlanmasını istemiyorsa yayinlayamiyorduk. Burada dikkat çekilen konu bence kimlik no dur, çünkü toplu listelerde kimlik no yayinlanabiliyor bazen.

aynen Halilim dediğin gibi bizim eğitim vereceğimiz öğretmenlerin TC, doğum yılı, doğum yeri vb. tüm bilgilerle ilçe sitesinde yayınlandı ben telefon edip uyardım ve bu şekilde düzelttiler. Memur genelde ne gelmişse onu tarıyor ve o şekilde yüklüyorlar sitelere. Fotoğraf olayına gelince hazır bir form ile fotoğrafının sitede yayınlanmasının tarafınca uygun olup olmadığı teyit ettirilir. Bazıları yayınlansın diye çok çaba sarfediyor bazende :)

müdür bana bu yazıdan bahsetti ben de okudum kurumnette..resimleri kaldırın demiyor tc gibi özel bilgilerden bahsediliyor yazıda. bazı iş bilmez insanlar tc numarası telefon gibi önemli bilgileri atama listeleri görevlendirme listelerinde vs milli eğitim sayfalarında yayınlıyor ve oradan da internete düşüyor haliyle bu bilgiler. bu açıdan yerinde bi uygulama.. bizim sitede idarecilerin biyografileri vardı onları kaldırdım, ama öğretmen resimlerini kaldırmadım bi sorun çıkmayacağını düşünerek :/ ama _su_ hocanın dediği gibi sahte facebook profilleri vs. insan ürküyor. ama gerçek bi facebook hesabında vesikalık foto zaten olmaz yahu :D

Geri