Astra - Focus - citroen c4 - p307 sizce hangisi???

Kodla Büyü

Luquantes

Üye
Arkadaşlar 22-26 bin lira arasında 2. el araba bakıyorum. Fakat çok kararsız kaldım. Neredeyse her aracın artısı eksisini duydum. Birde kendi branşımdaki arkadaşların yorumlarını duymak isterim. Öncelikle benim bir arabadan beklentim çokta teknik şeyler değil. İç konfor - dış görünüm - güvenlik... hız tutkunu değilim, motoruda enine boyuna incelemem. O derece bilgim yok zaten. Şu aralar baktığım araçlar opel astra 1.6 enjoy ya da elegance 2006 , ford focus ghia, titanium 2006, citroen c4 2006-7, pejo 307 2006-7 modelleri. Pejoya çok sıcak olmasamda onuda ekledim. Size göre bu araçlardan hangisini alsam benim beklentimi karşılar. 2006 modelin kesinlikle altına inmiyorum. başka modellerle iyice kafamı karıştırmakta istemiyorum. yorum yaparsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

pejo ve citröenden uzak dur. astra alırsan dizel al ama 1.3 motorunu alma, kasayı çekmiyor. focus kesinlikle dizel al. benzinli yeni kasa focuslar hantal. tüple uğraşmak sıkıntı

geniş iç hacmine ve sınıfının en büyük bagaj hacmine sahip olan Skoda Octavia'ya da bakmalısınız

dizeli ekonomiklik açıdan mı söylüyosunuzi? yoksa benzinli araçların performansı daha mı kötü... birde arkadaşlar dediğim araçların dışına çıkmasak :) astralara bişey demiyosunuz çok mu kötü

şimdi hocam dizel araçlar gerçekten çok ekonomik, benim aracım benzinli sonraki aracımda inşallah dizel olacak. ama dizel 2. el araçların geçmişini çok iyi araştırmak gerekiyor, fazla km yapmamış olması, iyi kullanılmış olması gerekiyor. benzinli araçlar dizele göre tabiki daha performanslıdır, sessiz çalışır, masrafı azdır. ama yılda 15.000 km den fazla yaparsan zamanla yakıttan şikayet edersin. focsun yeni kasalarının benzinlileri biraz hantal sadece o yüzden focusta dizel dedim. ama 2. el alcaksanız dediğim gibi dizeli iyi araştırın, masraf çıkarmasın

astra kötü araba değil, 1.3 dizel 2007 enjoyunu arkadaşım hantal diye sattı. 1.3 motor astraya az geliyor.

Araç alırken ilk önce dizel araç bakmanızda fayda var. ikinci seçenek olarak da LPG düşünmelisiniz bence.
Citroen'den uzak dur diyen arkadaşın neden öyle dediğini anlamadım. 3 senedir c3 kullanıyorum, düşük segment araç olmasına karşı gayet tatmin edici. Citroen C4'lerin dış görünüşleri güzel olmasına rağmen ön taraftaki konsolları beni açıkçası kendine çekmedi. Bu arabaların dış görünüşleri kendilerini sevdirecek cinsten arabalar zaten. Focus ve Astra'nın iç tasarımları gayet hoş. 1.6 elegance veya njoy demişsiniz o zaman dizel düşünmüyorsunuz. Eğer benzinli araç alacaksanız ve cüzdanınız kabarık değilse kesinlikle tüp taktırmalısınız. Artık yeni teknoloji sistemler araçlarda problem yaşatmıyorlar.
Yakıt açısından düşünürseniz Tavsiyem C4 dizel sınıfının en az yakan aracı.
Dış görünüş ve konfor olarak düşünürseniz de Astra 1.6 (1.3 dizel demiyorum arkadaşlar hantal dediler bu konuda bir yorumum yok.) ve Ford kafa kafaya kapışır.
Bence her arabanın iç dizaynını, dış dizaynını, konforunu ölçmek için bir gün araba pazarına gidip oradaki arabarlın içine oturup ona göre karar vermeniz gerekir.
Umarım aldığınız araçtan memnun kalırsınız.

focus gerek eski kasası gerekse yeni kasası olarak üst sınıf araç gibi duran tatminkar bir araçtır. sınıfının en iyi yol tutan arabasıdır. yeni kasa 1.6 110 beygir dizel focuslarda tadından yenmez. ama 2. el alınacaksa az km, az yorgun , geçmişi sorgulanmış olmalıdır.

ayrıca megane 1.5 dci motorlarda çok sorunsuz araçlardır(motor olarak)

yılda yapacağınız km 10.000 den fazla ise dizel, değilse tüplü yada benzinli araç tavsiye olunur

1.3 motor ve dizel astra evet hantaldır. Ama 1.6 larında dizelleri yok diye biliyorum. bende 1.6 enjoy bakıyorum. Dediğin gibi piyasada iyi dizel bir araç bulmak gerçekten zor. Haftasonu gezmelerim dışında araçla zaten okula git gel yapıcam.Haftaiçi okula araçla 5-10 dk falandır. O yüzden dizel ya da lpg hiç bakmıyordum.
Zaten kendi evimde kaldığım için benzinli araç maddi anlamda beni yormaz sanıyorum. ama çok sıkışırsam evet lpg dönüşümü olabilir.

arkadaşım pejo ile ford güzel arabalar fakat sesten rahatsız olmazsan içeriye çok fazla ses veriyor
honda neden düşünmüyorsun

honda güzel araçtır sözüm olamaz, ama yedek parçası çok pahalıdır, servisleri pahalıdır.

hocam sen iyice araştır, kafanda belirir zaten. anladığım kadarıyla gönlün astradan yana. güzel araç zaten az km yapcakmışsın benzinli al, olmadı sıralı sistem tüp takarsın...

honda'nın hangi modeli? var mı öneriniz. inceleyebilirim.
share_ aslına bakarsan c4 aşkıyla başladım sonra focuslar ilgimi çekti fakat bu ay bir öğretmen arkadaşta astra gördüm beğendim. astraya yöneldim. pejo ise başka bir öğretmen arkadaş aldı bir iki kullandım falan. o yüzden bu markalar oluştu gözümde. Son zamanlarda astra incelediğimden gönlüm astrada gibi. bir de uzun soluklu kullanmak istiyorum dizeller uzun süre beni mutlu etmez gibime geliyor. Dediğiniz gibi lpg dönüşüm yaparım en kötü.

ford focus ghia yeni kasa sahibiyim. almadan önce astra, honda, toyota gibi arabalarla test sürüşü yaptım.
şimdi çok memnunum arabamdan konfor arıyorsan kesinlikle focus(tabii yeni kasaları).

yüksek modelli ikinci el araçlarda aracın pertten cıkma olmamasına dikkat edin mutlaka servisten gecirin düzen tutmuyor sonrada satamıyorsunuz
hergün bi sürü kaza oluyor nere gidiyor okadar araba düzeltip kakalıyorlar millete :)
onun dışında yeni model arabalarda konfor farkı fazla yok hele c sınıfı araçlarda
parça pahalı olayı da boş çünkü hiç biri türkiyede üretilmiyor hepsi ithal geliyor
bikaç firmaya servis ücretini sormuştum üç aşağı beş yukarı aynı
içine en az ses alan sanırım honda tip olarak beğendiğim c4, focus hb
c4 lerde süspansiyon sertliğinden şlikayet var

bunların hiçbiri alınmaz bence...burda adam akıllı araba yok gibi.

hocam sana şöyle bir tavsiyede bulunayım bu da benim listem:

toyota corolla-mazda3-honda civic- wv golf o paraya bunlardan birisini al bence

söylediğin araçların marka model yılı kaçtır ama. mesala honda civiclere baktım ancak 30 binden aşağı temiz bir araç bulmak zor gibi. yanlış mı tespitlerim. Bu paraya belki toyota corolla alınabilir ama diğerlerine birşey diyemicem.
Bir de bunların hiçbiri alınmaz derken cidden bu paraya değmez mi yani :)

o paraya alınabilecek arabalar bunlar bence.
Seçimlerin arasına Golf'ü de ekleyebilirsin.
2006 model üstü araba istediğin için diğer markalarda fiyatlar biraz yukarı çıkacaktır.

hocam neden vw jetta olmasın. 1.6 115 beygir fsı benzinli midline veya comfortline modeli olabilir. 26-30 arası 2006-2007 model a kullanılmış bir araç bulabilirsin. özellikleri ve markasıyla çok güzel bir araç. 6 ileri vites bilmem hoşuna gider mi benim çok hoşuma gidiyor.bir de honda civic saydığın arabalar içerisinde donanım, konfor, motor vs. özellikler açısından en iyisidir. japon teknolojisi nede olsa

hocam bende 2004 opel astra enjoy var tık yok . yolda giderken arabaya alıcı çıkıyor.Temizini bulursan kaçırma derim.Hayırlısı olsun.

Bende 25 milyar olsa kesinlikle MAZDA 3 alırdım. 2005 mazdalar 25 e gidiyor. Donanımlı ve spor JAPON arabalarıdır. Tabi spor severseniz.

seventyseven' Alıntı:
bunların hiçbiri alınmaz bence...burda adam akıllı araba yok gibi.

hocam sana şöyle bir tavsiyede bulunayım bu da benim listem:

toyota corolla-mazda3-honda civic- wv golf o paraya bunlardan birisini al bence
:+1: :+1: :+1:

spor arabaları seviyorum zaten hatchback arabalar bakıyordum. 25 bini mazdaya verir miyim bilmiyorum. 2. el mazdaya ne kadar güvenebilirim. sonuçta aldıktan sonrada uzun soluklu kullanmak istiyorum. içi dışı güzel araç ama düşündürüyo nedense. içime sinmiyor.
pejo>focus>astra>citroen sıralaması neye göre ? pejonun diğerlerinden daha önde olma sebepleri?
26 bin limitimdir. 26 bin üstü jetta temiz bulacağımıda hiç sanmıyorum. zaten 26 binin üstüne çıkmak istersem honda civic bakıcam. ama honda civic lerde 30 binin altına inmiyor. önerenlerde bir link koysada görsek neyi önerdiğini. Ben mi bulamıyorum yoksa.
hergün araba incelemekten gözlerim bulanıyor

Luquantes' Alıntı:
spor arabaları seviyorum zaten hatchback arabalar bakıyordum. 25 bini mazdaya verir miyim bilmiyorum. 2. el mazdaya ne kadar güvenebilirim. sonuçta aldıktan sonrada uzun soluklu kullanmak istiyorum. içi dışı güzel araç ama düşündürüyo nedense. içime sinmiyor.
pejo>focus>astra>citroen sıralaması neye göre ? pejonun diğerlerinden daha önde olma sebepleri?
26 bin limitimdir. 26 bin üstü jetta temiz bulacağımıda hiç sanmıyorum. zaten 26 binin üstüne çıkmak istersem honda civic bakıcam. ama honda civic lerde 30 binin altına inmiyor. önerenlerde bir link koysada görsek neyi önerdiğini. Ben mi bulamıyorum yoksa.
hergün araba incelemekten gözlerim bulanıyor

evet mazda 3 ikinci eli düşük ama bunu çift taraflı düşünün alırkende ucuz olduğunu aklınızdan çıkarmayın aynı araç wolkvagenin olsa 35.000 den aşağı alamazdınız. Mazda türkiyede tutulmadı ama dünyada peynir ekmek gibi gidiyor. Mazda fren ve yol tutuş yönünden bmw ile yarışıyor. Dünyanın en az arıza yapan araçları sıralamasında 1 numara. Estetiklik desen bir numara. Yinede siz bilirsiniz.

Ben geçen hafta aldım hocam. 2007 Astra elegance. Ama özel üretim full bir araba. İçi deri koltuk döşeme. Takasa girdim. 27.000'e geldi bana. Ama araçta hiçbir şey yok. Temiz. Tiptronic.
Şu anda çok memnunum. Allah kaza bela vermezse de uzun zaman binerim. Şu anda 250 civarında yakıyor. Tüp taktırmayı düşünüyorum ve araştırıyorum.
Araştırırken görmüştüm Focus 2006 -->24.500 tl idi. Ama araçta birçok şey yoktu.
2008 Focus titanium ise 32.500 TL idi. Araç kazalıydı. Sen hesapla.
Ha bu arada benim niyetim honda almaktı. Neye niyet neye kısmet oldu :)

Geri