ASUS MU TOSHIBA MI ?

Kodla Büyü

facia2174

Üye
MERHABA ARKADAŞLAR ARANIZDA YENİYİM ÖNCELİKLE HEPİNİZE SELAMLAR :idea:
BEN BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ 3. SINIF ÖĞRENCİSİYİM . LAPTOP ALMAYA KARAR VERDİM.
AMA TOSHİBA İLE ASUS ARASINDA KALDIM . KULLANAA VEYA KULLANAN YAKINI OLAN ARKADASLARIM HOCALARIM ADMİNLERİM ,
YARDIMLARINIZI ESİRGEMEZSENİZ MEMNUN OLURUM.
HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM. HAYIRLI KANDİLLER :tr:

Zaten herkes toshiba ile asus arasında kalır, çünkü ikisini de kullananlar memnundur. Ben 1,5 yıldır toshiba kullanıyorum çok menunum. Uzun lafın kısası ikisi arasında f/p hangisi iyiyse, hangisini beğendiysen onu al.
Hayırlı kandiller.

JrJustPain' Alıntı:
MERHABA ARKADAŞLAR ARANIZDA YENİYİM ÖNCELİKLE HEPİNİZE SELAMLAR :idea:
BEN BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ 3. SINIF ÖĞRENCİSİYİM . LAPTOP ALMAYA KARAR VERDİM.
AMA TOSHİBA İLE ASUS ARASINDA KALDIM . KULLANAA VEYA KULLANAN YAKINI OLAN ARKADASLARIM HOCALARIM ADMİNLERİM ,
YARDIMLARINIZI ESİRGEMEZSENİZ MEMNUN OLURUM.
HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM. HAYIRLI KANDİLLER :tr:

bu nasıl soru elbette toşiba! :)

asus ve teknik servis diye googleda ara..

dandirik çin malına para verme..

ben ettim sen etme..

Asus laptop kullanıyorum 5 yıldır. Bir sorun yaşamadım dvd okuyucu dışında, baz ıcd'leri okumuyor sadece. İstanbul'da teknik servis var sadece teknik servisi daha iyi olanı al bence

Bu soru yanlıştır kardeşim. Hiçbir markanın sadece "marka" olarak seçimi sizi doğru yöne itmez. Daha gerçekçi olan arguman öncelikle ne tip bir bilgisayara ihtiyacınız var ? Daha sonra o tip bigisayarın modeli ve tüm specleri. Bunlar ile birlikte sorarsanız daha anlamlı cevap alırsınız. Siz www.niyazisaral.net adresindeki makalemi okuyun isterseniz.

Niyazi SARAL' Alıntı:
Bu soru yanlıştır kardeşim. Hiçbir markanın sadece "marka" olarak seçimi sizi doğru yöne itmez. Daha gerçekçi olan arguman öncelikle ne tip bir bilgisayara ihtiyacınız var ? Daha sonra o tip bigisayarın modeli ve tüm specleri. Bunlar ile birlikte sorarsanız daha anlamlı cevap alırsınız. Siz http://www.niyazisaral.net adresindeki makalemi okuyun isterseniz.

Önerin için teşekkür ederim hocam bbnet te yeniyim dedim. İlk konularım maruz gör.

Web tasarım yapabiliceğim. Yazılım geliştirebiliceğim. TEknik sorunlarda kullanabiliceğim.
Bir laptop almayı düşünüyorum.

Teknik konuda yeterli bilgiye sahibim. Fakat Soğutma mimarisi, teknik servis bakımı , Kullanım rahatlığı , Mimaride kullanılan malzeme konusunda yardımcı olabilir misin ?

Bende masaüstü var.
Intel Core Quad Q6600 2.6
3 DDR2 RAM
1 GB ATI Radeon Hd 4650 VGA
ama bana u sene Laptop gerekli yardımcı olursan sevinirim.

hocam marka önemli değil önemli olan özellik

Ama asuslar da çatlama sıkıntısı var bunuda belirtim

ben 3 yıldır toshiba kullanıyorum (satellite A200-1AH) tek şikayetim şarjının çabuk bitmesi bi de adaptörünün büyük ve ağır olması...yeni bi tane almak istesem apple alırdım

4 yıldır asus kullanan biri olarak asusu tavsiye etmiyorum

özellikle kasasında çok problem yaşadım.yeni nesiller belki daha iyidir ama artık asus bana güven vermiyor.dvd sürücü de asusların kronik problemlerinden bir tanesi. toshiba hakkında malumatım pek yok.

Serkan hocam , gauldoth hocam tesekkur ederim :D :idea:
hii ayrıca serkan hocam şiir güzel olmus :D öneriyide değerlendircewm D

Baska önerilerde bekliyoruz sonuc olarak bir degerlendirme yapıcaz yardımcı olan arkadaslarıma simdiden tesekkur ederim :D

ben herkesin tersi bir şey diyeceğim.önemli olan özellik değil marka.
arkadaşlar üç aşağı beş yukarı aynı fiyat aralığına sahip laptopların özellikleri aynıdır.en azından sınıfları aynıdır.laptopta dikkat edeceğiniz 2 husus var.

1-ekran kartı.
2-malzeme kalitesi.burda marka öne çıkıyor.

alacağınız laptopun ekran kartını netten araştırıp bir fikir edinin.bir de mümkünse alacağınız markanın aynı model olmasa bile benzer bir modelini şöyle bir görüp inceleyin.menteşesi, plastik kalitesi fan yeri, fanın çalışması v.s. ondan sonra güven veriyorsa alın.ayrıca bazı markaların teknik desteği iyiyken bazıları malesef hikaye.

son olarak hp ve samsung marka bilgisayarları da araştırmadan karar vermeyin derim

gauldoth' Alıntı:
ben herkesin tersi bir şey diyeceğim.önemli olan özellik değil marka.
arkadaşlar üç aşağı beş yukarı aynı fiyat aralığına sahip laptopların özellikleri aynıdır.en azından sınıfları aynıdır.laptopta dikkat edeceğiniz 2 husus var.

1-ekran kartı.
2-malzeme kalitesi.burda marka öne çıkıyor.

alacağınız laptopun ekran kartını netten araştırıp bir fikir edinin.bir de mümkünse alacağınız markanın aynı model olmasa bile benzer bir modelini şöyle bir görüp inceleyin.menteşesi, plastik kalitesi fan yeri, fanın çalışması v.s. ondan sonra güven veriyorsa alın.ayrıca bazı markaların teknik desteği iyiyken bazıları malesef hikaye.

son olarak hp ve samsung marka bilgisayarları da araştırmadan karar vermeyin derim

tesekkürler :+1:

Geri