Asus n56 vz wireless sorunu?

Kodla Büyü

CeM_G

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yeni bir notebook aldım Asus N56 VZ 4257 modeli. Ancak dün akşamdan beri kablosuzda bir sıkıntı var. Kablosuz bağlandıktan bir süre sonra herşey normal iken internet gidiyor. Kablosuz bağlı gözükmesine rağmen internete girmiyor. ve kendi kendine bir bakmışsın internet gelmiş. sonra yine aynısı oluyor internet gidiyor bu sefer sınırlı bağlantı gösteriyor,biraz bekledikten sonra kendi kendine ve ya onarım yaptıktan sonra bağlantı düzeliyor ya da bağlantıyı kesip tekrar bağladıktan sonra yine internet geliyor ve sonra yine tekrar aynı hikayeye geri dönüyoruz. Driver lerini güncelledim araştırdım ama bir sonuç alamadım. Sağlıklı bir bağlantı elde edemedim bir türlü. Fikirlerinizi ve çözümlerinizi rica ediyorum arkadaşlar.

Arkadaşım bu bilgisayarı teknosa dan mı aldın. Bu hafta sonu indirimdeydi. Bende çok düşündüm almak için. Forumlarda gezerken senin dediğin olayı bende okudum ama ordaki kişi güncellemeyle yada farklı bir driver ile sorunu çözmüştü. Ama tam bi bilgim yok.

Eğer dediğim bilgisayrsa 16GB ram 2GB ekran gt650m olan modeli biraz bilgi verirmisin. sürücüsü DVD sanırım . Bİrde ekran kartı ddr3 mü ddr5 mi tam anlamadım. Teknosa Ddr3 yazmış aynı ekran kartı MSİ bi modelinde DDR5 demiş. bende güvenemedim.
Açıkçası dvd sürücüsü ve ekran kartından dolayı kararsızım. Tavsiye edermisin. Biraz daha bekleyip Blue Ray okuyucu ve ddr5 ekran kartlı almaya gerek varmı. Teşekkür ederim

Evet teknosadan aldım bu hafta sonu, hatta saat 10da kapısındaydım.Ben uzun zamandır bekliyordum almak için hatta bunun bir alt modeli olan n56vm modelini gözüme kestirmiştim ama o stoklardan gidince bu gelmiş ve illaki turuncu indirime girecek diyerekten bekledim ve aldım. açıkçası bende almadan önce hep özelliklerini araştırdım durdum, o bunu dedi şu bunu dedi her kafa kendine göre bir yorum yaptı tabi benimde kafa karıştı.ne kadar incelersek o kadar ayrıntıya düşüyoruz ve kararsız kalıyoruz. Ben ilk indirime girdiğinde gidip alacağım dedim ve aldım. Bence blueRay çok lazım olur mu ilerisi için onu bilemiyorum, zaten bir harici disk alarak yedeklemelerin çoğunu oraya yapıyorum. Film desen internetten indirme genellikle. Hani blueRay benim için çok da önemli değildi. Daha yeni kullanmaya başladığım için ekran kartını test etmedim ama oyunlarda falan araştırdığım kadarıyla yeterli performans sağlıyormuş. Ben bu ekran kartının DDR3 olduğunu biliyorum, senin demiş olduğun MSI'ın modelinde DDR5 yazıyordu onu bende görmüştüm. Bana acil olarak lazım olduğu için gözümü karartıp almaya karar verdim. Sana tavsiye etme konusunda ise yeni aldığım için pek bir şey söylemek istemiyorum. ilerleyen zamanlarda yorumlarımı yazarım. Fakat hala ben bu kablosuz problemini çözemedim. Hangi driverle çözülecekse bana bir yol gösteriverin

Bende bu hafta sonu aldım teknosa'dan bende bağlantıda herhangi bir sorun yok fakat bilgisayardan anlayamadığım bir ses geliyor harddisk'ten geldiğini düşünüyorum.. Birde hoparlörden çat diye ses geliyor...

Eveeet. N56VZ kulübü kurmamızın zamanı gelmiş. N56VZ-S4016 (GT650M-8GB-5400RPM) modelini kullanıyorum yaklaşık 1.5 ay falan oldu sanırım. SSD kullanıyorum Ocz Vertex 4 256 GB. Bu bilgisayarlardan gerçek performansı almak için içinde gelen harddiski (7200 veya 5400rpm fark etmez) harici kullanıp, sadece 2-3 vida sökerek SSD değişimini yapmanızı öneririm. Makinemiz çağ atlıyor.
Hoparlörden gelen çat sesi, ses devrede değilken ses çıkaracak bir şeye tıkladığımızda sesin gelmesinden hemen önce geliyorsa ona bir çözümüm var.
Realtek ses (sarı) simgesine sağ tık, ses aygıtları
Oradan Kayıt sekmesine geçiş oradan mikrofona sağ tık, devre dışı bırakılmış aygıtları ve bağlantısı kesilmiş aygıtları göster seçeneklerine tik koyuyoruz
Ardından Stereo Karıştırıcısı diye bir alet geliyor kayıt sekmesinin altına, ona sağ tık varsayılan yapıyoruz. Tekrar sağ tık, özellikler
Dinle sekmesinden bu aygıtı dinleye bir tik atıyoruz, alttaki güç yönetimi kısmında pil gücü kullanılırken çalıştırmaya devam eti seçiyoruz
Bu aygıttan kayıt yürüt yazan yeri, Realtek digital output (realtek high def. audio) seçiyoruz.
Gelişmiş sekmesinden, varsayılan biçimi 2 kanalı 16bit 192000HZ Stüdyo kalitesi yapıyoruz, alttaki özel kullanım modu seçeneklerini iptal ediyoruz.
Uygula dediğimizde çıt pıt salak sesinden kurtuluyoruz. Mikronofumuz da skype, facebook chat vs yerlerde çalışmaya devam ediyor. Ben bu şekilde kurtuldum o sesten. Sanırım Realtek'in güç yönetimi ile ilgili bir şey. Ses kullanımda değilken kapatıyor bir şeyleri sonra o çıt pıt elektrik veriliş sesi gibi bir şey.

Wireless problemi için Asus sitesinden Atheros'un son driverını indirmek faydalı olabilir. Bazı makinelerde kablosuz bağlantının üzerindeki sarı ünlem bu şekilde kayboldu fakat bağlı gösterip, bağlanmama problemini ben yeni okudum şahsen. Siz yine driverı güncelleyin.

Bir de size önerim, normal kullanımda entertainment modunu seçmeniz ve işlemci yükünü düşürmeniz olacak. İşlemciye yük gerektiren bir durum olmuyor bence bu makinede boşuna kendini kasmasın.
Ayrıca SSD şart oğlu şart.

Hadi ses sorunu çok önemli değilde, bu kablosuz sorunun ne yapacağım. asusun sitesinden indirdim , başka yerden indirdim yine olmadı. acaba WIN 8 var onunlamı alakalı diyorum ama olmaması lazım. Heh yine çıktı sarı ünlem. Bunlarıda masaüstü pc den yazıyorum zaten :verymad:

Fn+F2 ile kapatıp açmayı deneyin bağdaştırıcıyı hocam. Belki orada kapalıdır falan. Yani aklıma son çare bu geliyor.

yok hocam kapalı falan değil,bağlı gözüküyor ağa, wireless çubukları full gözüküyor, ama internet yok.sonra birde sarı ünlem işareti çıkıyor al sana sınırlı bağlantı ne iş anlamadım gitti.

Modem ile kablosuz ağ bağdaştırıcısının bağlantı kanalı aynı mıdır acaba. o problem olmasın? Wi-Fi channel olayı. Modem ayarlarından bakılabilir ama bilgisayarınkine nereden bakacağız onu hiç bilmiyorum.

modemin kanalı 6 onu biliyorum ama pc ninki kaç onu bilmiyorum ve nereden bakacağız acaba ?

CeM_G' Alıntı:
aynen hocam onuda bulmuştum yaw türkçeside var ama çare olmadı
Hocam Asus'a yazın o zaman. Hayret bir şey şu güzelim makinalara atherosu yapıştırmışlar zaten gıcıktım sizin problemi görünce daha da gıcık oldum.

evet bende gıcık oldum bayabi şu duruma.dünyanın parasını verip aldığımız makineye bak şu dandik soruna bak.yani o kadar özellik ekleyip şu kartı eklemişler ya.olmaz olmaz işte gelir de beni bulur böyle şeyler.yazıcam asusun sayfasına şimdi zaten.mutlaka bir çözümü olmalı ya

Hocam geri dönüşleri hızlı oluyor, illa ki vardır bir çözümü.Umarım en kısa zamanda çözülür probleminiz.

bana katıldığınız için teşekkürler hocam.bir sonuç alırsam burada paylaşırım.

ymanav' Alıntı:
Eveeet. N56VZ kulübü kurmamızın zamanı gelmiş. N56VZ-S4016 (GT650M-8GB-5400RPM) modelini kullanıyorum yaklaşık 1.5 ay falan oldu sanırım. SSD kullanıyorum Ocz Vertex 4 256 GB. Bu bilgisayarlardan gerçek performansı almak için içinde gelen harddiski (7200 veya 5400rpm fark etmez) harici kullanıp, sadece 2-3 vida sökerek SSD değişimini yapmanızı öneririm. Makinemiz çağ atlıyor.
Hoparlörden gelen çat sesi, ses devrede değilken ses çıkaracak bir şeye tıkladığımızda sesin gelmesinden hemen önce geliyorsa ona bir çözümüm var.
Realtek ses (sarı) simgesine sağ tık, ses aygıtları
Oradan Kayıt sekmesine geçiş oradan mikrofona sağ tık, devre dışı bırakılmış aygıtları ve bağlantısı kesilmiş aygıtları göster seçeneklerine tik koyuyoruz
Ardından Stereo Karıştırıcısı diye bir alet geliyor kayıt sekmesinin altına, ona sağ tık varsayılan yapıyoruz. Tekrar sağ tık, özellikler
Dinle sekmesinden bu aygıtı dinleye bir tik atıyoruz, alttaki güç yönetimi kısmında pil gücü kullanılırken çalıştırmaya devam eti seçiyoruz
Bu aygıttan kayıt yürüt yazan yeri, Realtek digital output (realtek high def. audio) seçiyoruz.
Gelişmiş sekmesinden, varsayılan biçimi 2 kanalı 16bit 192000HZ Stüdyo kalitesi yapıyoruz, alttaki özel kullanım modu seçeneklerini iptal ediyoruz.
Uygula dediğimizde çıt pıt salak sesinden kurtuluyoruz. Mikronofumuz da skype, facebook chat vs yerlerde çalışmaya devam ediyor. Ben bu şekilde kurtuldum o sesten. Sanırım Realtek'in güç yönetimi ile ilgili bir şey. Ses kullanımda değilken kapatıyor bir şeyleri sonra o çıt pıt elektrik veriliş sesi gibi bir şey.

Wireless problemi için Asus sitesinden Atheros'un son driverını indirmek faydalı olabilir. Bazı makinelerde kablosuz bağlantının üzerindeki sarı ünlem bu şekilde kayboldu fakat bağlı gösterip, bağlanmama problemini ben yeni okudum şahsen. Siz yine driverı güncelleyin.

Bir de size önerim, normal kullanımda entertainment modunu seçmeniz ve işlemci yükünü düşürmeniz olacak. İşlemciye yük gerektiren bir durum olmuyor bence bu makinede boşuna kendini kasmasın.
Ayrıca SSD şart oğlu şart.

Yardımınız için teşekkür ederim hocam dediklerinizi yaptım çat sesinden kurtuldum sanırım ama benim diğer bir sıkıntımda hdd'den geldiğini tahmin ettiğim yazma sesi gibi bir ses aynı makineden arkadaşımda da var ondan öyle bir ses gelmiyor.

Asus'un kendi Update yazılımıyla güncelleme yapın. Güncelle dediğiniz zaman güncelleme listesinde wireless driver'i de listede varsa güncelleyin. Düzeliyor. Başka sitelerde Wireless in driveri ile uğraşmayın. Ancak bu sorun çok önceden beri vardı, bu modellerde. Sizin laptop 16 gb, i7 3630 qm modeli ise Asusta bir gariplik var demektir. Bu model daha yeni çıktı ve sorun halledilmemiş demekki. Olmazsa modemde wireless kanalını 11 e alıp bi deneyin.

Hocam HDD'den gelen ses kafa atma sesi gibi bir şey mi? Hdd tam sol alt köşede, sesin oradan geldiğine eminseniz eğer arka kapak ortadaki vidayı söküp, kapağı kendinize çekerek HDD'nin bulunduğu bölüme ulaşabilir kontrol edebilirsiniz, tek vida söerek. Ama rahatsız edici düzeyde bir ses varsa, ürün yeniyse ürünü geri göndermenizi tavsiye ederim. SSD alıp SSD kullanacaksanız kafaya takmayın bence :) Hdd-SSD değişiminden o kadar memnun ve mutluyum ki herkese tavsiye ederim. Bu modeli HDD ile kullanmak ya da SSD ile kullanmak arasında uçurum var :)
Bu arada belki işe yarar, benim kullandığım sorunsuz Wireless Adapter sürücüsü , 21.03.2012 tarihli 9.2.0.496 sürümü

ymanav' Alıntı:
Hocam HDD'den gelen ses kafa atma sesi gibi bir şey mi? Hdd tam sol alt köşede, sesin oradan geldiğine eminseniz eğer arka kapak ortadaki vidayı söküp, kapağı kendinize çekerek HDD'nin bulunduğu bölüme ulaşabilir kontrol edebilirsiniz, tek vida söerek. Ama rahatsız edici düzeyde bir ses varsa, ürün yeniyse ürünü geri göndermenizi tavsiye ederim. SSD alıp SSD kullanacaksanız kafaya takmayın bence :) Hdd-SSD değişiminden o kadar memnun ve mutluyum ki herkese tavsiye ederim. Bu modeli HDD ile kullanmak ya da SSD ile kullanmak arasında uçurum var :)
Bu arada belki işe yarar, benim kullandığım sorunsuz Wireless Adapter sürücüsü , 21.03.2012 tarihli 9.2.0.496 sürümü
Hocam ses tırrrrrrrrrrrr diye çıkıyor çok fazla çıkmıyor ses kesik kesik geldiğinden dikkat çekiyor..

hocam ben ağustos ayında vatan bilgisayar dan almıştım. bahsettiğiniz çat sesi ve wireless problemi bendede oldu. notebook ta yüklü gelen asus live update bile sorunlu. önce onu kaldırıp. asus un sitesinden yenisini yükledim. sonra güncelleştirmelerini yaptım. windows 7 home premium var. onunda güncelleştirmelerini yaptım. alet tıkır tıkır çalışıyor.
deneme amaçlı need for speed the run oyununu yükledim. full e yakın oynadım. fevkalade güçlü bir makine. sadece biraz ısınıyor. o sorunu aşamamışlar. harici soğutucuyla sorun kolaylıkla aşılabiliyor :)

bir hocam ın dediği gibi tek eksiği SSD bir hardisk. onuda bir kaç aya kadar takmayı düsünüyorum.

ben gayet memnunum. tavsiye ederim.

birkan24' Alıntı:
hocam ben ağustos ayında vatan bilgisayar dan almıştım. bahsettiğiniz çat sesi ve wireless problemi bendede oldu. notebook ta yüklü gelen asus live update bile sorunlu. önce onu kaldırıp. asus un sitesinden yenisini yükledim. sonra güncelleştirmelerini yaptım. windows 7 home premium var. onunda güncelleştirmelerini yaptım. alet tıkır tıkır çalışıyor.
deneme amaçlı need for speed the run oyununu yükledim. full e yakın oynadım. fevkalade güçlü bir makine. sadece biraz ısınıyor. o sorunu aşamamışlar. harici soğutucuyla sorun kolaylıkla aşılabiliyor :)

bir hocam ın dediği gibi tek eksiği SSD bir hardisk. onuda bir kaç aya kadar takmayı düsünüyorum.

hocam eğer sen bu makineye ısınma sorunu var diyorsan (oyunda) diğer makineleri hiç kullanmamışındır. bende i5 li bir hp vardı. düşman başına normal kullanımda bile bu n56 nın oyun esnasındaki kullanımından daha fazla ısınıyor ve fan sesi yapıyordu.
bende ssd de var. inanın bu devirde normal hdd sadece depolama amaçlı kullanılır.

akyildiz41' Alıntı:
birkan24' Alıntı:

hocam eğer sen bu makineye ısınma sorunu var diyorsan (oyunda) diğer makineleri hiç kullanmamışındır. bende i5 li bir hp vardı. düşman başına normal kullanımda bile bu n56 nın oyun esnasındaki kullanımından daha fazla ısınıyor ve fan sesi yapıyordu.
bende ssd de var. inanın bu devirde normal hdd sadece depolama amaçlı kullanılır.

hocam bu makinanın i5 lisinde icecool özelliği var. bu modele koymayı unutmuş heralde tasarımcılar. bahsetmek istediğim o. yoksa normal kullanımda problem yok. islemci hızını güç özelliklerinden %99 olarak sınırladım. istesede ısınamıyor :))

bende dün akşam wireless driverini kaldırdım ve ardından donanım değişikliklerini tara dedikten sonra,sürücü yazılımını otomatik olarak bul seçeneğine tıkladım Windows 8 kendi driverini yükledi heralde ki şu anda sorunsuz çalışmakta makinem.aman maşallah diyeyim başka bir sıkıntım yok çok şükür :D

birkan24' Alıntı:
akyildiz41' Alıntı:
birkan24' Alıntı:

hocam bu makinanın i5 lisinde icecool özelliği var. bu modele koymayı unutmuş heralde tasarımcılar. bahsetmek istediğim o. yoksa normal kullanımda problem yok. islemci hızını güç özelliklerinden %99 olarak sınırladım. istesede ısınamıyor :))

bu arada birkan hocam lüleburgazlımısın yoksa ordamı çalışmaktamısın sadece ?

Saat simgesinin yanındaki güç seçeneklerine gel, diğer güç seçenekleri, plan ayarlarını değiştir, gelişmiş güç ayarlarını değiştir, kablosuz bağdaştırıcı ayarları, güç tasarruf modu, pilde ve prizde iken en yüksek performans yap.
Arkadaşın laptopuda sürekli kopuyordu bu şekilde çözmüştük...

Geri