Atanamayan öğretmenler CevizKabuğunda: işte Sosyal medya!

Kodla Büyü

sarı_sarı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bütün bu çabalarını sosyal medya ile gerçekleştiriyorlar.
http://www.cevizkabugu.com.tr/gundem.asp?procid=201

Ceviz Kabuğu 28 Ekim 2011 Cuma saat 22:00’de KRT Ankara Stüdyosu’ndan canlı yayında…
Karadeniz TV (KRT ) uydudan, D-Smart'tan, Tivibu'dan ve internetten izlenebiliyor. Yine twit bombardımanına tutacağız arkadaşlarla atanamayan BT öğretmenleri için. Dersler zorunlu olursa ve ders saati arttırılırsa sorunları çözülecek ancak! Atanamayanlarla da birlik olmamız şart!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

"web2.0 uygulamaları & Sosyal Medya & Twitter ne işe yarar?" sorgusu taşıyanlar http://twitter.com/#!/search?q=%23Van adresine girip #Van hashtaginde yazılanları, etki ve sonuçlarını incelesinler!!!...

Re: Sosyal medya ne işe yarar?

arama kurtarma çalışmalarına bile yön veriyor twitler..

Bilişimciler anlamaz öyle twitter mwitter.

mfk' Alıntı:
Bilişimciler anlamaz öyle twitter mwitter.

dillendirmek istemiyorum ama eyleme gelenlerin %99'u twitterı bilmiyor bile..
Şöyle bir kaate vardım, eyleme gelenler bütün BT öğretmenlerini temsil ediyorsa vay halimize; çünkü çoğu okudukları bölümün işlevini, ne olarak mezun olduklarını, bölümün kuruluş amaçlarını vs. bilmiyor!

aman hocam genelleme yapmayalım kendimizi yakmayalım. :shock: inş güncelleyecektir bilmeyen arkadaşlarımda kendilerini. sıkıntılardan kurtulup rahatlayıp teknolojiyi takip etmeye başlayınca.

evrim0626' Alıntı:
aman hocam genelleme yapmayalım kendimizi yakmayalım. :shock: inş güncelleyecektir bilmeyen arkadaşlarımda kendilerini. sıkıntılardan kurtulup rahatlayıp teknolojiyi takip etmeye başlayınca.

eylemlere katılım sayısına bakıldığında arkadaşların hiç de o kadar sıkıntılı olduğu sonucu çıkartılamıyor. Yoksa bizler, bi grup azınlık, kendi kendimize mi gelin güvey oluyoruz?

Asıl Meb'i vuracağımız konu bu. Şu anda atanamayan bilişimci sayısı 5bin civarında olduğu söyleniyor. Her sene 1000-1500 mezun veren bölüm 2 sene sonra mezun 10bin olacak. Mezun ve atanamamış arkadaşlarımız biraz pısırık kalıyor açıkcası. Bedenciler, tarihciler, hatta atanma sorunu olmayan pdr'cilerin bile daha çok sesi çıkıyor. Bu işe bir çözüm bulmak lazım, çözümden önce nedeni bulmak lazım. Burada tartışabiliriz neden böyle?

eyleme gelen kaç kişi idi ve bunun kaçı öğretmendi ben gerçekten merak ettim.
ikincide arkadaşıma katılıyorum bizi dinleyen kimse yok biz kendi kendimize çalıp söylüyoruz kimsenin umursadığı yok. ceviz kabuğunuda ayrıca kç kişi izliyorki ama ümit dünyasi işte

Hayı sarı sarı hocam biz kendi kendimize gelin güvey olmadık..O eylemi inanarak yaptıkki..Hacettepeli genç arkadaşlarımdan teşekkür yağıyor 1 haftadır bana...Hocam siz bizi uyandırdınız...İyiki oraya geldik...Herşey çok güzeldi gibi yorumlar....bir avuçta olsa genç arkadaşlara bir ışık yaktık..Haksızlık karşısında yenilsek bile mücadele etmemiz gerektiğini öğrettik..Ben gün orada olmaktan gururluyum açıkçası..Senin de orada olmaktan gururlu olduğuna inanıyorum.....Sıkıntılı bir sürü BT öğretmeni var ki biz kendi sesimize ses katarak 22 ekimde nara mızı attık orada...Bizim bunu yapış amacımızı beyinsel gelişimimizi insani değerlerimizi ortaya koyarak kitlesel bir aktivite yapmaktı....Biz miydik 12 bin tane BT öğretmeninnin en zavallıları da o eylemi planladık ve o alana gittik...Biz zavallılar mı TV de bulduğumuz her programa anında heyecan yapıp twit yağdıran..Hayır biz kendi kendimize gelin güvey olmadık...olanlar bu gün keyfi yerinde olup yarını görememekten rahatsız olmayanlardır...Aman boşver nolursa olsun diyip kaderciliğe verip ben napabilirim ki deyip kendini değersizleştiren tepkisizlerdir...Ben 35 sene çalışacağım ömrümü tükeceğim ve benimle binlerce insanın yaşadığı sıkıntılardan dolayı terketmek istediği BT öğretmenliğini yaparken geleceğimi az da olsa görmek istiyorum.Bu ülkede yaşayan binlerce öğretmenin sorunu benim sorunumdur ÇÜNKÜ...Çünkü kendimi, ve insanları değerli buluyorum..Ve insanların kendilerine karşı olan bu duyarsızlığını hazmedemiyorum....Ve elimizden ne gelirse YAPMALIYIZ diyorum hala twitse twit programsa program EYLEMSE EYLEM...Hiçbir sonucaa ulaşmasak bile ki ulaştığımıza inanıyorum en azından DENEDİK ve Bİşeyler yaptık diyebileceğiz yarın...Çabaladık dicez ve onur duyacaz....öyle uçurumdan yuvarlanıp gitmiyoruz tırnaklarımızı biyere saplamaya çalışıyoruz...Bunu birleri yadırgıyabilir onlarda ortaya icraat koysunlar karşımıza bir şeylerle çıksınlar da bizde onları azımsamayalım artık..... :cry: :cry: :cry:

Geri