atanamayan böte mezunları neler yapar?

Kodla Büyü

FireWorks10

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar 2019 mezunuyum. kpss ve atanma istediğim için 2 sene sınava çalıştım, olmadı. sonra halk eğitime öğretmenlik başvurusu yaptım ve haftalık 8 saat dediler maaş da 1.000 di o zamanda yol yemek derken bana kalmaz diye asgari ücretli işe baktım eve yakın mağaza vardı oraya girdim. şimdi de arayıştayım. Özel okullarda çalışan var mı? maaşları nasıl?

Hiç durma. Kendi işini web üzerinden kur. Bir sayfada başla. Bir linkedin hesabi aç. Okullarda işe yarayabilecek urunler geliştir. Proje yaz sat. Kişisel Gelişim Merkezi varsa git konuş robotik mobil vb yeteneklerinle ders vermeyi teklif et. Aklima geleni siralamaya aldirmadan yazdim hocam. Ama muhakkak web site ve linkedin sart bu devirde.

Bir yazılım firmasına karın tokluğuna da olsa girip iş öğrenip aynı esnada da ingilizceyi geliştirip yurtdışına açılmaya çalışmak en güzel alternatif. Hatta alternatif değil de aslında asıl amaç olmalı. Türkiye de en kötü 3 yeni öğretmen kadar, yurtdışında ise öğretmenlerden bir tık yüksek kazanabilirsiniz.

Hocam, hemen karın tokluğuna bir yazılım veya bilişim firmasında işe gir. Kendini geliştir ilk yıllar.
Bankacılık sektörü gibi bir alanda dene şansını. İstersen o sırada açık öğretimden işletme tarzı bir bölüm oku. Bilgisayar bilgisi ile ekonomi bilgisini birleştir.
Ama durma başla bir yerlerden yaşla birlikte cesarette azalıyor.

Kesinlikle ücretli öğretmenlik veya halk eğitimde vakit kaybetme. Onlardan kazanacağın para ile geçinemezsin.

Allah kolaylık ve sabır versin. İnşallah gönlünüze göre hayırlısıyla atanırsınız. Özel okulda çalışan 1 öğretmen ile konuştuğumuzda haftalık çok fazla ders yükü ve ekstra görevlerden bahsetmişti. Ücret ise devlete göre daha düşüktü hatırladığım kadarıyla. Forumda özel okulda çalışanlar varsa belki detay verirler.

Özel okullar da devlet gibi ücretli öğretmen mantığında sözleşme yapıyorlar. O yüzden özelde asgari ücret, eksik sigorta gibi çağ dışı şartlar çok fazla. Hiç önermem.

Öğretmen olarak atananların çoğu mutsuz. Yabancı dil öğrenip, kendinizi (gerekirse ücretli kurslara gidip) geliştirin. Yurtdışı imkanlarını deneyin. Yurt içinde de o kadar çok seçenek var ki. Yeter kisiz istekli olun

özel okulları önermiyorum. çalışan tanıdıklarım var memnun değiller çalışma şartları ve aldıkları ücret noktasında. Bilge adam ı araştırın derim bu arada

Hiç durma. Kendi işini web üzerinden kur. Bir sayfada başla. Bir linkedin hesabi aç. Okullarda işe yarayabilecek urunler geliştir. Proje yaz sat. Kişisel Gelişim Merkezi varsa git konuş robotik mobil vb yeteneklerinle ders vermeyi teklif et. Aklima geleni siralamaya aldirmadan yazdim hocam. Ama muhakkak web site ve linkedin sart bu devirde.
yani bayadır kendi mesleğimizle ilgili bir şey yapmadım , unuttum . yeni roblox uygulamasında kendimi geliştirmeye çalışıyorum. başka bir sorumda bir arkadaşımız kodland da roblox eğitmeni arıyorlar demişti. kendi işimle ilgili yani neyle ilgili web site kurmam gerekiyor emin değilim.

Allah kolaylık ve sabır versin. İnşallah gönlünüze göre hayırlısıyla atanırsınız. Özel okulda çalışan 1 öğretmen ile konuştuğumuzda haftalık çok fazla ders yükü ve ekstra görevlerden bahsetmişti. Ücret ise devlete göre daha düşüktü hatırladığım kadarıyla. Forumda özel okulda çalışanlar varsa belki detay verirler.
bayadır bilgisayarla ilgili bir şey yapmadığım için cesaretim düşüktü. şimdi özel okullarda yapamam da . teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Hocam özel okulu filan tavsiye etmem. Maalesef özel eğitim kurumları canına okur insanın. Karşılık alınsa sorun değil belki ama karşılaşmadım hiç.
Alternatiflerinizi artırın. Memurluk diye kendinizi şartlandırmayın fakat elinizde olsun alternatif olarak.
Yazılım, Web, Server bunların yanında kesinlikle yabancı dile bakın. Elinizi güçlü tutun, belki 1-2 yıl daha zorlanacaksınız ilk aşamada ama elinizde güç olacak. Güçlü olun, kurum kuruluşa bel bağlamayın derim nacizane

Ben de 1 ders sonra Haziranda mezun oluyorum bakalım sizim branşa gecebilecek miyim? Ek ders olmasa da olur hafta içi 1 gün tatil desinler yeter.

Valla bir tanıdığım bizim bölümden mezun oldu bir fabrikada satın almada bizden çok maaş alıyor.
Eğer atanma olayından ümidiniz yoksa bu da bir yol. Özel okullarla falan zaman kaybetmeyin.
Özel sektörde çalıştığınız her kurum cvnize bir artı demek.

tavsiyem kamudan uzak durun, biraz kendinizi sıkın ve yazılım veya mobil yazılım konusunda geliştirin. önce düşük maaşlarda özel sektörde çalışın. o ara yabancı dilinizi geliştirin. fark derslerini alarak ahmet yeseviden mühendislik okuyun. 5 sene sonra yurt dışında çalışmaya odaklanın.

Geçen yıl mtsk sınavından böte mezunu biriyle tanıştım. Kendisi ehliyet için gelmişti. Biraz muhabbet sonra kendisinin genç çiftçi projesinden hayvan hibe aldığı ve bir yıl içinde hibe edilenin iki katına çıkardığını söyledi. İdealinin de bu sayıyı çok daha üst seviyeye getirmek olduğunu söylemişti . Tarım bakanlığının gençleri destekleyen projelerine göz atmanızı tavsiye ediyorum. Tarım ve hayvancılığa merakınız varsa biraz sabır ve çaba ile bir kaç yıl içinde memurluğa asla aramayacak duruma gelebilirsiniz.

Geri