Böte'lilerden Alan Değişikliği için başvuru yapan var mı?

Kodla Büyü
Hocam çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Hocam 20 saat zorunlu ders, 20 saatte zorunlu ek ders var diye biliyorum. 20 civarı ders alsak olurmu yoksa idare 40 a kadar verebilir mi istemesek de ?
40 saate kadar zorunlu hocam. Maas karşılığı 20 den sonra genelde ders olur ve girmem deme şansınız olmaz.

Hocam çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Hocam 20 saat zorunlu ders, 20 saatte zorunlu ek ders var diye biliyorum. 20 civarı ders alsak olurmu yoksa idare 40 a kadar verebilir mi istemesek de ?
Ben okulumuza 2013 yılında geldim, 10 yıldır en fazla 21 saat derse girdim, o da girdiğim derslerin ders saatleri toplamı o şekilde denk geldiği için.
4 kişiyiz 1 kişi alan şefi, 3 kişi atölye şefi, girmek istediğimiz dersler, istemediğimiz dersler ve eşit sayıda derse girelim mantığıyla 20-20-21-21 olarak ayarlayabildik.
5 kişi olduğumuz dönemde şef olmayan arkadaş 24 saat derse girdi.

Bu tabi ki her zaman ve her okulda böyle olacak anlamına gelmiyor. Zümre içi uyumun ve iletişimin yüksek olması da önemli.

21 saatten fazla istememe hakkı var. Dilekçe verebilirsiniz. Meslek için de aynı şekildedir diye düşünüyorum sayısı.

hayır meslek lisesinde 40 saate kadar zorunlu
1694062114396.png

İlginçmiş. 24 saat ekders verince Haftalık mesai 44 saat yapıyor. O nasıl oluyor sizde?

Ben de tarih lisans ve yüksek lisans yaptım. Tam Branş değişikliği yapacaktım mebbis sisteminde tercih yapıyordum, tarih öğretmeni arkadaşım vazgeçirdi beni. Şimdi alan değişikliği kpss şartına bağlandı diyorlar. Yani zorlaştı. Hayırlısı bakalım. Hala geçsem mi kalsam mı diye kendi kendime soruyorum. Hakkımızda hayırlısı. Bir tık pişmanlık var ama şu an branş değişikliği olsa geçerim gibi

ben mühendislik bitirip laboratuar ve mesllek öğretmeni olarak intibak yaptırdım, 1 derecede verdiler. %15 ek ödememide eklettim, halk eğitimde

Meslek lisesine atandım. Öğretmenler toplantı Tutanağını bana bilgisayarda yaz dediler yazdım üstüne bisürü hakaret yedim öğrenci daha iyi yazarmış. Yazmanlar ne yazdıysa aynısını bilgisayar a geçirdim. DÜzenleyip cümleleri tekrar yazmam gerekiyormuş. Ben sayısalcıyım cümleleri tekrar düzenleyip yazamıyorum diyorum anlatamıyorum yapacaksın diye tutturdular. Edebiyatçı yapsın onun işi cümlelerle diyorum Nuh diyorlar peygamber demiyorlar. Bundan sonra sen yapacaksın diye tutturdular canımdan bezdim bilmediğim anlamadığım bişeyi nasıl yapayım . Bi yol gösterin Allah aşkına deliricem

Geri