Bötenin 5 sene içersindeki geleceği?

Kodla Büyü

drkfear

Üye
arkadaşlar bu bölümü tercih etmeyi düşünüyorum bu sene tavsiye ediyormusunuz? fikir paylaşımlarınızı bekliyorum.

valla yarın ne olacağını bilmiyoruz kardeş, 5 yıl çook uzun bir süre. o zamana kadar kepenkleri kapatmış olabiliriz.

bötenin şuanki durumda öğretmenlik değil eğitim teknolokluğu fonksiyonu ortaya çıktı mebde. eğer bu durum sana uygunsa olabilir.beklentilerini buna göre belirle.

bence hiç bulaşmayın, bu bölümü okuyanların çoğu branşını değiştirmeyi düşünüyor.. ataması deseniz baya düştü ilerde hiç atama olmayacak atansanız bile öğretmen değil tamirci olacaksınız bilişim teknolojileri dersi tamamen kalkıyor.. ben nasıl kurtulacam diye düşünüyorum tabi karar sizin siz bilirsiniz.

valla böte yazmak mantıklı değil gibi tabii burası türkiye ama 5-6 yıl içinde taban puanın 85 lere dayandığı bir bölüm oldu. Onun yerine başka bölümler düşünülebilir tıp hukuk mühendislik öğretmenlik yazılacaksa rehberlik ve okul öncesi mantıklı. Hakkında hayırlısı olsun.

bizim ,ilçede anasınıfı sertifikası veriyolarmış gitcem ona yazılcam atama yaparlar belki şans bizi bulur belki!! , iğreniyorum bu işten 6 yılda bıktım görevlendirmelerden ilsis de 12 tane görevlendirme mi olur ya böyle bir saçmalık hangi branşta var, kpps yi atan hoppanadak hemen görevlendirme al yukardaki dangalaklar günü birlik uygulamalarla bizi bu işten yeterince soğttular, ilk soruyu soran dostum aman ha hayatının hatası olur bu bölümü seçmen ....

böte yaz tabi süper bölüm bu fırsatı değerlendirmelisin :) bugün olsam yine böte yazarım.

alfa-turk' Alıntı:
valla yarın ne olacağını bilmiyoruz kardeş, 5 yıl çook uzun bir süre. o zamana kadar kepenkleri kapatmış olabiliriz.
doğru söylüyor arkadaş eğer teknik amele olmak istiyorsan okuyabilirsin ama yok ben öğretmen olmak istiyorum diyorsan o zaman böte yerine biraz daha çalış tef oku bir seçeneğin daha olur...

Böte dışında her bölümü okuyabilirsin, hatta okuma işsiz kal zamanını boşa harcama daha iyi. Böte mezunu teoride eğitim teknoloğu ama uygulamada TAMİRCİ.

İlla bilgisayarla ilgili bir meslek olsun diyosan mühendisliğini oku... ne bilim tıp oku, rehberlik ve psikolojik danışmanlık oku, çocuk gelişimi oku, fizyoterapi oku ama sakın sakın bilgisayarla ilgili öğretmenliklere bulaşma.. yeteneklerin doğrultusunda başka alanlara yönelmeni tavsiye ediyorum (bakandan sana bana herkese) :D

öğretmenlikten çok uzakta olacağımız kesin..
bilişimden sorumlu .........
(teknisyen,müdür,müdür yardımcısı,hizmetli.....)

olma derim getirisinden çok götürüsü var.çok yıpratıcı bi kere sürekli teknolojiyi takip içinde olmalısın.yazılımlar ,programlar hepsinden haberin olmalı.başka branşlar daha rahat bu yönden de.sakın seçme.

Geleceğin branşı Arapça. Bence bote yerine arapça öğretmeni olmaya çalış... :idea: :idea: :idea:

Kesinlikle okuma böte mi kaldı artık arkadaşların dediği gibi tamircilik, değeri de git gide düşen bir meslek oldu ne yazık ki :( durumu az çok bilen bu bölümü hayatta seçmez!

bu bölümnde böyle uzun vadeli nolcak kimsenin bileceğini sanmıyorum ki artık uzunvadeli planlarımız yok. biz biraz günübirlik yaşıyorz. her yeni gün birbirinden farklı. bu aynen 3. dünya savaşının tarihini bilmek gibi

Geri