Böyle bir site yaptırdık ama sizce nasıl olmuş

Kodla Büyü
Merhaba Burdur da ikamet ediyorum ve aynı şekilde burdur da ikamet eden Hüseyin bey e böyle bir site yaptırdık sizce nasıl olmuş ? görüşlerinizi almak isteriz.
web sitemiz:www.bihder.org

talolu tasarım kullanılmış, fii taraihinde kaldı artık böyle tasarımlar

Öyle olmasını biz istedik siteye daha dolgun gösterebilmek için sağ ve sol bloklara bir şey koyabilmek için..Hüseyin daha önce bir tasarım yapmıştı onu beğenmedik böyle bir şey yaptırdık.

omerbutuner' Alıntı:
Öyle olmasını biz istedik siteye daha dolgun gösterebilmek için sağ ve sol bloklara bir şey koyabilmek için..Hüseyin daha önce bir tasarım yapmıştı onu beğenmedik böyle bir şey yaptırdık.

Tablo kullanmadan da istedikleriniz yapılabilirdi. Hiç table tagı kullanmadan grid çizen elemanlar var. Sağa sola iki kutu koyulacak diye tonla tablo elementi kullanmak akıl karı değil, olsa olsa iş bilmezliktir.

Hepinizi teker teker yorumlarınızı ve düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
muren:350 lira gibi bir ücret ödedik bunun içinde 1 yıllık bir şeylerin ücreti de varmış ama ben pek anlamıyorum onlardan :)

omerbutuner' Alıntı:
Hepinizi teker teker yorumlarınızı ve düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
muren:350 lira gibi bir ücret ödedik bunun içinde 1 yıllık bir şeylerin ücreti de varmış ama ben pek anlamıyorum onlardan :)
..
sonuçta tasarımcı yapmış, sizde beğenmişsiniz. olay bitmiş. pişmiş aşa su katılmaz..
..
ama çeşitli joomla sitelerinden bu fiyata çok daha güzelini yaptırabilirdiniz. bunun için para vermektense dernek mezunları arasında bir duyuru yapsaydınız eminim daha güzelini bedavaya yapacak da çıkardı ;)
..

Bazı tabloların boyutu diğerleri ile uyumlu değil, bir de 20-30 piksellik bir taşma yüzünden dar 1024x768 ekranda sayfa enine sığmadığından taşıyor. 20-30 piksel için olmaz. Onun dışında 350 liraya bundan alasını kim bula.

hosting domain ve size özel tasarım ve kodlama... Bu paraya çok bile.

BaRBaRYaN' Alıntı:
..
sonuçta tasarımcı yapmış, sizde beğenmişsiniz. olay bitmiş. pişmiş aşa su katılmaz..
..
ama çeşitli joomla sitelerinden bu fiyata çok daha güzelini yaptırabilirdiniz. bunun için para vermektense dernek mezunları arasında bir duyuru yapsaydınız eminim daha güzelini bedavaya yapacak da çıkardı ;)
..
Merhabalar ;
Yukarıda bahsedilen site tarafımızca yapılmıştır.Yapılan site ne joomla ne wordpress ne xoops vs..vs.. dir.Site 0 dan asp kodlama ve 0 dan tasarımdır.Siteye bakarsanız mezun ekle bölümü var o da 0 dan kodlamadır.Wordpress ve joomla da bu özellik mevcut mu ?
Zizu_' Alıntı:
Bu kadar paraya normal bir site.
.)

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hosting domain ve size özel tasarım ve kodlama... Bu paraya çok bile.
:) :) Öyle aslında malasef ki bizim sektör gittikçe kötüleşiyor.Artık lise çocukları bile reseller alıp host satar wordpress joomla kurup web tasarım yapar oldu..
Biz günlerce kodlarla boğuşuyoruz adamlar wordpress kurup hazır tema atıp iki oynamayla eklentiyle vs..vs.. site yapıyor web tasarım yaptım diyor :) Ee biz neyiz burada biz niye kodlarla uğraşıyoruz günlerce biz enayimiz ? .( Malesef bizim sektör gittikçe kötüleşiyor .(

DilaraBilisim.Com' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
..
..
..
Merhabalar ;
Yukarıda bahsedilen site tarafımızca yapılmıştır.Yapılan site ne joomla ne wordpress ne xoops vs..vs.. dir.Site 0 dan asp kodlama ve 0 dan tasarımdır.Siteye bakarsanız mezun ekle bölümü var o da 0 dan kodlamadır.Wordpress ve joomla da bu özellik mevcut mu ?
..
http://vimeo.com/9397609
..
Merhabalar;
dikkat ettiyseniz yaptığım yorumda tasarım hakkında herhangi bir yorumda bulunmadım. sonuçta tasarım sadece tasarlayana bağlı değil müşteriye de bağlı bir olaydır. yapılan sitenin joomla yada wordpress ile yapıldığını da söylmedim sadece bu cms sistemleri ile çok daha güzelini yapabilirdiniz dedim.

tekrar söyleyeyim KİŞİYE ÖZEL yapılan bir iş olduğu için ödenen fiyat OLDUKÇA DÜŞÜKTÜR. BEN OLSAM BU FİYATA ELİMİ BİLE SÜRMEM ama sorunuz bu fiyata daha güzeli yapılabilir miydi ise cevabım yine evet YAPILABİLİRDİ. fazla araştırmaya da gerek yok bunun için. diğer cms sitemlerini geçtim. lütfen bu sitenin üst kısmındaki reklam banner alanındaki siteye bir göz atın. (http://www.eniyiokulsitesi.com/okulwebs ... ulleri.asp) bu fiyata yapılabilecek iyi bir alternatif. sizce de öyle değil mi :?: ve sizin bahsettiğiniz mezun ekleme kısmı dışında sizde olmayan bolca da bileşenleri var.

joomla ve wordpress olayına gelince her iki sistemin de tüm bileşenleri bilmiyorum. ama sizin sitenizdeki eklentilerin bir çoğunu karşılayacak bileşenler olduğundan eminim. Kıyaslama yaparken ARTI ve EKSİLERİ ile bir kıyaslama yapın lütfen. Sizin siteminizin tek artısı mezun bileşeni iken eksilerini yazarsak artılarından çok daha uzun bir liste elde edeceğimizi sizde bende biliyoruz. Bunun içinde size üzerinde çalıştığım bir wordpress temasını örnek vereyim
..
http://themes.goodlayers.com/grandcollege/personnel/
..
Standart wordpress üzerine SADECE TEMAYI KURARAK başka hiç bir bileşen yüklemeden gösterilen siteyi elde edebiliyorsunuz. Tema dahilinde yer alan PERSONAL sayfa yapısını biraz kişiselleştirerek mezunlara adapte edebilirsiniz. (Sayfa örnekleri için PAGES açılır menü başlığını kullanabilirsiniz)
..

dernek başkanının başka resmi yok mu
bazı sayfalar chromeda diğerlerine bakmadım bannerden geniş oluyor
ana sayfa videolar gibi

tasarım olarak iyi değil hocam.... sonuçta güzel site.. daha da uğraşılsa daha iyi olur..

BaRBaRYaN' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
..
..
..
Merhabalar ;
..
http://vimeo.com/9397609
..
Merhabalar;
dikkat ettiyseniz yaptığım yorumda tasarım hakkında herhangi bir yorumda bulunmadım. sonuçta tasarım sadece tasarlayana bağlı değil müşteriye de bağlı bir olaydır. yapılan sitenin joomla yada wordpress ile yapıldığını da söylmedim sadece bu cms sistemleri ile çok daha güzelini yapabilirdiniz dedim.

tekrar söyleyeyim KİŞİYE ÖZEL yapılan bir iş olduğu için ödenen fiyat OLDUKÇA DÜŞÜKTÜR. BEN OLSAM BU FİYATA ELİMİ BİLE SÜRMEM ama sorunuz bu fiyata daha güzeli yapılabilir miydi ise cevabım yine evet YAPILABİLİRDİ. fazla araştırmaya da gerek yok bunun için. diğer cms sitemlerini geçtim. lütfen bu sitenin üst kısmındaki reklam banner alanındaki siteye bir göz atın. (http://www.eniyiokulsitesi.com/okulwebs ... ulleri.asp) bu fiyata yapılabilecek iyi bir alternatif. sizce de öyle değil mi :?: ve sizin bahsettiğiniz mezun ekleme kısmı dışında sizde olmayan bolca da bileşenleri var.

joomla ve wordpress olayına gelince her iki sistemin de tüm bileşenleri bilmiyorum. ama sizin sitenizdeki eklentilerin bir çoğunu karşılayacak bileşenler olduğundan eminim. Kıyaslama yaparken ARTI ve EKSİLERİ ile bir kıyaslama yapın lütfen. Sizin siteminizin tek artısı mezun bileşeni iken eksilerini yazarsak artılarından çok daha uzun bir liste elde edeceğimizi sizde bende biliyoruz. Bunun içinde size üzerinde çalıştığım bir wordpress temasını örnek vereyim
..
http://themes.goodlayers.com/grandcollege/personnel/
..
Standart wordpress üzerine SADECE TEMAYI KURARAK başka hiç bir bileşen yüklemeden gösterilen siteyi elde edebiliyorsunuz. Tema dahilinde yer alan PERSONAL sayfa yapısını biraz kişiselleştirerek mezunlara adapte edebilirsiniz. (Sayfa örnekleri için PAGES açılır menü başlığını kullanabilirsiniz)
..
Merhabalar ;
Yukarıdaki sitedeki bileşenlerin bizde olmadığını nerden biliyorsunuz ? Müşteri o modülleri kullanmamış olamaz mı ? Tartışmaya gerek yok konuyu ben açmadım zaten haberim olsa böyle bir konuyu açtırmazdım bile.Çünkü müşteri bütçem şu kadar dedi böyle bir şey istiyoruz dedi bizde bu fiyata yapılabilecek en iyi siteyi yaptık.Elbette ki her sitenin artısı eksisi vardır.Hiç bir site dört dörtlük değildir.Wordpress Joomla konusunda da şuna değineyim evet her ikisinde de oldukça başarılı siteler yapılabilir üstüne düştükten sonra.Ama müşteri wordpress in w sinden joomla nın j sinden anlamıyorsa ki eğer o müşteriye joomlanın wordpress in kullanımını öğretmek inanın tam bir baş belası bir iş.Bunu deneyimlerimin olduğu için söylüyorum. :)

eemree' Alıntı:
dernek başkanının başka resmi yok mu
bazı sayfalar chromeda diğerlerine bakmadım bannerden geniş oluyor
ana sayfa videolar gibi
Evet onu bende farkettim şimdi o konuyla ilgileneceğim :)

mnn' Alıntı:
tasarım olarak iyi değil hocam.... sonuçta güzel site.. daha da uğraşılsa daha iyi olur..

Dediğim gibi verilen fiyat gerçekten çok düşük bir fiyat fakat biz o fiyata yapılabilecek en iyi siteyi yaptık kendi düşüncemiz bu en azından :)

omerbutuner' Alıntı:

naptın hocam sen....

ne kadar ekmek o kadar köfte arkadaşım. İmama bu tasarım çok bile dermişim :)
Barbaryanın dediği gibi bu fiyata taksimetre bile açılmaz.Arkadaşım emeğine saygı göstermek lazım ama ben beğenmedim açıkcası. bg ile site menu vb çok eğreti duruyor. imajlar yaymış hiç sevmem hemen gözümü tırmalar,reklam alanı allahlık:) ama site imam sitesi olduğundan kurtarabilir bu kısmı:)

herşeye rağmen arkadaşın şevkini kırmamak lazım. sonuçta bu iş tecrübe ile olacak işler. zamanla gelişir inş

saygılar

akillicocuklar' Alıntı:
elinize sağlık hocam hayırlı olsun
Teşekkürler
mdlmdl' Alıntı:
Evet bahsettiğiniz fiyata yaptırdıysanız iyi denebilir.
:)

swanp' Alıntı:
ne kadar ekmek o kadar köfte arkadaşım. İmama bu tasarım çok bile dermişim :)
Barbaryanın dediği gibi bu fiyata taksimetre bile açılmaz.Arkadaşım emeğine saygı göstermek lazım ama ben beğenmedim açıkcası. bg ile site menu vb çok eğreti duruyor. imajlar yaymış hiç sevmem hemen gözümü tırmalar,reklam alanı allahlık:) ama site imam sitesi olduğundan kurtarabilir bu kısmı:)

herşeye rağmen arkadaşın şevkini kırmamak lazım. sonuçta bu iş tecrübe ile olacak işler. zamanla gelişir inş

saygılar
Aynen öyle ne kadar ekmek o kadar köfte :) Ben aslında http://www.iklimsaizmit.com referansımız gibi joomla kuracaktım ama müşterim ben kullanamam dediği için böyle bir şey yaptım ve tasarımı pek önem vermedim açıkcası :) Çünkü hem tasarım hem kodlama = 350 TL bu tasarım çok bile bence

gerçek düşüncemi söylemek durumundayım: maalesef berbat bir web sitesi olmuş. üzgünüm...

Accipiter' Alıntı:
gerçek düşüncemi söylemek durumundayım: maalesef berbat bir web sitesi olmuş. üzgünüm...
Bende çok güzel bir site demedim zaten :) 350 liraya domain host mu vereyim kodlama mı yapayım tasarım mı hangisi ? Hatrı sayılır tanıdığım olmasa bu fiyata asla yapmazdım böyle bir şeyi :)

Accipiter' Alıntı:
Bende çok güzel bir site demedim zaten :) 350 liraya domain host mu vereyim kodlama mı yapayım tasarım mı hangisi ? Hatrı sayılır tanıdığım olmasa bu fiyata asla yapmazdım böyle bir şeyi :)
..
hocam tekrar söylüyorum. pişmiş aşa su katılmaz. tasarımcı her zaman istediğini yapamaz. yapılanı müşteri istediği için o şekilde yapmıştır ve müşteri de beğendiyse iş bitmiştir. üzerine söz söylenmez.

ne kadar ekmek o kadar köfte olayına gelince; bu fiyata ben bu işi kabul etmem. etsem bile sadece ana sayfasını yaparım.

yaptığım site; site sahibi kadar beni de ilgilendiriyor. ben o siteyi kendi web sitemde referans olarak kulanacağım. ve böyle bir referans bana şimdi 350 lira kazandırırken 3 gün sonra 3500 lira kaybettirebilir...

Server Application Unavailable

The web application you are attempting to access on this web server is currently unavailable. Please hit the "Refresh" button in your web browser to retry your request.

Administrator Note: An error message detailing the cause of this specific request failure can be found in the application event log of the web server. Please review this log entry to discover what caused this error to occur.

Geri