BİOS ŞİFRESİ nasıl kırılır arkadaşlar?

Kodla Büyü

ersin_sisman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Laptopun bios şifresini kırmaya çalışıyorum ama olmuyor. pil takıp çıkartma ile olacak şey değil. Bunun için bir program yada bunun başka bir yolunu bilen varsa yardımcı olsun lütfen ?

Laptopun şarjını(pilini) ve sonra anakarttaki bios pilini çıkar.
ve cimenwd'in dediği gibi 10 dk bekle işlem tamam.%101

işte o küçücük laptop içininin bios pilini çıkarmaya çekiniyor hocam galiba..

Arkadaşlar 10 dk değil 1 saatte bekledim ama şifre sıfırlanmıyor. Bu nasıl %101 olacak hocam başka bir yöntemi yokmu bunun ?

bios acılmıyor ise hiç bir donanıma müdahale edemezsin.yapılacak şey biosu reselemek (pili çıkarma) yada şifre denemelerinde bulanmak(1000000 defa). :p :p :p :p

ya arkadaşlar anlatamadım galiba; bios pilini çıkardım ve bayağı bekledim ama sonuç negatif..........

hocam şincik bios'u alıp yüksekçe biyerlere çıkıyoruz (mesela minare gibi) sonrada bios'u hızla yere atıyoruz. kırmak ne kelime paramparça olur :)
iğrenç bi espiriydi biliyorum lakin bu saatte aklıma başka bişey gelmedi (hakkını helal et:)

mirayabravci' Alıntı:
hocam şincik bios'u alıp yüksekçe biyerlere çıkıyoruz (mesela minare gibi) sonrada bios'u hızla yere atıyoruz. kırmak ne kelime paramparça olur :)
iğrenç bi espiriydi biliyorum lakin bu saatte aklıma başka bişey gelmedi (hakkını helal et:)
:lol: :lol:
Bu saatte ancak böyle oluyo işte. Bi de yarın salim bir kafayla düşünelim bakalım bios şifresini kırmanın yolunu biliyo muymuşuz?
Haadi hayırlı tıraşlaar, pardon geceler. :lol: :lol:

ersin_sisman' Alıntı:
ya arkadaşlar anlatamadım galiba; bios pilini çıkardım ve bayağı bekledim ama sonuç negatif..........
hocam,
normal kasa anakartlarının bazılarında bios şifresini sıfırlamak için çıkarmak yeterliyken bazılarında pile yakın bi terde BAT gibisinden adı yazan jumper yatağı vardır 3 yataklı.onu meslea 1-2 takılıyken bi süre 2-3 takılır sonra eski yeri olana 1-2 ye getirilir gibisinden şeyler de var. zaten bunlar anakart kitapçığında yazılıdır.
ama laptopta iş nasıl olur ben de bilmiyom... laptop kapalı kutu gibi. anakartının ayrıntılı bilgisi nerden bulunur bilmiyorumm..laptop kullanma klavuzlarında da hep yüzeysel bilgiler var..

evet, dediğim gibiyse (anakart kitapçığında yazılısı) %99 resetleniyor.

teşekkürler arkadaşlar başka yollar deneyelim bakalım olursa sizlerle paylaşırım burda...

Kardeş Laptop pilini çıkar. Bios pilini de çıkar ve piil yatağındaki iki metal ucu bir kablo yada metalle kısa devre yap. işlem anın da tamam. Kolay gelsin.

esyav' Alıntı:
Kardeş Laptop pilini çıkar. Bios pilini de çıkar ve piil yatağındaki iki metal ucu bir kablo yada metalle kısa devre yap. işlem anın da tamam. Kolay gelsin.

Çok sağol hocam bi deneyelim bakayım :+1:

arkadaşım ben denedim. fakat daha önce söylediğim gibi (laptopun şarjı çıkarılmış olması gerekiyor) fişten çıkar demiyorum, şarjı tamamen çıkar, al kenara koy. ( laptoplar hakkında fazla bilgim yok fakat hepsinde çıkıyordur herhalde...

Hocam şarjı çıkardım laptoptan bios pilinide çıkardım ve daha sonra bios pil yuvası içindeki kutupları tornavida iki ucunu birleştirdim ve kısa devre yaptırdım ve hatta yarım satte bekledim ancak yinede bios sıfırlanmadı. :( sinirlerim bozuldu vallaha...

üstat madem pili çıkardın bi tavsiyede benden hani pili çıkarınca orda iki tel var :idea: hah onlar :p işte onları bi tel aracılığıyla kısa devre yap 10-15 saniye bekle (kızarınca laptopu ters çevir --> bu şakaydı) %102 bi ihtimalle resetlenmeli :p

kusra kalmayın bi önceki sayfayı okumadan yazmışım... bu çözümde olmamış demekki...

bekirozturk' Alıntı:
üstat madem pili çıkardın bi tavsiyede benden hani pili çıkarınca orda iki tel var :idea: hah onlar :p işte onları bi tel aracılığıyla kısa devre yap 10-15 saniye bekle (kızarınca laptopu ters çevir --> bu şakaydı) %102 bi ihtimalle resetlenmeli :p

kusra kalmayın bi önceki sayfayı okumadan yazmışım... bu çözümde olmamış demekki...

belki tam kısa devre yapamadım hocam. yarın bidaha deniyeyim inşallah olur. bundan başkada bir yöntem yok heralde.

Bios Şifresi Silme

Arkadaşım Pili Çıkarmakla birlikte. Pil takılan yeredeki iki metali şase yapmalısın daha da olmazsa pile yakın bir adet jumper var onların üzerindeki devre tamamlayıcıyı diğer iksine takacaksın

Re: Bios Şifresi Silme

uyduprof' Alıntı:
Arkadaşım Pili Çıkarmakla birlikte. Pil takılan yeredeki iki metali şase yapmalısın daha da olmazsa pile yakın bir adet jumper var onların üzerindeki devre tamamlayıcıyı diğer iksine takacaksın

Hocam laptoplarda jumper bulamadım ne pil yatağında nede anakart üzerinde.

Hocam gel ısrar etme sen sıfırlamaya çalışıyorsun laptopun istemiyor. Ortada bir yerde anlaşın gitsin :p

Hocam C ile yazılmış bi kod buldum ama denemek lazım. Ondan önce iki site adresi verilmiş şifrekırıcı için. olmazsa ordki kodları derle. Ama CMOS'u siliyo diyo da nasıl siliyo bilemem.
http://forum.piriform.com/index.php?showtopic=1671

eğer C kodlarını derleyeceksen aşağıdaki stırın sonunda " ; " var. Onu da ekle, yoksa çalışmaz.
typedef unsigned char byte;

Olursa haber et. Olmazsa sorumluluk kabul etmem. :wink:
Vesselam.

aman hakkaten bu lapotoplar da sır küpü..
tepe tepe kullanamıyosun ki masaüstüler gibi...

hocam bu arada bios şifresi olduğuna %100 eminsin değil mi?
sormak istediğim şu: bazen HDD şifreleri de laptoplarda tıpkı bios şifresi gibi devreye giriyor
eğer senin makinada bios şifresi değil de HDD şifresi varsa bu yöntemler tabiki %0 işe yarayacaktır :D

Öncelikle geçmiş olsun. Taşınabilir Bilgisayarlarda "BIOS Şifresi" ve "Hdd Şifresi" hırsızlığa karşı ve veri güvenliği için iki önemli sigortadır. Bios şifresini kaldırmanın 1. yolu serviste donanımla kaldırılır. 2. Programla kaldırılır; ancak ülkemizde sayılı kişi yapıyor bunu. Faturası varsa servis bu işi kolayca halledecektir. İyi çalışmalar dilerim..

Geri