backlink nedir

Kodla Büyü
başka sitelerin sizin sitenize link vermesine deniyor hocam. google'da yukarılara çıkmanızda bir etken. o yüzden millet başka bir siteye kendi sitesinin linklerini koydurmaya çalışıyor.

peki hocam diyelim benim sitem çok iyi bir site A sitesinide backlink vermek istiyorum. nasıl oluyor bu iş

sitenin altında veya uygun gördüğün bir yerde kişinin istediği keyword e link veriyorsun.
<a href="www.siteismi.com" tittle="oyun oyna">Oyun Oyna</a> gibi bunu yapman gerekli bu sitelerin yukarı çıkmasına sebep olur dozunu kaçırırsa alan kişi de sitesi google de tarih olur ilk 500 de bile çıkarmaz kıvamını iyi ayarlamak lazım.
bbnet'in en altında da var dikkat etti isen "Laptop Klavye" Keyword ü

bu arada almayı düşünüyorsanız. forumları en son tercih edin. çünkü backlink sayısını bir anda çok yükseltiyor. buda google amcanın hemen dikkatini çekiyor. özellikle yeni açılmış bir site ise hiç yanaşmayın. link almak yerin kaliteli bir blok veya forumdan 1 veya 2 tane 200 300 kelimeden oluşan ve içerisin de max. 2 link çıkışı bulunan bir yazı alırsanız için çok daha yararlı olacaktır. tabi ki nacizane tavsiyem herkezin uygulaması farklı olabilir.

ayrıca sitenin değer kaybettmemesi için nofollow link verilmelidir. ayrıca site ismini buraya yazdığın için bbnet den bir backlink almış oldun . arkadaşın dediği gibi dozu iyi ayarlayın yoksa telafisi mümkün olmayan cezalara maruz kalırsınız.

tati' Alıntı:
ayrıca sitenin değer kaybettmemesi için nofollow link verilmelidir.
backlink alınan satılan bir şey, nofollow googleye benim sitemi indexlerken bu linki dikkate alma anlamına gelir o zamanda alan kişi için hiç bir faydası olamayacaktır. sadece hit gelmesini sağlar amaç google de yükselmek ise follow link alınmalıdır.

noktanet' Alıntı:
tati' Alıntı:
ayrıca sitenin değer kaybettmemesi için nofollow link verilmelidir.
backlink alınan satılan bir şey, nofollow googleye benim sitemi indexlerken bu linki dikkate alma anlamına gelir o zamanda alan kişi için hiç bir faydası olamayacaktır. sadece hit gelmesini sağlar amaç google de yükselmek ise follow link alınmalıdır.

dediğiniz konu da haklısınız. ancak dofoloow ve nofollow olayını arkadaşın bilmesi onun faydasına olacaktır. Mesala sürekli dofollow link alımı doğal karşılanmayacaktır arada nofollow link de alınması gerekir ve belli bir düzende link alınması gerekir. örneğin bir ay boyunca her hafta bir backlink alınıp sonraki aylar hiçbir çalışma yapılmaması da olumsuz etki yapar. Yani SEO olayı çok geniş ve dikkatli olmak gerekir çocuk büyütür gibi siteyi sağlıklı büyütmek diyebiliriz belki :)

en güzel backlin doğal backlinktir. Son güncellemelerde google bunun önlemini aldı

Geri