Bakalım buna kim ne diyecek!

Kodla Büyü
arkadaşlar konunun trajikomikliği madem konu oldu bende bir konu anlatayımda memlekette hala neler yaşanıyor bilin....eşim son şubat atamasında Malatyaya atandı orada ingilizce öğretmenliği yapıyor ismini vermeyeyim bir ilköğretim okulunda...atandığı hafta bir dilekçe yazıp verdi eğitim ödeneğinin yarısı almak için...okuldaki memur hocam bugun yapacam hocam sistem kilitli hocam ile gittim sistemde hata var falan derken ve nerdeyse 3 ay oldu...evet şimdi asıl bomba..hocam bu işi yaparız ama bir 10 lira vermen lazım ilde bu işlerin yapılması için orada bir 4c li arkadaş var o yapıyor bir 10 lira verirsen yaparız diyor...gelde kafayı yeme..arkasına ikinci bir dilekçe veriyor eşim müdüre ve olan durumu anlatıyor müdürde hocam memur arkadaş bunu yapıyor bazen benden istemeye utanıyor ondan cebinden bile veriyor diyor...ve dilekçeyi yırtıyor bende delirdim..zaten o an malatyada olsaydım o müdürü neyse..(bayan bilişimci arkadaşlar var şimdi ağzımı bozmayayım :)))...bende buradan malatya il milli eğitimi aradım oradaki şube müdürüne durumu anlattım...olay çözüldü...yani hala bazı okullarda komisyonla evrak takibi yapan memur demiyorum artık öküzler ve öküz müdürler var...mesele 10 lira değil arkadaşlar adamdaki rahatlığa bakarmısın...

Avukat Bülent Beyin baktığı dava sonucu bu konuları yakından ilgilendirmekte. Biran önce sonuçlanmasını beklemekteyiz.

esenordelarthe' Alıntı:
Avukat Bülent Beyin baktığı dava sonucu bu konuları yakından ilgilendirmekte. Biran önce sonuçlanmasını beklemekteyiz.

Hocam şu davanın numarası vs. varsa alabilirmiyiz. Dava ne aşamada. Geçende facedeki grupta sormuştu, cevap alamadık. Bilgilendirirseniz seviniriz.

hasari' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Norm fazlası atamayla şubatta geldiğim okulda başka bir branştan öğretmen arkadaş Formatör olmuştu bende önemsemedim ve dönemi böyle geçirmeyi düşünüyordum. Dolayısıyla bana 6 saat Bilişim Teknolojileri Dersi, 12 Saatte Teknoloji ve Tasarım Dersi verildi toplamda 18 saat derse giriyordum taki müfettiş okula gelinceye kadar. Müfettiş neden Formatör olmadınız hocam deyince durumu kendisine anlatmıştım. Oda raporunda bu duruma yer vermiş ve ilçeye bildirmiş diğer arkadaşın Formetörlüğünün sona erdirilmesi ve benim göreve başlatılmam ile ilgili yazı yazmış. İlçe de beni çağırdı dilekçe vermemi istedi bende dilekçeyi doldurup kendilerine verdim üzerinden bir ay gibi bir süre geçtikten sonra okula görevlendirme yazım geldi.
Bekleyin asıl bomba burada patlayacak.
:)

Göreve başlatılma yazım okula geldi, geldi gelmesine de bizim Formatör arkadaş 10 günlük rapor almış. İdareci arkadaşımız bu kişinin görevlendirmesini iptal edemiyoruz çünkü kendisi rapor almış diyor dolayısıyla onun görevlendirmesini iptal edemiyoruz hasari hocam sizinde görevlendirmenizi başlatamıyoruz diyor...
kanunen hiç bir sakıncası yokken ben diğer arkadaşımızın rapor almasından dolayı göreve başlayamıyorum. Ders programı da yeniden düzenlendiğinden dolayısıyla bu hafta maaş karşılığı olarakta 6 saat derse gireceğim.
Bir taraftan göreve başlatılamıyorum diğer taraftan maaş karşılığı olarak 6 saat derse giriyorum.

Yorumu size bırakıyorum.
sayın hocam görevlendirmenin iptali için kişiye değil kuruma yazı yazılır. Yani kişinin görevde olup olmaması birşeyi değiştirmez.

hasari hocam görevlendirme ilk önce bil.tek. öğretmenine verilir.ama bunu takan il yok herhalde. Aynı okula 2 görevlendirme olmaz önce onunki iptal edilir ki iptal edilmiştir. seninki ondan sonra çıkmıştır.
SAYIN DİĞER BRANŞ formatörmüz çok mu akıllı yoksa ona akıl verenler mi çok akıllı bilemedim. ama sizin karşınızda duramazlar. sizin yanınızdayız tüm yüreğimizle.
temmuza kadar idare et hocam.biliyorum zor heryönden ama gerekirse öyle yapın hocam. 6 saate girin çıkın. bişey olursa onlar tutuşur hocam size bişey olmaz. temmuzda size geçecek formatörlük ozaman da ne yapacaklar gene mi rapor aldıracaklar.

meselenin başı ayrı bi konu lakin:
şimdi bir öğretmen doğum yapıyo mesela doğum raporu ektedir diye imza yerine paraf düşüyoruz.dimi, ya da telefonla bildirdi diyip kaktırıyoruz milli eğitime. Telefonla tebliğ edilip sonra imzalatılır veya

Tebligat kanununa göre adama imza yollanır.
TEBLİĞ EVRAKININ MUHATABINA VERİLMEMESİ VE TEBLİGATI KABULDEN KAÇINMA:

Madde 54 - (Değişik madde: 06/06/1985 - 3220/17 md.)

(Değişik fıkra: 23/01/2008-5728 S.K./253.mad) Muhatap namına kendilerine tebligat yapılan kimseler tebliğ evrakını muhataplarına en kısa zamanda vermedikleri ve bundan gecikme veya zarar vukua geldiği takdirde bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.

Kendisine yapılması gereken tebligatı almayan muhatap ile muhatap adına tebligatı kabule mecbur olup da tebligatı kabul etmeyenler hakkında da yukarıda belirtilen cezalar uygulanır.

hasari hocam haftada 6 saat iyidir formatörlükten sonra zaten boş zaman arayacaksınız hafta içleri :)) tadını çıkarın. müdürünüz ayrıca görevlendirmenizi başlatmadan 6 saat karşılığı derse soktuğu ve 15 saate tamamlamadığı için bu durumda sıkıntıyı o yaşar. yıl içinde formatörlük görevi kesilmez diyen arkadaşlar il eğitici formatörü bile hakkınızda tutanak tutsa göreviniz iptal edilebilir. onaylayanda vali iptal eden de(vali farkında olmasada) :)

diğer arkadaş müdürün yeğeni falan mıdır acaba ya da daha kanı mı kırmızıdır ya da sendikadan falan kuvvetlidir hocam bizim aklımız ermez ... diğeri itiraz edebilsin diye ya da "ben yapmadım öğretmen şikayet etmiş valla" gibi bir durum oluşturmaya çalışmış ortada bir saçmalık var dikkat edin sanki olay daha sonuçlanmamış gibi

ya bayan olup doğum iznine ayrılsaydı ne olacaktı.
ipe un sermişler kanımca

fatihpc' Alıntı:
olay başında yanlış zaten. Diğer arkadaşın görevlendirmesi iptal edilemez. Beklersiniz onu sonraki görevlendirmede siz olursunuz.
hocam haklı
görevlendirme valilik onayı ile 6 ay süreli olur ve tayin dışında yine valinin kendi onayını iptal etmesi ile mümkümdür. İlçe milli eğitim ya da il mem yazıları ile olmaz. (resmi yazıların içeriğini bilmiyorum tabi)
EynelMefer' Alıntı:
eğer geldiğiniz okulda bt öğretmeni değilse formatör olan, bir dilekçe ile siz formatör oluyorsunuz onun ki o hafta iptal oluyor sizde o geçmiş ay formatör ek dersi alıyorsunuz..
böyle bişey yok.
belli periyotlarla görevlendirme yapılır ve görevlendirme tarihlerinde bt öğretmeni önceliklidir.okula gelir gelmez ''ben öncelikliyi, ben formatör olacak demenin resmiyette de mantıkta da yeri yoktur. görevlendirme 6 aylığına yapılmış ve ona göre bir program-planlama oluşturulmuştur. ilgili resmi yazıları incelemenizi öneririm.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    14.7 KB · Görüntüleme: 537
  • 2.jpg
    2.jpg
    30.4 KB · Görüntüleme: 537
Arkadaşın işi vardı bu sebeple rapor almıştı art niyet yok. Ama yapılanın doğru olup olmadığını ve neye dayandırıldığını öğrenmek istedim. İdareyle de aramız iyi, ama böyle bir şey yapıldı size aktarmak istedim diğer yolla her türlü hakkımı arardım. Eğer bir dilekçe versem dilekçeye cevaben gerekçe ne yazılacaktı! Yazılabilecek mantıklı bir şey yok ki...bununla ilgili bir seri soruşturma bile açılabilir. :)

Hocam görevlendirmenin çıktığı tarihten itibaren ek dersiniz yazılır ve o tarihten itibaren formatör sayılırsınız bence. Sebebi ise daha önce çalıştığım ilde formatörlük yazısı il tarafından yollanıyordu ama herkese aynı tarihte tebliğ edilemiyordu. Bu sebeple yazının yollandığı tarih esas oluyordu. Yani bence müdürünüz ve kendini akıllı sanan o formatör arkadaş yanılgı içindeler

bt formatör görevlendirmeleri valilik olur ile olur zaten dönemleri bellidir, art niyet yoksa arkdaşın gelince göreve başlatırlar .

Görevlendirme geçen hafta çarşamba geldi. Bir diğer öğretmen köye gitmesin diye o hafta idare ettik bu haftada rapor olayı oldu. Bir aksilik olmazda haftaya pazartesi göreve başlatılacağım. :?

Hasari hocam olay tamamen diğer öğretmene tebliğ mantığından kaynaklanıyor, Öğretmenin görevi sonlandığına dair tebliğ edilmesi gerekiyor, öğretmende raporlu oldugu için sözde tebliğ edilemiyor oyuzden sizin göreve başlatılmanızı sağlıyamıyor. Tabi işin ucu üçgüzarlığa dayanıyor, müdür de kendini haklı göstermek için bunu savunuyor.

Geri