Bakan Şimşek: Memura zam nisana yetişebilir

Kodla Büyü

cagdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar müjdee, mayısı bulmayacak galiba nisana yetişebilirmiş

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19977987.asp

Bakan Şimşek: Memura zam nisana yetişebilir
23 Şubat 2012

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanlığı olarak toplu sözleşmeye ilişkin tasarının ve toplu sözleşme sürecinin geçen sene, bütçe bağlanmadan tamamlanmasını arzuladıklarını kaydederek, “Geçen seneki enflasyon farkı ocak ayına yansıtıldı, geriye dönük maaştan doğan farklar da ödenecek” dedi.

NTV’de soruları yanıtlayan Şimşek, “Bu farkların nisana yetişmesi mümkün ama bu yasal çerçeve, Meclis tarafından kabul edilecek, sonra müzakereler olacak. Dolayısıyla bugünden gün konusunda, tarih verme konusunda birşey söylememiz doğru olmaz. Ama nisan mümkün olan bir tarih” diye konuştu. Şimşek, zam farklarının bütçeye yansımasıyla ilgili olarak da “Faizlerin de enflasyonun da düşük olduğu dikkate alınırsa olumlu etkisi olur” dedi.

arkadaş nasıl bişey bu anlamadım gitti. bana biraz ciddiyetsiz yaklışılıyor gibi geldi!!!
birileri sanki onlara soruyor "memurların zammı ne olacak?" diye
onlar da "amaaannnnn ne olursa olsun; zaten devletin sırtındaki kambur onlar... yakın bi tarihte bunlardan devleti kurataracağız...." diye mi düşünüyorlar?

ama haberi okuyunca tebrik ettim bakanlığı. canla başla çalışıyorlar yaza kalmaması için :-1:

Toplu sözleşmeyi savunan arkadaşlar Hayır demeyin EVET deyin diyen arkadaşlar. Sizleri de aramızda görmek isteriz. Düşüncelerinizi özgürce söylemenizi beklerim. Ben bu zam muhabbeti ve diğer ciddi alınmayın memur problemlerinde bir şey tekrarlayıp duruyorum yine diyeceğim kızabilirsiniz küfür edebilirsiniz ama söylemeye devam edeceğim körü körüne inanılan bir düşünceye sahip olmaya devam ettiğimiz için kendilerimizi inandığımız fikirlerimize ve siyesi görüşlerimizi ve onların liderlerini sorgulamadığımız için BİZ BUNU SONUNA KADAR HAK EDİYORUZ. Daha da beterini yapsınlar umarım 2012 zam olmaz memurlar öğretmenler daha fazla hakarete uğrar . Bir şarkı sözü gibi olacak ama HERKES HAK ETTİĞİNİ YAŞAR

sadaka veriyolar sanki.. ne müjdesi yaaa.. yasalara göre hakkım olanı vermekte geciktirecekler sonra müjdeler eşliğinde ödeyecekler.. oldu bide kurdele kessinler..

mayısta gelsin nasılsa yüzdelik dilime giriyoruz o ay zammıde alamayız olur biter. bir söz vardı alçak eşeğe binen çok olur diye.bakınız şekil 1-A

Sevinelimmi şimdi.Her zaman aynı şeyi yapıyorlar ilk önce elimizden alıyorlar sonra verincede biz yaptık daha ne istiyorsunuz diyorlar.

ridade' Alıntı:
Toplu sözleşmeyi savunan arkadaşlar Hayır demeyin EVET deyin diyen arkadaşlar. Sizleri de aramızda görmek isteriz. Düşüncelerinizi özgürce söylemenizi beklerim. Ben bu zam muhabbeti ve diğer ciddi alınmayın memur problemlerinde bir şey tekrarlayıp duruyorum yine diyeceğim kızabilirsiniz küfür edebilirsiniz ama söylemeye devam edeceğim körü körüne inanılan bir düşünceye sahip olmaya devam ettiğimiz için kendilerimizi inandığımız fikirlerimize ve siyesi görüşlerimizi ve onların liderlerini sorgulamadığımız için BİZ BUNU SONUNA KADAR HAK EDİYORUZ. Daha da beterini yapsınlar umarım 2012 zam olmaz memurlar öğretmenler daha fazla hakarete uğrar . Bir şarkı sözü gibi olacak ama HERKES HAK ETTİĞİNİ YAŞAR

:+1: :+1: :+1:

ridade' Alıntı:

EVET dedim, tekrar olsa tekrar diyeceğim. Millete akan parayı görmüyorsunuz tabi, değişikliği görmüyorsunuz, bari % 50 ye saygınız olsun, ha yoksa % 50 nin size hiç saygısı olmaz ona göre Hükümet 4*4 lük diyemem, ama gördüklerim içinde en iyi hükümet bu, zaten bunun adıda demokrasi değil mi? Ha zam işini sakıza çevirdiler burda sizinle hemfikirim.

jemba35' Alıntı:
ridade' Alıntı:

EVET dedim, tekrar olsa tekrar diyeceğim. Millete akan parayı görmüyorsunuz tabi, değişikliği görmüyorsunuz, bari % 50 ye saygınız olsun, ha yoksa % 50 nin size hiç saygısı olmaz ona göre Hükümet 4*4 lük diyemem, ama gördüklerim içinde en iyi hükümet bu, zaten bunun adıda demokrasi değil mi? Ha zam işini sakıza çevirdiler burda sizinle hemfikirim.

EVET derken bangır bangır bağırıyorlardı toplu sözleşme diye. Kendi arkadaşlarım bana günlerce toplu sözleşmede şöyle olacak böyle olacak evet diyelim dedi bende güzel dedim haklısınız ama eğer toplu sözleşme buysa keşke HAYIR çıksaydı. Vede bu adamlara körü körüne inanmak yerine ötü yaptıklarında da eleştirebilrisiniz. Çünkü ben bunları sevmesemde iyi bir şey yaptıklarında alkışlıyorum.

jemba35' Alıntı:
ridade' Alıntı:

sizin baktığınız gözlükle bakmıyoruz, galiba ondan göremiyoruz sayın hocam...!!!

neyi görmüyormuyuz yaaa.arkadaş galiba nişantaşında oturuyor... :puhaha:
herşey ortada ortaokul mezunu hizmetli ile aynı maaş alan öğretmenleri görüyoruz

Öğretmenlik mesleği bu kadar ayaklar altına alınırken hala neyin savunuculuğunu yapıyor bu adamlar anlamıyorum. Jemba bi git işine ya.

maaşlar mayısa yetişir arkadaşlar, mayıs ayı için de bizim memur yanlış hesaplar, eksik alırız yine
eeh işte haziranda alırız o zamanda vergi diliminde gireriz,
hiç zammı göremeyiz,

(!)
Ev alıyorsunuz, araba alıyorsunuz daha da zam istiyorsunuz.
Zaten çoğunuz da çift maaşlısınız.

Hem hükümete hamd edin(!) biraz; ya mayısa değil de temustosa yetiştirseydi.

Ama memurun maaşının verilememesinden korkulduğu günlerde gördük. Yunanistan mı olalım arkadaşlar. Ne kadar çok provokatör var, biri "Raporlu ilaçtan kesinti olacakmış" der, biri memura hükumetimizin gönlünden koparıp vereceği zammı eleştirir... Hepsi ergenekonun işi. Millet gözünü açtı. Ekonomimiz dünyada rekor üstüne rekorlar kırdı görmediniz mi?

Size yaranılmaz, sizin kalbiniz bağlanmış adamları eleştirmek için sürekli aynı provokatörler çalışıyor... Siz memursunuz siyaset yapamazsınız. askari ücrete tabi insanlar var bu ülkede arkadaşlar, halimize şükretmeliyiz. (bıdı bıdı bıdı)

Yöneticilere sesleniyorum böyle konuları forumda görmek istemiyorum...

(!)

Hükümetin 2015 teki seçimlere kadar bize ihtiyacı yok. Seçim zamanı geldiğinde de memurlar kendine yapılanları zaten unutmuş olur.
İşleri güçleri sürekli 2002 öncesi ülkedeki durumun kötülüğü ve Yunanistan gibi ekonomisi şu an bozuk ülkelerden kötü örnekler vermek.
Dünya ekonomisi batarken ülkemizini büyüme hızı katlanarak yükseliyor. Ekonomisi bu kadar iyi bir ülkede saniyeler içinde vekillere kıyak zam, şike, MİT yasalarını çıkartabilen meclis 1,5 senedir toplu sözleşme yasasını çıkartmadı. Memur zammını kendi vatandaşının durumunu hatırlayan yok. Filistini, Mısırı, Libyayı kurtardılar. Şimdi Suriyeyi kurtarmakla meşguller.
Yunanistanın memur maaşları azalttığı zamanda bizim memurlar zam almasa da olur, enflasyon farkı neyimize yetmiyor ! Hükümetin de sokaktaki vatandaşın da düşüncesi bu.

sedasu' Alıntı:
Öğretmenlik mesleği bu kadar ayaklar altına alınırken hala neyin savunuculuğunu yapıyor bu adamlar anlamıyorum. Jemba bi git işine ya.

Ben her gün işime gidiyorum zaten. Gayette memnunum.

jemba35' Alıntı:
sedasu' Alıntı:

Ben her gün işime gidiyorum zaten. Gayette memnunum.
bende mennunum demekki komşusu açken tok yatan bizden deildir sana öğretilmemiş.arkadaşlar ben rahatım ama yarın birgün ne olacağını kim bilebilir,yarın kötü bir okula düşersen umarım jemba görürsün o zaman aktif üye olursun(yada Allah korusun diyim)arkadaşlar bu battı denilen yunanistan hep ağlayan millettir tarihte,ben inceledim olayı meraktan adamların ağlamadığı zaman dilimi yok,osmanlıdan bu güne,,imf başkanı diyorki yunanistanın makiniste verdiği para 1 aylık ücret trendeki herkezi taksiyle götürsen daha ucuz. sen ne zaman böyle yaşadın sen 30 -40 yaşında ne kadar rahat oldun,ağlayana bakmayın arkadaşlar,para bitti diye ağlıyorlar.bizimki gibi hergün zam yapsalar onlarda rahatlayacak. :verymad:tembelliklerinden ağlıyorlar çalışmak lazım diye

cahraz kardeş şu haberi okuda neyi neyle kıyasladığını gör. Neydik ne olduk okuda gör. 1 milyar dolar için yalvardığımız günden, milyar dolarlarca harcayıp yapılan hizmet günlerine geldik. Allah insaf versin, hem bizene yunanistandan ya, adamlar zaten tembeller, onlarımı düşüneceğim birde, demogoji yapıp ta yok komuşusu tokken kendi aç olan diyip durma. başbakab gerektiği yere bizzat gider yardımını yapar gelir, o kdar basit, örnekte somali.

okuda moralin düzelsin :)

http://www.haber7.com/haber/20120225/Me ... ricasi.php

jemba35' Alıntı:
ridade' Alıntı:

Sen Şaka mısın arkadaşım? Algılarını nerden besliyorsun? Çay getirir misin dediğim adam benden 100 TL fazla maaş alıyor sence normal mi bu? Umarım asgari ücretle çalıştığımız günleride görürüz! Yakındır sizin gibi bakış açısına sahip insanlar oldukça!

Geri