Bakan nerede

Kodla Büyü

Kaiser Soze

Site Gezgini
Depremde 64 meslektaşımız öldü 40 tanesinin cesedi bulunamadı daha
104 öğretmen öldü. Sayın Bakanımız nerede, neden deprem bölgesinde değil ordaki öğretmenlerle neden ilgilenmiyor, neden personeline sahip çıkmıyor
Fransadaki Unesco toplantısından canlı yayına bağlanıyor şu kadar okulumuzda zarar var diye beyan veriyor.
Ulaştırma Bakanı en küçük olayda olay yerine gidip incelemede bulunuyor .
Biz öğretmenler neden bu kadar değersiziz?????????????????

Deprem vergisi ? Yola gitti...Yol vergisi ? Sağlığa kaçtı... Sağlık vergisi ? ÖT...V oldu. ÖTV ? Güncellendi. Güncel ne oldu. İnek içti. İnek ? Dağa kaçtı. Dağ nerede ? Bombalandı...O sırada deprem oldu. Hasar ? Halk yardım etti...Yardım ? Yağmalandı...Devlet ? Yeni vergi koydu... Adı ? Yedek Deprem Vergisi... Yandaş ? Bu olaylarla oyalandı...
Vatandaş ? Yandı bitti kül oldu ... (MÜJDAT GEZEN)

Hocam burdan bakanın nerede olduğunu çıkarabilirsin sanırım...

andariel' Alıntı:
Deprem vergisi ? Yola gitti...Yol vergisi ? Sağlığa kaçtı... Sağlık vergisi ? ÖT...V oldu. ÖTV ? Güncellendi. Güncel ne oldu. İnek içti. İnek ? Dağa kaçtı. Dağ nerede ? Bombalandı...O sırada deprem oldu. Hasar ? Halk yardım etti...Yardım ? Yağmalandı...Devlet ? Yeni vergi koydu... Adı ? Yedek Deprem Vergisi... Yandaş ? Bu olaylarla oyalandı...

bayıldım bu yazıya..

akyildiz41' Alıntı:
böyle camiaya böyle bakan çok bile. az bile yapıyor.
Artık camiaya sallayan meslektaşlarımıza kızmaya başladım. Zaten yeterince haksızlığa maruz kalıyoruz. Her zümrede sıkıntılar olur ancak siz birbirinize sallarsanız daire başkanıda cıkar. "Eğitim eğitimcilere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir" der.

Camiadan memnun değil ve bir şey olmayacagı kanaatindeyseniz bbnette ne işiniz var hocam. Neden sorunların tartısıldıgı foruma bakıyorsunuz. :)

Siz bilgisayarcı arkadaşınızın yüzüne senin gibi adama o bakan cok bile diyormusunuz. Hayır burda diyorsunuz da. :)

technolog' Alıntı:
akyildiz41' Alıntı:
Artık camiaya sallayan meslektaşlarımıza kızmaya başladım. Zaten yeterince haksızlığa maruz kalıyoruz. Her zümrede sıkıntılar olur ancak siz birbirinize sallarsanız daire başkanıda cıkar. "Eğitim eğitimcilere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir" der.

Camiadan memnun değil ve bir şey olmayacagı kanaatindeyseniz bbnette ne işiniz var hocam. Neden sorunların tartısıldıgı foruma bakıyorsunuz. :)

Siz bilgisayarcı arkadaşınızın yüzüne senin gibi adama o bakan cok bile diyormusunuz. Hayır burda diyorsunuz da. :)

hocam sen bana kızacağına git bunların cokcokculuğunu yapanlara kız. ben kendi meslektaşlarıma durumları anlatıyorum adam bana deli gibi bakanı vs savunuyor. şimdi ben kime kızayım kendime mi kızayım kusura bakmayın. ben buraya da girerim. bbnet e illa bu camiadan ( cokcokçuları kastediyorum) olanlar mı giriyor. eğer öyleyse zaten hiç girmeyelim sitenin adını da cokcokçularbbnet olarak değiştirelim.

akyildiz41' Alıntı:
technolog' Alıntı:
akyildiz41' Alıntı:

hocam sen bana kızacağına git bunların cokcokculuğunu yapanlara kız. ben kendi meslektaşlarıma durumları anlatıyorum adam bana deli gibi bakanı vs savunuyor. şimdi ben kime kızayım kendime mi kızayım kusura bakmayın. ben buraya da girerim. bbnet e illa bu camiadan ( cokcokçuları kastediyorum) olanlar mı giriyor. eğer öyleyse zaten hiç girmeyelim sitenin adını da cokcokçularbbnet olarak değiştirelim.

akyildiz41 hocam haklı... Zümremizin %90'ı her yapılanı sonucuna bakmadan destekleyen bir anlayışa sahip... Ya bak bu yapıldı, sonucunda ucu bize dokunacak deyince kötü olan yine sen oluyorsun... Hadi birlik olalım hakkımızı arayalım "eylem" yapalım deyince hepsinin bir işi çıkıyor eylem günü... Piyasada 12000 kişiden 100 tanesi kalıyor.
Eğitimcilerin çoğu "bu adam bizim bakanımız değil" diye birleşeceğine tepki göstereceğine daha şakşakcılık yapmaya devam ediyor... ee malesef böyle eğitimcilere de böyle Bakan oluyor hocam...

technolog' Alıntı:
akyildiz41' Alıntı:

illa biat mı edecez her yapılana
siz edebilirsiniz ama biz sesimiz duyurmaya çalışacaz
çünkü biz cumhuriyetin öğretmeniyiz ve biat etmeyi bilmiyoruz
kula kulluk etmiyoruz ve edenleri kınıyoruz

biz bu koyun mantığında olduğumuz sürece bize daha kötü bakanlarda gelecektir emin olabilirisiniz.

andariel' Alıntı:

:+1: :+1:

bakan arazi...paris'in(hilton olan değil şehir olan) güzelliklerini keşifle meşguldü muhtemelen...

akyildiz41' Alıntı:

her olayda aynı şeyleri söylemeyin artık bozuk plak gibi. ezberlemişsiniz bi laf. kimse gözündeki çöpü görmüyor herkeste bir aşağılama hastalığı, bencillik bunalımı, herşeyi ben iyi bilirim havaları... bu ne ya ? farklı bişeyler okumak istiyorum artık...

andariel' Alıntı:

Çok güzel ifade etmişsin Hocam :+1:

egitimci34' Alıntı:
akyildiz41' Alıntı:

her olayda aynı şeyleri söylemeyin artık bozuk plak gibi. ezberlemişsiniz bi laf. kimse gözündeki çöpü görmüyor herkeste bir aşağılama hastalığı, bencillik bunalımı, herşeyi ben iyi bilirim havaları... bu ne ya ? farklı bişeyler okumak istiyorum artık...

zoruna mı gidiyor
goygoycu olmayan şakşakçı olmayan fikirlere tahammül edemiyormusun

zoruma gidiyor napıcan?

asıl şakşakcı goygoycu bu fikirler açın gözünüzü de görün artık!

ne demeliyiz bakan bey fransada unesco toplantılarına iyiki katılmış
600 000 öğretmen var 100 tanesi gitse ne olur gitmese ne olur
zaten dışarda 300 000 kişi var sıra bekleyen

bırakın yalakalığı ne geldiyse bundan geldi zaten

yazdığınıza dikkat edin. bakandan bize ne ? sanki bize sordular getirdiler başımıza bakanı ? bu camiaya az bile demek ne demek ? kendinizden başkasının fikirlerine saygı göstermiyorsunuz demek bunun başka bir açıklaması yok sayın hocam

ne demek bize ne
bu nasıl anlayıştır ya
Bakan MEB Bakanı Avrupa Birliği Bakanı değil
ölenlerde MEB PERSONELİİİİİ
ve sen hala bizene diyorsun

ben bakanı haber yapığınıza tepki göstermedim arkadaşın camiaya yersiz bi şekilde laf atmasına tepki gösterdim farkındaysan. bu camiaya az bile demek ne demek? bunu açıklayın yoksa susun..

bakan bey yardımcısının işlettiği otelde tatlilini yapıyordur belki...

egitimci34' Alıntı:
akyildiz41' Alıntı:

Hocam sadece okumakla olmuyor işte...! Herşeye kafa sallamakla birşey değişmiyor, Eğer birşeylerin değişmesini istiyorsanız sizde koyacaksınız taşın altınıza elinizi...

egitimci34' Alıntı:
ben bakanı haber yapığınıza tepki göstermedim arkadaşın camiaya yersiz bi şekilde laf atmasına tepki gösterdim farkındaysan. bu camiaya az bile demek ne demek? bunu açıklayın yoksa susun..

ben arkadaşımın ne amaçla söylediğini bilmiyorum ama şuunu belirtmeliyim
12 öğretmen pkk tarafından kaçırıldı ortada ses yoktu
ne sendikalar nede eğitim camiası tarafından
hiçkimse bakanlıklar veya başbakanlığa girişimde bulundumu sendikalar tarafından
depremde 104 kişi öldü hangi sendika olayı kınadı veya iki satır açıklama yayınladı
ve ben arkadaşıma katılıyor ve bir kez daha haykırıyorum AZ BİLE

bakanın yapması gerkenler;

1. öğretmnelrimiz görev yerinde olduğu için şehit statüsünde sayılması
2. ordaki çalışan öğretmnelrin tayin isteyerek başka yerlere gönderilmesi
3. depremde ölen ve madur olan öğretmnlerin maduriyetlerin giderilmesi
4. oraya yeni öğretmnlerin görevlendirilmesi
5. ordaki öğrencilerin psikolojik destek görmesi
vs.

bakanlık bunları yapmayı bırakın oralı bile olmuyor

hatta ölen öğretmnlerin ailelerine maaş bile bağlanmayacak

andariel' Alıntı:

:alkis:

egitimci34' Alıntı:
akyildiz41' Alıntı:

hocam farklı birşeyler okumak istiyorsan onun yeri burası değil. size zorla okutmuyoruz. okuyacaksın demiyoruz. kimseyi aşağıladığımız da yok. sonuçta herkes belirli seviyede kendisini geliştirmiş insanlar. şahsen benim gözümde çöp yok. çünkü ben yapılan haksızlıkların farkındayım ve tepkimi koyuyorum. Siz bizim bu dediklerimize bozuk plak diyorsunuz ya size zaten diyecek bir söz yok.

ayrıcaa

ben bu sözlerimi hala yapılanlar karşısında sesini çıkarmayan eğitim camiasınadır. bakın sağlık sektörüne haksızlıklar karşısında üniversitesi, devlet hastanesi hepsi birlik oluyor eylem yapıyor. birde bizim branşa bakın(diğerlerini geçtim zaten) herkes faklı bir telden konşuyor. keyfi yerinde olan bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığında. şimdi soruyorum size bu adama ne denir. siz kendinizi hangi kefeye koyarsanız oradasınızdır. ben kalkıpta kimsenin değerlendirmesini yapmam. yapamam. bakın benim mesajlarıma bu forumda bir kere branşımız yada eğitim ile ilgili yapılan haksızlıkları alkışlamış mıyım. ama ben burada birçok arkadaş biliyorum ki önce ses çıkarmayıp sonra sapın kendisine döndüğünü görünce bas bas bağırdığını bilirim. o yüzden bana kimse laf oyunlarıyla gelmesin. mesajıma tahammül edemiyorsan okumazsın. okuyorsan da karşıma gelip anti tezini ortaya koyar ona göre konuşursun.

Kaiser Soze' Alıntı:
egitimci34' Alıntı:

ben arkadaşımın ne amaçla söylediğini bilmiyorum ama şuunu belirtmeliyim
12 öğretmen pkk tarafından kaçırıldı ortada ses yoktu
ne sendikalar nede eğitim camiası tarafından
hiçkimse bakanlıklar veya başbakanlığa girişimde bulundumu sendikalar tarafından
depremde 104 kişi öldü hangi sendika olayı kınadı veya iki satır açıklama yayınladı
ve ben arkadaşıma katılıyor ve bir kez daha haykırıyorum AZ BİLE
:alkis: :alkis: :alkis:

hocam sen sendikaları nereden ne kadar takip ediyorsun?
ayrıca "bu camiaya az bile" sözünden sendikalara nasıl geldin anlamadım.
hadi dediğiniz gibi camiamız duyarsız elini taşın altına koymaktan çekinen, gelişmeleri sadece izlemekle yetinen bir topluluk, bunu da anladık.
ama birileri bir sendika kurmuş, kanunların elverdiği ölçüde hak hukuk mücadelesi yapmış, birileri gitmiş müdüre müdür yardımcısına ters düşmek uğruna inandığı bir sendikaya üye olmuş, birileri de hükümete ters düşmek pahasına bu sendikalara yönetici olmuş.
herkes yamuk bi sen doğrusun. anlıyorum tepilerini ama bu iki durum aynı kefeye girmez.
bak aşağıda eklediğim sadece bir sendika. şimdi diğer sendikaların sitelerine de baktım onlarda da yorumlar var.
terör örgütü pkk nın kaçırdığı öğretmenler konusunda belki yorum göremeyebilirsin bazı sendikalarda ama eğitimişte o da var.

http://www.egitimis.org.tr/haberDetay.aspx?HID=1209

http://www.egitimis.org.tr/haberDetay.aspx?HID=1206

http://www.egitimis.org.tr/haberDetay.aspx?HID=1242

http://www.egitimis.org.tr/haberDetay.aspx?HID=1243

. Bir hadîslerinde Efendimiz şöyle buyurmuyor mu? "Siz nasıl olursanız, öyle de idare edilirsiniz." Siz nasıl bir kaynak iseniz, başınızdakiler de o kaynağın mahsulüdür. Bu hadîs, idare edilenlere diyor ki, siz çok önemlisiniz. Çünkü, başınıza geçeceklere, şekil verecek olan sizlersiniz.

Siz, şerre, şirretliğe yol verir, bağrınızda kötülüklerin barınmasına açık yaşarsanız, sizi de kötüler ve şirretler idare eder. Şirretlik, sizin içinizde neşv ü nemâ buluyor mu? Atmosferinizde fenalıklar yeşeriyor mu? O zaman Allah (cc), sizin başınıza, aynı mayadan insanlar getirir, sizi size benzeyen o insanlar idare ederler.

Efendimizin bu sözünün üzerine söylenecek birşey yok bence kendimizi sorgulamalıyız. Saygılarımla

Geri