Bakan Okul süresi ve Ders Saatleri değişiyor dedi nedir?

Kodla Büyü
Açıklanması sürekli ertelenerek yerel seçim sonrasına bırakılması zaten bazı şeylerin habercisi gibi.

Bazı yerlerde dersleri 30 dakikaya düşürüp, toplap saatleri arttırmaktan bahsetmişler

ben pazartesi ve çarşamba sabahı neredeyse 10. dakikadan sonra derse başlıyorum. Öğrencinin sınıfta telefonunu dolaba koyup gelmesi, yoklama almam derken 10 dakika geçiyor zaten.

Tatil nasıl gidiyor Buzkırıcı? Ara sıra tatilden bizlere bir şeyler anlat, bizim tatile daha 3 ay var :)

Tatil süper gidiyor.Ev denize 100 m mersin davultepe sahili.Sabah 11'de kalk.Sahilde yürüyüş.Netflix, oyun...Sonra Ankarada olacağım Ramazan bittiğinde(Tekno kentte ünlü bir oyun firmasını gezeceğim)
Şunu yazayım ki tatil iyileştirici bir şey.Eskiden neden böyle ara ara zor günlerde izin almamışım.Değişik yollarda, yırtık pantolon, berkoo, bir hayalin peşinde...

Son düzenleme:
Çok bilinmeyen var ancak sonucu belli olan birşey var : yaz tatili kısalmaz ... Çünkü etkileri getirisine göre oldukça fazla olan bir durum ve günün sonunda bunu yapmayacaklardır.

Okullarda ders saati değişiyor... Yaz tatili kısalıyor​

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredat değişikliğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Tekin, eğitim-öğretim sürelerinde yapılacak değişiklikler hakkında detay verdi.​

Eğitim-öğretim müfredatını ile seyreltme çalışmaları ile ilgili de konuşan Bakan Tekin, "Son günlerde çok tartışılan hususlardan bir tanesi müfredatla ilgili çalışmalar. Orada da yine aynı şekilde yaptığımız müfredat çalışmalarının başka diğer nedenlerinin yanında bir tanesi de şu arkadaşlar. Şimdi kazanım sayımız fazla derslerde. Öğretmenlerimiz haftalık ders saatimizi yetersiz buluyor. Hal böyle olunca, öğrencilerimizin kazanımlarla ilgili çıktıları arzu ettiğimiz düzeyde olmuyor, toplumun da arzu ettiği düzeyde olmuyor. Çocuk başarısız oluyor çünkü yaşının pedagojik gerekliliklerinin üstünde bir kazanım yüklemeye çalışıyoruz. Çocuk başarısız. Çocuk başarısız olduğu için otomatikman öğretmen de başarısız oluyor.

Çocuklarımıza fazla yüklenmeyelim

O yüzden biz diyoruz ki hem çocuklarımıza fazla yüklemeyelim, alabilecekleri şeyi verelim, hem de öğretmenlerimizin öğrencilere anlatması gerektiği şeyleri en iyi koşullara aktarabileceği zaman aralığını kendilerine tanımış olalım. Bu nedenle müfredat çalışmalarındaki seyreltme ile ilgili hususun önemli gerekçelerinde bir tanesi de bu. Biz 1 milyon 200 bin kişilik bir maarif ailesi olarak bütün bu sorunların üstesine rahatlıkla gelebilecek seviyedeyiz" diye konuştu.

Eğitim ve öğretim süresi değişecek

Tekin'in açıklamalarıyla birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı'na yakın kaynaklar, eğitim ve öğretim sürelerinde önemli değişikliklere gidileceğini belirtiyor. Yaz tatillerinin yeni eğitim ve öğretim dönemiyle birlikte yaklaşık 20 gün kısalması beklenirken, ders saatlerinde Türkiye genelinde yeni bir sisteme gidilecek.
kaynak : https://www.memurlar.net/haber/1095675/okullarda-ders-saati-degisiyor-yaz-tatili-kisaliyor.html
Bugün bu haberi tekrar servis ettiler.

Mükemmel bir planlama bizi bekler yine.

Ders saatlerini bilmem ama İngilizce hazırlık adı altında uygulanan sistemle okulumuzdaki 5 ve 6. sınıfların günlük ders sayısı 8 oldu. Evet yanlış duymadınız günlük sekiz saat. Haftalık 40 saat.

Ders saatinin 30 dakikaya hangi durumda indirilebileceğini ile ilgili resmi yazı:

IMG_8697.jpeg

Geri