BAKANDAN DAHA ŞOVENİST VE KOMİKSİNİZ!!!

Kodla Büyü

bilgisayarbilisim60

Aktif Üye
ya arkadaşlar normal hayatınıza dönün artık ya... Adım adım bakanı takip etmekten vazgecin... Adam takip edildiğini hissettikçe tv programlarında cirit atıyor.. Rahat olun Allah aşkına.. En kötü ihtimalle Mem lerde basit bir memur oluruz ve en az su an aldığımız maaşı alırız ama şimdikinden 10 kat daha kıymetimiz olur.. O memurların karşısında işini hallettirmek isteyen binlerce öğretmenin ve okul idarecisinin nasıl eğilip büküldüğünü görüyorsunuz. İçimizdeki bir çok zeki arkadaş zaten kendisine farklı bir yol çizdi, şirketler kurdu ya da 2. üniversite olayına girdi, yüksek lisans doktora mevzularıyla uğrasıyor.
biras cesur olun bakan sızden korksun. arayan deıl aranan ınsan edasında olun. yağmasanız da gürleyin ama yeter artık cok sıktınız ya... sureklı yenı baslıklarda bakan sunu dedı bakan bunu dedı felan.. bakan onu demıyor arkadas yorum yaparak cıkarıyor..

kendıne guven, sen cok şeysın... çok şey! olabilecek en kötü durum suankinden iyidir emin ol.

Bekleyip görmeye vaktimiz olsa tamam, ama Mart'ta rastgele atanacağım, yani gelecek ay, hem de ücra ilçelere, nasıl rahat olayım?

İnsanların gelecekleri için endeişelenmesi şovenistlik ve komiklik mi oldu üstad.. Bu insanlar o kadar komikse stand up yaparlar memlerde basit bir memur olamazlarsa....

şöyle 10 seneyi geçenler zaten güzel günleri yaşadılar.Yenilerin bundan sonra işi zor.Ama bu sene merkeze ineyim sendikaya girip sizin için mücadele edeceğim.Benim meslek sorunum yok.Artık siyasetle tek işim meb oraya gireceğim

başlığa katılmamakla beraber forumda sürekli birbirimizi kötü yönde etkilediğimizi düşünüyorum. keyfimizi kaçırıyoruz ya da sinirlendiriyoruz.

bu forumda bazı arkadaşların gerçekten mazoşit ve sadist olduğuna inanıyorum..
bazıları var ki sabah kalkar kalkmaz ilk düşündüğü şey : "bugun bilgisayarnilişime hangi kötü haberi versem, insanları nasıl mutsuz etsem!!" inanın felakte tellalı olmak onları mutlu kılıyor.. bakın gelen yorumlara hep aynı adamlar. 10bin kişinin olduğu bir zümrede 50 kişyemi kaldı bu bölümün akibeti!! kendine güveni sıfır olan adamlar kapının önüne korlarsa ne yapacam yaygarası koparıyor başka bir şey deil.. keşke beni kapının önüne koysalarda belki bu vesileyle üniversiteye felan gecerim de kurtulurum bu zümreden.

her_dem' Alıntı:
başlığa katılmamakla beraber forumda sürekli birbirimizi kötü yönde etkilediğimizi düşünüyorum. keyfimizi kaçırıyoruz ya da sinirlendiriyoruz.

haklısın ... ama konuyu açan konuşmanın dozunu kaçırmış , saçmalamış

bilgisayarbilisim60' Alıntı:
bazıları var ki sabah kalkar kalkmaz ilk düşündüğü şey : "bugun bilgisayarnilişime hangi kötü haberi versem, insanları nasıl mutsuz etsem!!" inanın felakte tellalı olmak onları mutlu kılıyor.. bakın gelen yorumlara hep aynı adamlar. 10bin kişinin olduğu bir zümrede 50 kişyemi kaldı bu bölümün akibeti!! kendine güveni sıfır olan adamlar kapının önüne korlarsa ne yapacam yaygarası koparıyor başka bir şey deil.. keşke beni kapının önüne koysalarda belki bu vesileyle üniversiteye felan gecerim de kurtulurum bu zümreden.

Kardeşşşş, hırsızın hiç mi suçu yok.. Olaya bireysel bakmayı bırak, belki sen, belki bir başkası paçasını kurtarır, biri bahsediyordu babasının teklifini kabul edip babasının yanına işe gitmekten. Keşke herkes bu imkanlarasahip olsada bakanın ağzına bakmasak? Bu sözler yerine nasıl olurda bakanı yanlış yaptığına ikna ederiz diye fikir versen?

iyi de buraya yazacaksın ki birilerinin dikkatini çekeceksin beni mebden aradıklarını söylesem sana ne dersin buna birilerini kızdırmışım ben bunu biliyor musun?
arkadaşım ağlamayana mama yok.

Eğer iyi niyetli olarak konu açıyorsan daha güzel üslup ile açarsın, biz de doğruysa doğru deriz. Ama amaç böbürlenmek, diğerlerini küçük görmekse böyle oluyor işte. Daha önce dediğim gibi kendini kurtaran diğerlerini aciz görüyor.

externiades' Alıntı:
bilgisayarbilisim60' Alıntı:

Kardeşşşş, hırsızın hiç mi suçu yok.. Olaya bireysel bakmayı bırak, belki sen, belki bir başkası paçasını kurtarır, biri bahsediyordu babasının teklifini kabul edip babasının yanına işe gitmekten. Keşke herkes bu imkanlarasahip olsada bakanın ağzına bakmasak? Bu sözler yerine nasıl olurda bakanı yanlış yaptığına ikna ederiz diye fikir versen?

Hocam babasından iş teklifi alan benim sanırım ama işimi seviyorum onu diyeyim size, @bilgisayarbilisim60 Zümreden kurtulacak üstadım neden kağının önüne kaonmayı beklediğinizi çözemedim, eskiden insanlar iş bulamazsan öğretmen ol derlermiş sizin mantıkta öğretmen olamazsam akademisyen olurum durumu olmuş üniversitelerin bu kadar küçümsendiğine çok nadir tanık olmuştum.

yöneticilere sesleniyorum, forumda yazdığımız mesajları önce bu arkadaşın onayından geçirsek nasıl olur? :p

başlığı açan arkadaşın söylediklerine katılıyorum, negatif yorumlardan bu forumda gerçekten sıkıldım bu kadar korkak olmak kime ne kazandırır, sizi işten mi atacaklar? Biraz akışına bırakabilmeli ve kendinizi önemsemelisiniz. Siz değersiz olduğunuza inandıkça başkaları sizi yüceltmez..

Geri