Bakanlıktaki Çalışmalar ?

Kodla Büyü

bilteach_85

Aktif Üye
Arkadaşlar az önce Türk Eğitim Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri olan eski öğretmenim ile konuştum daha önce sorunlarımızın yer aldığı metindede imzası vardı ve acaba bir gelişme varmı diye aradım. Artık norm kadro sorunumuzun kalmadığını söyledi bunun yanısıra 4 ve 5. sınıftaki derslerimizin geri alınacağını bu konuda çalışmalara devam ettiklerini iletti. Bu dönem sonuna kadar nasıl başka branştaki öğretmenler 4 ve 5 lere derse giriyorlarsa bizimde aynı şekilde gireceğimizi bu sorunun çözüleceğini söyledi. Eğer kısa zamanda bir gelişme olmazsa gene arayacağımı artık herkesin patlama noktasına geldiğini ilettim. Kısa süre içinde malüm sorunlarımızdan oluşan bir metin oluşturup elden ulaştıracağım kendisine oda bunu bakanlık yetkililerine iletecek inş.

Çok faydalı bir iş yapmışsınız hocam...

Bizim önceliğimiz derslerimizi geri almak olmalı...Hem de bu sefer seçmeli değil zorunlu ders olarak...

Zaten bu norm fazlası durumuna bu yüzden düşmedik mi?

Sağolun hocam. Emekleri geçenler sayesinde her şey yoluna girecek inşallah....

İmkanı,fırsatı olan arkadaşlar bu fırsatları değerlendirdikleri için gerçekten hepsine teşekkürler...size de..

bilteach_85' Alıntı:
Arkadaşlar az önce Türk Eğitim Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri olan eski öğretmenim ile konuştum daha önce sorunlarımızın yer aldığı metindede imzası vardı ve acaba bir gelişme varmı diye aradım. Artık norm kadro sorunumuzun kalmadığını söyledi bunun yanısıra 4 ve 5. sınıftaki derslerimizin geri alınacağını bu konuda çalışmalara devam ettiklerini iletti. Bu dönem sonuna kadar nasıl başka branştaki öğretmenler 4 ve 5 lere derse giriyorlarsa bizimde aynı şekilde gireceğimizi bu sorunun çözüleceğini söyledi. Eğer kısa zamanda bir gelişme olmazsa gene arayacağımı artık herkesin patlama noktasına geldiğini ilettim. Kısa süre içinde malüm sorunlarımızdan oluşan bir metin oluşturup elden ulaştıracağım kendisine oda bunu bakanlık yetkililerine iletecek inş.

Aynısını ben de Eğitim Bir Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Ramazan Bey ile yapacağım. Hafta sonu nasipse nişanım var. O telaşı atlatıp tüm sözleşmeli arkadaşların kapsam dışında kalmaması için dilekçe göndereceğim.(hala şüphelerim var malesef) Haber bekleyen arkadaşlar var biliyorum. Gecikme için özür dilerim.Hakkınızı helal edin.

arkadaşlar işler iyi gidiyor ama eylem kararımızı unutmayalım. yoksa ancak bir arpa boyu kadar yol gideriz

emeği geçenlere teşekkür ederim.
Böyle haberler bir nebze olsun içimize su serpiyor.

Ben inanmıyorum 4 ve 5. sınıflarda kaldırılan derslerin yeniden koyulacağına.

Yeterli tepkiyi göstersek 4 ve 5lerde dersi alabiliriz. Ama bir çoğumuz derse girmek istemediği için malesef bunu başaramayacağız. İnsafa gelirlerse bilmem ama bunu bizim sağlayabileceğimize inancım yok.

erolemir' Alıntı:
mnv' Alıntı:
Ben inanmıyorum 4 ve 5. sınıflarda kaldırılan derslerin yeniden koyulacağına.
bedencilerin dersleride alındı ,ancak tepki üzerine ttk geri adım attı ve derslerini tekrardan geri verdi...
çok haklısınız hocam biz yeterli tepkiyi ortaya koyarsak bence dersimizide alırız zorunluda yaparız ama olmaz demeye başlarsak bu zor zaten bence şu seçim öncesi birşeyler yapmalıyız yoksa daha sonraki zaman geç olabilir.

dersler 2 şer saate çıkarılmadıktan sonra 4 ve 5 lerde ders olsa ne olacak hele de 1 saat olursa. okulda her sınıf seviyeside 3 er şube var. 45678 * 3 = 15 saat yaparki 15 saatle norm fazlası olan müzik öğretmeni var okulumuzda tayin istemesi istendi. Sanırım yeni yönetmeliğe göre 21 saatin altı norm fazlası gösterilmiş. Ha 4 ve 5 lerde ders 2 saat olur, okul 2 li öğretimdir 4 şube vardır anca kurtarır. Yoksa ekders almak için yine bi çoğumuz formatör olur. 4 ve 5 lerde dersleri verip yine de formatörlüğü mecbur yaparlarsa daha kötü. Hem daha çok derse gir birde üstüne formatör ol...Nerden baksak bi tarafı aleyhimize olacak gibi ama hayırlısı bakalım...

alfa-turk' Alıntı:
zorunlu ders olmalı. bizim idare seneye seçmeyecek gibi.
Hocam ben geçen yıl öğretmeni olmayan bir okula tayin istemeyi düşünüyordum, aradım; vatandaş bana dedi ki Hocam biz bilgisayar seçmiyoruz, dedim "BT sınıfı mı yok? " yoo var dedi, başka dersler seçiyoruz diye ekledi, hasılı o okulu istemedim ben de... Şimdiye çoktaaan ayağa kalkmamız lazımdı çoktaan...

Geri