Bazı sorunlar

Kodla Büyü

bilisimcih

Aktif Üye
Merhaba Müdür Yardımcısı son bir yıldır bana çeşitli şekilde baskı ve yıldırma yapıyor. Hukuksal olarak dava açmak istiyorum artık. O kadar bunaldım.
İlk olarak 3 yıl önce bilgisayar sınıfını kapattı. Ben baya karşı çıktım kapatamazsınız şikayet ederim dedim. Kapatmadı. Bir gün geldim küçük sınıfa taşımış öğrenci yoğunluğundan. Neyse dedim buna şükür yine kalsın. Tabi donanım internet oturmadı orda çok küçük öğrenciler sığmadı kullanılamadı. Sonra dediki ilçeye sordum onay yazısı geldi kapatıyoruz dedi Bi geldim atmış aşağı bilgisayarları. İlçeyi aradım onay almadan kapatmış daha ilçeden uygun mu diye ilçe Formatör gelecekmiş. Hemen geliyoz öyle şey olur mu dediler geldiler odasında ne konuştularsa evet hocam çok eski kapatılması uygun deyip onay verip gittiler.

Ben bu arada çocuğum olduğu için BTR başvurusu yapmayı bıraktım biliyorum içten içe gıcıklar stres olmayım dedim. Başka branş Bayan yata yata 2 sene görev yaptı. Özel oda verdiler mesai saati diye bişey yok ders yok bilgisayar sınıfı yok. Ona hiç bir olumsuz tavrım olmadı rahatça çalıştı.

Geçen yıl baskılara başladı sınıf öğretmenliği görevini en zor sınıfı verdi veliler her şeyi şikayet eden cinsten. Öğretmen çocuğu var iki tane bizim okulda öğretmenler. Onlar kendi aralarında birbirlerine girdiler. Yazılıdan düşük not girmiş dediler. Birini ice dışladı öğretmenler. Benim sınıf veliler de duymuş. Çocukların biri çok konuşuyor. Bir öğretmen benim sınıfa demişki ço konuşuyorsunuz size zor soracam demiş. Veliler de hemen okula gelmeye başladılar. Ben bu arada rehberlik öğretmeniyle herşeyi konuşuyorum napalm falan. Bi baktım bir iki velinin yanında müdür yardımcısı beni sınıf öğretmenliğinden almış konuşmadan direk tebliğ etti. Dedimki hocam velilerin yanında böyle yapıyorsunuz olayı üstüme yıkmış oldunuz dönem ortasında neden böyle yaptınız.
Bana neler söyledi sen yapamıyorsun. Sen beceriksizsin şöyle kötüsün böyle kötüsün. Dersimi de eleştiriyor işlemez hale getiren kendileri illa ki bilgisayar sınıfı olmayınca almıyor konu akıllı tahtaya uygulama falan yapılamıyor. Veliler senden de şikayetçi sen kötü öğretmensin diyor bana. Ağzına gele söyledi üste çıkmak için.

Bu yıl btr görevi istedim beni aşağılıyor ıce sindirdi ben de herşey den uzak durayım derken ıce pasif gördü diye düşündüm. Daha btr ye başvurduğumuz duyar duymaz baskıya başladı. Seminer dönemi kimse okula gelmezken uğrarken benim mesai saatimi kontrole başladı az geç kalsam ki kendileri dedi buralarda olun yeter diye herkes aynı durumda müdür çağırdı. Sana sarı zarf verecem dedi.
Btr onayı geldi. 8-17 calışacaksın dedi. Onu tutturamadı Hergün 9_15 dedi. Hergün gittim. İmza açtı. Canlı ders yazmıyor bana mesaiye zorlamak için. Görev tanımını değiştirmiş madde eklemiş bana tebliğ ediyor kafasına göre. Bu arada rehberlik öğretmenleri hiç gelmiyor. Ben de onlar gibi esnek çalışma istiyorum diyedikekçe yazdım. Onlarında her gün getirdi.
Müdür sadece 2 gün btr onayı ilk geldiğinde daha okulda kimse yok işte yok sen git biz seni çağırırız iş olursa dedi. Müdür yardımcısı ona da bağırdı çağırdı vay efendim 3 gündür neredeydin sen. Ben çağırınca hemen yanıma geleceksin. Ek dersini keselim bunun. Konuştu yüksek sesle.
Şimdi 3 gün ekders kesmiş. Kendi verdikleri izine ekders kesiyorlar. Rehber öğretmenler hiç gelmiyordu. Önce ben de esnek calışayım dedim diye sadece iki gün geldiler. Ben dilekçe yazınca 5 gün 3 saat gelmeye başladılar. Ben Hergün 9-15okukdayım canlı ders koymuyor 24 saat dersim var daha ders veremedim. Ve ekders imi kesiyor.

Fikir verin bana lütfen yoksa direk il milli eğitime dilakçe verecek ya da dava açacak duruma geldim.

Hocam en kestirme yol tayin iste boşver Allahından bulsun, emin ol yanına kalmaz , uğraşırken iyice sinirlerin yıpranır hayat kısa değme, deliyle dalaşacağına çalıyı dolaş

Tayin istemem için yaptığını açık açık söyledi geçen yıl. Eski öğretmenlerin bu okuldan gitmesi gerekiyor diyor.

Müdür yardımcısının Mobing yaptığına dair dilekçe yazdım okula verdim. Müdür dediki bu beni bitirir aman yapma. İşleme koymadı tabi. Ama yine de 2 gün sonra müdür yardımcısı bana bagırırken agzını açıp konuşamıyor. Ben izin verdim gelmedi diye ağzında geveliyor. Şuan da da kendi de artık ekders kesmeyle ilgili konuşurken dilekçe ver şikayet et. Ya beni gönderirler ya da sen ceza alırsın ver dilekçeniz demeye başladı. Bundan sonra kimseye iyi niyet gösterip izin vermeyecekmiş. Sanki izin verse Bi hükmü var bundan sonra onun izniyle Birşey yapılır mı.

Bir kere 24 saat dersiniz varsa BTR olamazsınız. İl yöneticisi görevlendirmeyi yaparken yanlış yapmış. 21 saatin üstüne BTR görevi verilmiyor. Btr görevlendirmesi de ekders yönetmeliğinin 16. maddesine göre yapılır. Sizin ekdersinizi kesmişse size soruşturma açması lazım. Göreve gelmedi diye. Böyle bir durum da yoksa ekdersinizi kesemez. Kendi de müdür de hatalı. Çıkın İlçe Milli Eğitim Müdürüne durumu anlatın. Yine bir şey elde edemezseniz cimere yazın. Yine olmazsa savcılığa suç duyurusunda bulunun. Uğraşanla uğraşılır. Uğraşki senin anan ağlayacağna onunki ağlasın.

Bir kere 24 saat dersiniz varsa BTR olamazsınız. İl yöneticisi görevlendirmeyi yaparken yanlış yapmış. 21 saatin üstüne BTR görevi verilmiyor. Btr görevlendirmesi de ekders yönetmeliğinin 16. maddesine göre yapılır. Sizin ekdersinizi kesmişse size soruşturma açması lazım. Göreve gelmedi diye. Böyle bir durum da yoksa ekdersinizi kesemez. Kendi de müdür de hatalı. Çıkın İlçe Milli Eğitim Müdürüne durumu anlatın. Yine bir şey elde edemezseniz cimere yazın. Yine olmazsa savcılığa suç duyurusunda bulunun. Uğraşanla uğraşılır. Uğraşki senin anan ağlayacağna onunki ağlasın.
Öyle bişey yok 21 saat ders varsa Kendi okulu dışında BTR olamaz lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım

Hep demişimdir müdür müdür yardımcısı sallamayacan rahat edecen 7 yıldır hiç birini sallanıyorun hiç de taviz vermedim çok rahatım kimse de tek kelime edemez sendika varsa sendikaya gidin yoksa cimer ve en son mahkemeye verin mobbing uygulanıyor diye

BTR için 21 saat ders sınırı, başka okulda olan görevlendirme içindir. Kendi okulundaysa azami bir sınır yoktur.

Adınıza üzüldüm hocam; ancak sineye çekmemenizi öneririm. Konuşmayı denediyseniz, yaşadığınız sıkıntıları dilekçe olarak sunabilirsiniz; ancak beni 5 gün getirtti demeniz aleyhinize olabilir. Onun yerine EBA canlı derslerin gözetilmeden mesai dayatıldığını ve personel arasında ayırımcılık yapıldığını... belirten ifadeler kullanabilirsiniz. Zamanında bunların tamamını yaptım ben de. Ek halinde BTR yazısını iliştirebilirsiniz.

Beni 5 gün getirmesinde sorun yok sorun bunu yapmak için bedenciye resimciye eba canlı ders verirken bana vermemesi. Sorun okulda en çok bulunan benken, esnek çalışan rehberlikçilere ekders verip benden kesmesi. Dilekçede öyle yazmam ama durum çok can sıkıcı.
Öğle arasına bile çıkmayacaksın dediler yemek yemeye giderim dedim. Bi bakalım hakkın varmıymış diyorlar. Hakkım yoksa tebliğ edin dedim.

Sendika üyeliğiniz varsa sendikaya başvurun. Yoksa bir sendikaya üye olun. Belgeleriniz okula geliş gidiş saatiniz tam olsun ellerinde koz olmasın. Size şunu yap bunu yap dediklerinde yazılı isteyin görev taniminizda olmayan hiçbir şeyi yapmayın. Görev taniminizda yer almadığı için yapmadiginizi da yazılı verin baskı devam ederse elinizde yazı olsun. Ya da tayin isteyin diyecek ama il içi tayinlerde açık okul bulmak ta zor. Ayrıca okul idaresi tarafından mobbinge ugradiginizi düşünüyorsanız da dilekçe izi verin. Müdürunuz isleme koymuyorsa sendikanızla ilçeye gidip ilçeye dilekçe verin. Görevinizi doğru ve tam yaptığınıza inanıyorsanız hakkinizi arayın hocam.

esnek çalışan rehberlikçilere ekders verip benden kesmesi.
Neden yazmayayacaksiniz hocam yazın gitsin. Ayrımcılık yapılıyor diyin. Üstüme geliniyor diyin. Açık açık söyledi okuldan tayin olmam için üstüme geldi deyin yazın gitsin. O uğraşsın.

Tabii bunlardan önce sendikaniza başvurun. Çünkü siz bunları ifade eden bir dilekçe yazdığınızda inanin o da sendikasına basvuracak.

Kışkırtıyormuşum gibi algılamayın ama sevmiyorum öğretmenine böyle davranan idarecileri. Hocam bir de 24 saat dersin var madem ikinci dönem BTR basvurusu yapma bir işle de ilgilenmezsin zorlayamazlar seni şuna bak buna bak diye. En fazla programini kötü verirler diyecem ama sınıf öğretmenliği işinde de üstüne gelmiş.

Son düzenleme:
Hocam anlattiklariniz yenilir yutulur değil.Sabriniza şaşırdım.Ben milli eğitim müdürüne savcılığa gidecegim dedigim yuzunun rengi kipkirmizi olmustu.Bahsettiginiz mudur yardimcisi direk savciliga sikayet edilmeli.Mudur de sanki kukla, mudur yardimcisi mi mudur yoksa mudur mu mudur?

İlk olarak 3 yıl önce bilgisayar sınıfını kapattı. Ben baya karşı çıktım kapatamazsınız şikayet ederim dedim.
tarih burada 3 yıl önce şikayet ederim sözüyle yazılmaya başlanmış. zaten bilgisayar sınıfı da kapatılmış. yazdıklarınızda
Başka branş Bayan yata yata 2 sene görev yaptı.
sizin okula ve diğer öğretmen arkadaşlarınıza bakışınızı anlatıyor. bu yazdıklarınız bir öğretmene yakışmamış.

Son düzenleme:
tarih burada 3 yıl önce şikayet ederim sözüyle yazılmaya başlanmış. zaten bilgisayar sınıfı da kapatılmış. yazdıklarınızda

sizin okula ve diğer öğretmen arkadaşlarınıza bakışınızı anlatıyor. bu yazdıklarınız bir öğretmene yakışmamış.
Bilgisayar sınıfını kapatmak istediklerinde ne kadar önemli olduğunu çok insani dille anlattım. Ama umurlarında bile değildi ve o zaman da bana senin dersin ders mi ki çöp hiç Bi önemi yok. Kalkacak zaten diye saydırdılar. Bilgisayar sınıfını kapatıp rehberlik odası yapacaklarmış tek Bi bayana vereceklermiş ben de dedimki hocam dersimi önemli Bi öğretmenin odası mı. Rehberlik önemli benim için dedi. Rehberlik odası yapmak için sınıfı kapatamazsınız şikayet ederim dedim. Ne deyim. Senin dersin ders değil herkes bilgisayarı biliyor işlemeden de olur dedi. Ve ben bunları unutup iyi tarafından baktım mevcut fazlaydı o dönem hamileyim şikayet edersem uğraşamam hamile hamile diye düşündüm.

Diğer öğretmen çok rahat çalıştı hatta memura ve bir müdür yardımcısına hiç bir şekilde yardımcı olmadı hep benden istediler ben yardım ettim. Ve bayana hiç cephe falan almadım. Okulda olmuyordu çoğu zaman görevini yaparken ona sorun çıkarmadım en ufacık selam verdim hal hatır sordum. Ona bu kadar rahatlık tanırken bana işkence yapmaları zoruma gidiyor. Adamlar katı olur her konuda dersin ki huyları bu. Bunlarınki bildiğin Bi kişiyi kafaya takıp ego tatmini

Yapılanların hepsini not alın tarih vb bazlı.Ayrıca şahit vb gerekli.yazışma , belge,mail vb varsa işiniz daha kolay.Yaklaşık ispat bu konularda yeterlidir.eylemlerin onur kırıcı davranışların sistematik ve kasıtlı olması yeterlidir.Ayrıca bir hukukçu olarak tavsiyem doktora gidin rapor alın.ceza davasına ilişkin olarak tck da mobbing diye direk bir suç tanımlaması yoktur ancak duruma göre örnek verirsek kişinin huzur ve sukununu bozmak vb suç tanımlarına girebilir.bunun dışında idari olarak 657 de amirin mahiyetindekilere aşağılayıcı ve kötü davranması vardı sanırsam ki onun cezasıda kademe ilerlemesinin durdurulmasıdır.idari şikayet durumunda albileceği cezadır.Avukata danışın sendikalı iseniz sendika avukatı size danışmanlığı ücretsiz yapacaktır.

Son düzenleme:
Hepimizin her okulda başına gelenler sendika başkanınızı devreye sokmayı deneyin. Veya bi siyasi devreye sokun bunların anladığı dil o.

Hocam tek bir hatanız olmuş, görevlendirildiğiniz halde okul idaresinin sözlü gelmeyebilirsin sözüne inanıp okula gitmemek. Bu kozu okul idaresine vermemek lazım. Okul idaresi "idare" etse bile okuldan çekemeyenler çıkabilir, onlar şikayet eder. Ayrıca canlı derslerinizi de talep etmeniz gerekiyor, okulda sınavlar yapılacak biliyorsunuz, ders işlemezseniz problem yaşarsınız.

Sayın hocam hakkını sonuna kadar savun inanın hepimizin çektiği ortak sıkıntılar aslında bizde birlik olup rehberlikçiler gibi haklarımızı savunsak ne kadar güzel olur.Bugün hoca hanımın başına gelenler yarın hepimizin başına gelebilir ve geliyorda.İdarecilerin çoğu bize köleleri gibi davranıyor.O yüzden dünde bir zümremle konuştum aslında her okulda bir tane idareciyi bilişim öğretmenleri arasından seçmek lazım.O kadar yüksek puanla bu öğretmenliği kazanan insanların diğer branşlara göre pek fazla değeri yok bunu değiştirmemiz lazım.

Hocam tek bir hatanız olmuş, görevlendirildiğiniz halde okul idaresinin sözlü gelmeyebilirsin sözüne inanıp okula gitmemek. Bu kozu okul idaresine vermemek lazım. Okul idaresi "idare" etse bile okuldan çekemeyenler çıkabilir, onlar şikayet eder. Ayrıca canlı derslerinizi de talep etmeniz gerekiyor, okulda sınavlar yapılacak biliyorsunuz, ders işlemezseniz problem yaşarsınız.
Katılıyorum.

Sayın hocam hakkını sonuna kadar savun inanın hepimizin çektiği ortak sıkıntılar aslında bizde birlik olup rehberlikçiler gibi haklarımızı savunsak ne kadar güzel olur.Bugün hoca hanımın başına gelenler yarın hepimizin başına gelebilir ve geliyorda.İdarecilerin çoğu bize köleleri gibi davranıyor.O yüzden dünde bir zümremle konuştum aslında her okulda bir tane idareciyi bilişim öğretmenleri arasından seçmek lazım.O kadar yüksek puanla bu öğretmenliği kazanan insanların diğer branşlara göre pek fazla değeri yok bunu değiştirmemiz lazım.
Hocam bt rehberliği varken niye idarecilik yapayım? Geçen sene neler nelerle uğraştım. Hele hele iş bilmeyen bir müdürle kafayı yersiniz. Okulda tek mdr yardımcılığını kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kitap dağıtımı yapacaklar, ben hafta sonu cmartesi için planımı yapmışım, hooop bir yazı, hem de cuma günü saat 3te gelen bir yazı, mesai saatleri dışında da okulu ilgili görevli aradığında açık tutun diye, akşam 7de de bir telefon, hocam yarın kitap dağıtmaya geliyoruz okulu açın, tantana yapmasam, sabahtan akşama okulda beyefendileri bekleyecem yarım saatlik iş için. Allahtan whatsapptan atmadılar, çünkü işlerine gelince işin resmiyetini biliyorlar.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/bt-ogretmenlerinin-sinirini-en-cok-bozan-cumle.50079/
10 sene önceki duruma mı döndük? O zamanlar da bu tür konu başlıkları ve mesajlar çok fazla yer alıyordu bu forumda.
Bu forumda öğrenciler, başka branşlardan öğretmenler, öğretmen olmayan üyeler de bulunuyor. Olaylara geniş bir açıdan bakmak gerekiyor.

Hocam maddi çok büyük bi sıkıntınız yoksa btr görevini bırakın, ben bıraktım rahat ettim kimi sene norm fazlası oldum kimi sene 30 saat derse girdim. Yorucuydu ama sinirlerim bozulmadı. Diğer öğretmenler gibi bende derse girdim çıktım, hatta bazen sınıftan bile çıkmadım. Eğer birlikte çalışacağınız bi idare yoksa kesinlikle BTR olunmamalı diye düşünüyorum.

Keşke btr almadaydınız ya da başka okulda alsaydınız. Çok iyi anlıyorum sizi. Ben de geçen yıl farklı branş ile formatör oldum. Birimiz sabahçı birimiz öğlenci. Adam yata yata parasını kazandı. Bana tüm işler yaptırılıyordu. Karşı çıkınca azarlandım ettim. Hem tüm işi yaptım hem parayı diğeri aldı hem de azarlandım. Tabi dayanamadım. Ben de artık onun işlerine elimi sürmedim. Allahtan bir müdür yardımcımız bilişimci araya o girdi. Artık almıyorum formatörlük. Öbürü yapıyor kimse menun değil. Allah büyük bakalım. Geçenlerde yine bir işi bana vermeye kalktılar formatör kimse o yapcak dedim. Ne kadar alttan alıp iyi davranırsanız o kadar üstünüze çıkarlarlar hocam. Siz formatör değilken o işleri yapmayacaksınız diğerinin ne olduğu anlaşılcak. Size takmış müdür yardımcısı. Açık okul da yokki tayin isteseniz. Bence mobbing dilekçenizi verin. Her işi yazılı isteyin göreviniz olmayanları yapmayın. Onları da görev dışı istemde bulunuluyor diye ek yapın dilekçenize. Başka da aklıma bir şey gelmedi. Formatörlük görevini bırakabilirseniz bırakın. Sabır diliyorum. Çok zor.

Suç kabul edilecek konuşmaları güvendiğiniz bir arkadaşınızın yanında yapmasını sağlayın ve arkadaşınızın şahitliğiyle savcılığa suç duyurusunda bulunun.

Merhaba Sayın Hocam
Öncelikle yaşadıklarınız için geçmiş olsun. Zaten yeterince sorun yaşamışsınız daha fazla ne olabilir ki verin dilekçenizi, sendikanıza baş vurun adam sizi zaten gözden çıkarmış kaybedecek neyiniz var. Görevinizi yaptıysanız korkmayın. Öyle belgesiz evraksız ekdersinizi kesemez. Okula gelmediğiniz için kestim derse de evrak isteyin evrakı ekderse eklemesi ve sizden savunma istemesi gerekirdi o da görevini yapmamış olur. Ezdirmeyin kendinizi. Okul müdürü dilekçenizi kabul etmezse il/ilçeye gidin. Korkmayın size yazık yeni çocuğunuz olmuş ona yazık

Merhaba Müdür Yardımcısı son bir yıldır bana çeşitli şekilde baskı ve yıldırma yapıyor. Hukuksal olarak dava açmak istiyorum artık. O kadar bunaldım.
İlk olarak 3 yıl önce bilgisayar sınıfını kapattı. Ben baya karşı çıktım kapatamazsınız şikayet ederim dedim. Kapatmadı. Bir gün geldim küçük sınıfa taşımış öğrenci yoğunluğundan. Neyse dedim buna şükür yine kalsın. Tabi donanım internet oturmadı orda çok küçük öğrenciler sığmadı kullanılamadı. Sonra dediki ilçeye sordum onay yazısı geldi kapatıyoruz dedi Bi geldim atmış aşağı bilgisayarları. İlçeyi aradım onay almadan kapatmış daha ilçeden uygun mu diye ilçe Formatör gelecekmiş. Hemen geliyoz öyle şey olur mu dediler geldiler odasında ne konuştularsa evet hocam çok eski kapatılması uygun deyip onay verip gittiler.

Ben bu arada çocuğum olduğu için BTR başvurusu yapmayı bıraktım biliyorum içten içe gıcıklar stres olmayım dedim. Başka branş Bayan yata yata 2 sene görev yaptı. Özel oda verdiler mesai saati diye bişey yok ders yok bilgisayar sınıfı yok. Ona hiç bir olumsuz tavrım olmadı rahatça çalıştı.

Geçen yıl baskılara başladı sınıf öğretmenliği görevini en zor sınıfı verdi veliler her şeyi şikayet eden cinsten. Öğretmen çocuğu var iki tane bizim okulda öğretmenler. Onlar kendi aralarında birbirlerine girdiler. Yazılıdan düşük not girmiş dediler. Birini ice dışladı öğretmenler. Benim sınıf veliler de duymuş. Çocukların biri çok konuşuyor. Bir öğretmen benim sınıfa demişki ço konuşuyorsunuz size zor soracam demiş. Veliler de hemen okula gelmeye başladılar. Ben bu arada rehberlik öğretmeniyle herşeyi konuşuyorum napalm falan. Bi baktım bir iki velinin yanında müdür yardımcısı beni sınıf öğretmenliğinden almış konuşmadan direk tebliğ etti. Dedimki hocam velilerin yanında böyle yapıyorsunuz olayı üstüme yıkmış oldunuz dönem ortasında neden böyle yaptınız.
Bana neler söyledi sen yapamıyorsun. Sen beceriksizsin şöyle kötüsün böyle kötüsün. Dersimi de eleştiriyor işlemez hale getiren kendileri illa ki bilgisayar sınıfı olmayınca almıyor konu akıllı tahtaya uygulama falan yapılamıyor. Veliler senden de şikayetçi sen kötü öğretmensin diyor bana. Ağzına gele söyledi üste çıkmak için.

Bu yıl btr görevi istedim beni aşağılıyor ıce sindirdi ben de herşey den uzak durayım derken ıce pasif gördü diye düşündüm. Daha btr ye başvurduğumuz duyar duymaz baskıya başladı. Seminer dönemi kimse okula gelmezken uğrarken benim mesai saatimi kontrole başladı az geç kalsam ki kendileri dedi buralarda olun yeter diye herkes aynı durumda müdür çağırdı. Sana sarı zarf verecem dedi.
Btr onayı geldi. 8-17 calışacaksın dedi. Onu tutturamadı Hergün 9_15 dedi. Hergün gittim. İmza açtı. Canlı ders yazmıyor bana mesaiye zorlamak için. Görev tanımını değiştirmiş madde eklemiş bana tebliğ ediyor kafasına göre. Bu arada rehberlik öğretmenleri hiç gelmiyor. Ben de onlar gibi esnek çalışma istiyorum diyedikekçe yazdım. Onlarında her gün getirdi.
Müdür sadece 2 gün btr onayı ilk geldiğinde daha okulda kimse yok işte yok sen git biz seni çağırırız iş olursa dedi. Müdür yardımcısı ona da bağırdı çağırdı vay efendim 3 gündür neredeydin sen. Ben çağırınca hemen yanıma geleceksin. Ek dersini keselim bunun. Konuştu yüksek sesle.
Şimdi 3 gün ekders kesmiş. Kendi verdikleri izine ekders kesiyorlar. Rehber öğretmenler hiç gelmiyordu. Önce ben de esnek calışayım dedim diye sadece iki gün geldiler. Ben dilekçe yazınca 5 gün 3 saat gelmeye başladılar. Ben Hergün 9-15okukdayım canlı ders koymuyor 24 saat dersim var daha ders veremedim. Ve ekders imi kesiyor.

Fikir verin bana lütfen yoksa direk il milli eğitime dilakçe verecek ya da dava açacak duruma geldim.
hocam sessizce günleri geçirin gelmediğiniz günleri vs hiç birşeyi karıştırmayın ek dersinizi kessinler bir kaç ay böyle geçsin elinizde sağlam evraklar oluşuyor fırsata çevirin.
diğer rehberlik öğretmenleri dilekçe yamanız onların da getirilmesi vs, ayrıca günde 3 saat gelmeleri hepsini kayıt altına alın gün gün günlük tutar gibi.sonra mobbing dernekleri var onların sağlam avukatları var bir tuttular mı adamın ciğerini sökerler.
Bu yoklukta sizinle eğleniyorlar yada bayansanız y.vşaklık yapıyorlar.

hocam Kayseri de isen her türlü desteğe hazırım. yazıyı okuyunca ben yerimde durmadım. Kayseri de isen özelden yaz yüz yüze görüşelim. ne gerekiyorsa yapalım.

Geri