Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Bazı sorunlar

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında bilisimcih tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. bilisimcih

  bilisimcih Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Ekim 2011
  Mesajlar:
  238
  Beğeni:
  5
  Merhaba Müdür Yardımcısı son bir yıldır bana çeşitli şekilde baskı ve yıldırma yapıyor. Hukuksal olarak dava açmak istiyorum artık. O kadar bunaldım.
  İlk olarak 3 yıl önce bilgisayar sınıfını kapattı. Ben baya karşı çıktım kapatamazsınız şikayet ederim dedim. Kapatmadı. Bir gün geldim küçük sınıfa taşımış öğrenci yoğunluğundan. Neyse dedim buna şükür yine kalsın. Tabi donanım internet oturmadı orda çok küçük öğrenciler sığmadı kullanılamadı. Sonra dediki ilçeye sordum onay yazısı geldi kapatıyoruz dedi Bi geldim atmış aşağı bilgisayarları. İlçeyi aradım onay almadan kapatmış daha ilçeden uygun mu diye ilçe Formatör gelecekmiş. Hemen geliyoz öyle şey olur mu dediler geldiler odasında ne konuştularsa evet hocam çok eski kapatılması uygun deyip onay verip gittiler.

  Ben bu arada çocuğum olduğu için BTR başvurusu yapmayı bıraktım biliyorum içten içe gıcıklar stres olmayım dedim. Başka branş Bayan yata yata 2 sene görev yaptı. Özel oda verdiler mesai saati diye bişey yok ders yok bilgisayar sınıfı yok. Ona hiç bir olumsuz tavrım olmadı rahatça çalıştı.

  Geçen yıl baskılara başladı sınıf öğretmenliği görevini en zor sınıfı verdi veliler her şeyi şikayet eden cinsten. Öğretmen çocuğu var iki tane bizim okulda öğretmenler. Onlar kendi aralarında birbirlerine girdiler. Yazılıdan düşük not girmiş dediler. Birini ice dışladı öğretmenler. Benim sınıf veliler de duymuş. Çocukların biri çok konuşuyor. Bir öğretmen benim sınıfa demişki ço konuşuyorsunuz size zor soracam demiş. Veliler de hemen okula gelmeye başladılar. Ben bu arada rehberlik öğretmeniyle herşeyi konuşuyorum napalm falan. Bi baktım bir iki velinin yanında müdür yardımcısı beni sınıf öğretmenliğinden almış konuşmadan direk tebliğ etti. Dedimki hocam velilerin yanında böyle yapıyorsunuz olayı üstüme yıkmış oldunuz dönem ortasında neden böyle yaptınız.
  Bana neler söyledi sen yapamıyorsun. Sen beceriksizsin şöyle kötüsün böyle kötüsün. Dersimi de eleştiriyor işlemez hale getiren kendileri illa ki bilgisayar sınıfı olmayınca almıyor konu akıllı tahtaya uygulama falan yapılamıyor. Veliler senden de şikayetçi sen kötü öğretmensin diyor bana. Ağzına gele söyledi üste çıkmak için.

  Bu yıl btr görevi istedim beni aşağılıyor ıce sindirdi ben de herşey den uzak durayım derken ıce pasif gördü diye düşündüm. Daha btr ye başvurduğumuz duyar duymaz baskıya başladı. Seminer dönemi kimse okula gelmezken uğrarken benim mesai saatimi kontrole başladı az geç kalsam ki kendileri dedi buralarda olun yeter diye herkes aynı durumda müdür çağırdı. Sana sarı zarf verecem dedi.
  Btr onayı geldi. 8-17 calışacaksın dedi. Onu tutturamadı Hergün 9_15 dedi. Hergün gittim. İmza açtı. Canlı ders yazmıyor bana mesaiye zorlamak için. Görev tanımını değiştirmiş madde eklemiş bana tebliğ ediyor kafasına göre. Bu arada rehberlik öğretmenleri hiç gelmiyor. Ben de onlar gibi esnek çalışma istiyorum diyedikekçe yazdım. Onlarında her gün getirdi.
  Müdür sadece 2 gün btr onayı ilk geldiğinde daha okulda kimse yok işte yok sen git biz seni çağırırız iş olursa dedi. Müdür yardımcısı ona da bağırdı çağırdı vay efendim 3 gündür neredeydin sen. Ben çağırınca hemen yanıma geleceksin. Ek dersini keselim bunun. Konuştu yüksek sesle.
  Şimdi 3 gün ekders kesmiş. Kendi verdikleri izine ekders kesiyorlar. Rehber öğretmenler hiç gelmiyordu. Önce ben de esnek calışayım dedim diye sadece iki gün geldiler. Ben dilekçe yazınca 5 gün 3 saat gelmeye başladılar. Ben Hergün 9-15okukdayım canlı ders koymuyor 24 saat dersim var daha ders veremedim. Ve ekders imi kesiyor.

  Fikir verin bana lütfen yoksa direk il milli eğitime dilakçe verecek ya da dava açacak duruma geldim.
   
  pilgrim bunu beğendi.
 2. tuncay_tuncez

  tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2007
  Mesajlar:
  598
  Beğeni:
  69
  Yalnız denk getir bas kufru
   
  Mepol ve pilgrim bunu beğendi.
 3. ismailt

  ismailt Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  22 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.269
  Beğeni:
  43
  Moobing yapiyorlar.Gidin savciliga sikayet edin bir de sahit bulursaniz hele bir de bayansaniz direk gorevden alirlar daha da idareci olamaz.
   
  msingil, aykut2t ve pilgrim bunu beğendi.
 4. Enterprise

  Enterprise Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.913
  Beğeni:
  101
  Hocam en kestirme yol tayin iste boşver Allahından bulsun, emin ol yanına kalmaz , uğraşırken iyice sinirlerin yıpranır hayat kısa değme, deliyle dalaşacağına çalıyı dolaş
   
  glysvr ve mkrkmz bunu beğendi.
 5. bilisimcih

  bilisimcih Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Ekim 2011
  Mesajlar:
  238
  Beğeni:
  5
  Tayin istemem için yaptığını açık açık söyledi geçen yıl. Eski öğretmenlerin bu okuldan gitmesi gerekiyor diyor.

  Müdür yardımcısının Mobing yaptığına dair dilekçe yazdım okula verdim. Müdür dediki bu beni bitirir aman yapma. İşleme koymadı tabi. Ama yine de 2 gün sonra müdür yardımcısı bana bagırırken agzını açıp konuşamıyor. Ben izin verdim gelmedi diye ağzında geveliyor. Şuan da da kendi de artık ekders kesmeyle ilgili konuşurken dilekçe ver şikayet et. Ya beni gönderirler ya da sen ceza alırsın ver dilekçeniz demeye başladı. Bundan sonra kimseye iyi niyet gösterip izin vermeyecekmiş. Sanki izin verse Bi hükmü var bundan sonra onun izniyle Birşey yapılır mı.
   
  pilgrim bunu beğendi.
 6. dijireis79

  dijireis79 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Aralık 2009
  Mesajlar:
  361
  Beğeni:
  27
  Bir kere 24 saat dersiniz varsa BTR olamazsınız. İl yöneticisi görevlendirmeyi yaparken yanlış yapmış. 21 saatin üstüne BTR görevi verilmiyor. Btr görevlendirmesi de ekders yönetmeliğinin 16. maddesine göre yapılır. Sizin ekdersinizi kesmişse size soruşturma açması lazım. Göreve gelmedi diye. Böyle bir durum da yoksa ekdersinizi kesemez. Kendi de müdür de hatalı. Çıkın İlçe Milli Eğitim Müdürüne durumu anlatın. Yine bir şey elde edemezseniz cimere yazın. Yine olmazsa savcılığa suç duyurusunda bulunun. Uğraşanla uğraşılır. Uğraşki senin anan ağlayacağna onunki ağlasın.
   
 7. bilisimcih

  bilisimcih Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Ekim 2011
  Mesajlar:
  238
  Beğeni:
  5
  Ben de uğraşmak istiyorum
   
  Son düzenleme: 14 Ekim 2020
  Rasim120 ve pilgrim bunu beğendi.
 8. serkan42

  serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2014
  Mesajlar:
  1.072
  Beğeni:
  610
  Öyle bişey yok 21 saat ders varsa Kendi okulu dışında BTR olamaz lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım
   
  EagleX, bznesm_srkn, server06 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
 9. serkan42

  serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2014
  Mesajlar:
  1.072
  Beğeni:
  610
  Hep demişimdir müdür müdür yardımcısı sallamayacan rahat edecen 7 yıldır hiç birini sallanıyorun hiç de taviz vermedim çok rahatım kimse de tek kelime edemez sendika varsa sendikaya gidin yoksa cimer ve en son mahkemeye verin mobbing uygulanıyor diye
   
  cevher--- ve Unis bunu beğendi.
 10. SİRE

  SİRE Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2011
  Mesajlar:
  1.018
  Beğeni:
  17
  BTR için 21 saat ders sınırı, başka okulda olan görevlendirme içindir. Kendi okulundaysa azami bir sınır yoktur.

  Adınıza üzüldüm hocam; ancak sineye çekmemenizi öneririm. Konuşmayı denediyseniz, yaşadığınız sıkıntıları dilekçe olarak sunabilirsiniz; ancak beni 5 gün getirtti demeniz aleyhinize olabilir. Onun yerine EBA canlı derslerin gözetilmeden mesai dayatıldığını ve personel arasında ayırımcılık yapıldığını... belirten ifadeler kullanabilirsiniz. Zamanında bunların tamamını yaptım ben de. Ek halinde BTR yazısını iliştirebilirsiniz.
   
  tarumoloji ve rose_tek bunu beğendi.
 11. bilisimcih

  bilisimcih Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Ekim 2011
  Mesajlar:
  238
  Beğeni:
  5
  Beni 5 gün getirmesinde sorun yok sorun bunu yapmak için bedenciye resimciye eba canlı ders verirken bana vermemesi. Sorun okulda en çok bulunan benken, esnek çalışan rehberlikçilere ekders verip benden kesmesi. Dilekçede öyle yazmam ama durum çok can sıkıcı.
  Öğle arasına bile çıkmayacaksın dediler yemek yemeye giderim dedim. Bi bakalım hakkın varmıymış diyorlar. Hakkım yoksa tebliğ edin dedim.
   
 12. karekedi

  karekedi Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Eylül 2008
  Mesajlar:
  495
  Beğeni:
  23
  Sendika üyeliğiniz varsa sendikaya başvurun. Yoksa bir sendikaya üye olun. Belgeleriniz okula geliş gidiş saatiniz tam olsun ellerinde koz olmasın. Size şunu yap bunu yap dediklerinde yazılı isteyin görev taniminizda olmayan hiçbir şeyi yapmayın. Görev taniminizda yer almadığı için yapmadiginizi da yazılı verin baskı devam ederse elinizde yazı olsun. Ya da tayin isteyin diyecek ama il içi tayinlerde açık okul bulmak ta zor. Ayrıca okul idaresi tarafından mobbinge ugradiginizi düşünüyorsanız da dilekçe izi verin. Müdürunuz isleme koymuyorsa sendikanızla ilçeye gidip ilçeye dilekçe verin. Görevinizi doğru ve tam yaptığınıza inanıyorsanız hakkinizi arayın hocam.

  esnek çalışan rehberlikçilere ekders verip benden kesmesi.
  Neden yazmayayacaksiniz hocam yazın gitsin. Ayrımcılık yapılıyor diyin. Üstüme geliniyor diyin. Açık açık söyledi okuldan tayin olmam için üstüme geldi deyin yazın gitsin. O uğraşsın.

  Tabii bunlardan önce sendikaniza başvurun. Çünkü siz bunları ifade eden bir dilekçe yazdığınızda inanin o da sendikasına basvuracak.

  Kışkırtıyormuşum gibi algılamayın ama sevmiyorum öğretmenine böyle davranan idarecileri. Hocam bir de 24 saat dersin var madem ikinci dönem BTR basvurusu yapma bir işle de ilgilenmezsin zorlayamazlar seni şuna bak buna bak diye. En fazla programini kötü verirler diyecem ama sınıf öğretmenliği işinde de üstüne gelmiş.
   
  Son düzenleme: 14 Ekim 2020
  dejavu2009 bunu beğendi.
 13. g.cetin.66

  g.cetin.66 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  15 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.320
  Beğeni:
  90
  Erkeksen kimsenin olmadigi yerde punduna getir burnunu kir sahit koyma geride hic birsey tutturamaz hic birseyde olmaz sana.dayak yedigiyle kalir.
  Bayansan sahit bul sendika araciligi ile sikayet et baktin sendika isi fos dava ac hocam.
   
  hakanotuken, hakansia, Mepol ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 14. ismailt

  ismailt Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  22 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.269
  Beğeni:
  43
  Hocam anlattiklariniz yenilir yutulur değil.Sabriniza şaşırdım.Ben milli eğitim müdürüne savcılığa gidecegim dedigim yuzunun rengi kipkirmizi olmustu.Bahsettiginiz mudur yardimcisi direk savciliga sikayet edilmeli.Mudur de sanki kukla, mudur yardimcisi mi mudur yoksa mudur mu mudur?
   
 15. tenten

  tenten Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.473
  Beğeni:
  49
  tarih burada 3 yıl önce şikayet ederim sözüyle yazılmaya başlanmış. zaten bilgisayar sınıfı da kapatılmış. yazdıklarınızda
  sizin okula ve diğer öğretmen arkadaşlarınıza bakışınızı anlatıyor. bu yazdıklarınız bir öğretmene yakışmamış.
   
  Son düzenleme: 14 Ekim 2020
 16. bilisimcih

  bilisimcih Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Ekim 2011
  Mesajlar:
  238
  Beğeni:
  5
  Bilgisayar sınıfını kapatmak istediklerinde ne kadar önemli olduğunu çok insani dille anlattım. Ama umurlarında bile değildi ve o zaman da bana senin dersin ders mi ki çöp hiç Bi önemi yok. Kalkacak zaten diye saydırdılar. Bilgisayar sınıfını kapatıp rehberlik odası yapacaklarmış tek Bi bayana vereceklermiş ben de dedimki hocam dersimi önemli Bi öğretmenin odası mı. Rehberlik önemli benim için dedi. Rehberlik odası yapmak için sınıfı kapatamazsınız şikayet ederim dedim. Ne deyim. Senin dersin ders değil herkes bilgisayarı biliyor işlemeden de olur dedi. Ve ben bunları unutup iyi tarafından baktım mevcut fazlaydı o dönem hamileyim şikayet edersem uğraşamam hamile hamile diye düşündüm.

  Diğer öğretmen çok rahat çalıştı hatta memura ve bir müdür yardımcısına hiç bir şekilde yardımcı olmadı hep benden istediler ben yardım ettim. Ve bayana hiç cephe falan almadım. Okulda olmuyordu çoğu zaman görevini yaparken ona sorun çıkarmadım en ufacık selam verdim hal hatır sordum. Ona bu kadar rahatlık tanırken bana işkence yapmaları zoruma gidiyor. Adamlar katı olur her konuda dersin ki huyları bu. Bunlarınki bildiğin Bi kişiyi kafaya takıp ego tatmini
   
 17. fatherboard

  fatherboard Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  396
  Beğeni:
  5
  Yapılanların hepsini not alın tarih vb bazlı.Ayrıca şahit vb gerekli.yazışma , belge,mail vb varsa işiniz daha kolay.Yaklaşık ispat bu konularda yeterlidir.eylemlerin onur kırıcı davranışların sistematik ve kasıtlı olması yeterlidir.Ayrıca bir hukukçu olarak tavsiyem doktora gidin rapor alın.ceza davasına ilişkin olarak tck da mobbing diye direk bir suç tanımlaması yoktur ancak duruma göre örnek verirsek kişinin huzur ve sukununu bozmak vb suç tanımlarına girebilir.bunun dışında idari olarak 657 de amirin mahiyetindekilere aşağılayıcı ve kötü davranması vardı sanırsam ki onun cezasıda kademe ilerlemesinin durdurulmasıdır.idari şikayet durumunda albileceği cezadır.Avukata danışın sendikalı iseniz sendika avukatı size danışmanlığı ücretsiz yapacaktır.
   
  Son düzenleme: 15 Ekim 2020
 18. HASAN500500

  HASAN500500 Site Gezgini

  Kayıt:
  2 Ekim 2017
  Mesajlar:
  55
  Beğeni:
  10
  Hepimizin her okulda başına gelenler sendika başkanınızı devreye sokmayı deneyin. Veya bi siyasi devreye sokun bunların anladığı dil o.
   
 19. yuci81

  yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  968
  Beğeni:
  179
  Hocam tek bir hatanız olmuş, görevlendirildiğiniz halde okul idaresinin sözlü gelmeyebilirsin sözüne inanıp okula gitmemek. Bu kozu okul idaresine vermemek lazım. Okul idaresi "idare" etse bile okuldan çekemeyenler çıkabilir, onlar şikayet eder. Ayrıca canlı derslerinizi de talep etmeniz gerekiyor, okulda sınavlar yapılacak biliyorsunuz, ders işlemezseniz problem yaşarsınız.
   
 20. cadde07

  cadde07 Site Gezgini

  Kayıt:
  22 Eylül 2013
  Mesajlar:
  34
  Beğeni:
  37
  Sayın hocam hakkını sonuna kadar savun inanın hepimizin çektiği ortak sıkıntılar aslında bizde birlik olup rehberlikçiler gibi haklarımızı savunsak ne kadar güzel olur.Bugün hoca hanımın başına gelenler yarın hepimizin başına gelebilir ve geliyorda.İdarecilerin çoğu bize köleleri gibi davranıyor.O yüzden dünde bir zümremle konuştum aslında her okulda bir tane idareciyi bilişim öğretmenleri arasından seçmek lazım.O kadar yüksek puanla bu öğretmenliği kazanan insanların diğer branşlara göre pek fazla değeri yok bunu değiştirmemiz lazım.
   
  rose_tek bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal