Bebişimin Adı Irmak Oldu :)

Kodla Büyü

Düşündüğümüz İsimler...

• Irmak

Oy: 31 27.7%
  • Çisem (Çiseleyen yağmur)

Oy: 8 7.1%
  • Nisan

Oy: 15 13.4%
  • Eylül

Oy: 23 20.5%
  • Tusem (Cennette esen ılık rüzgar)(mesut’un tersi)

Oy: 17 15.2%
  • Melis

Oy: 18 16.1%

• Kullanılan toplam oy
    112
Re: Bana da yardımcı olun lütfen...(Kız bebiş ismi)

İkra: Oku demek.
İdil: Kır türküsü.
Deniz: Gözleri mavi olma ihtimali varsa, süper bir isim.

Benim de iki kızım var Allah bağışlasın.
Biri Elif Sude
Diğeri Ahsen Dide
Sude ve Dide çok güzel isimler.
Aldığımız tepkilerdende çok mutluyuz isim hakkında. Özellikle Dide (Göz Nuru) Ahsen (Yaratılanların en güzeli) kızıma sirayet etti herhalde... Maşallah diyelim...

Bu arada bir şey diyeyim isimlerin anlamı konusunda çok farklı bilgiler var internette. Sadece bir yere bağlı kalmayın derim...

Hocam benim favori ismim SİDRE :) anlamı sanırım cennete bir ağaçtı.

Irmak isminde yurttan erkek bir arkadaşım var :D Birgün başka bir arkadaş yanındakileri bizle tanıştırıyordu. Kızlardan birinin ismi de Irmak'tı. Tanışırken

---selam ben Irmak
---E ben de Irmak!!!
olunca garip bir durum oluyor. Bu yüzden asla bir erkeğe konulamayacak bir isim bulman lazım hocam :)

muhalif33' Alıntı:
rasim535' Alıntı:
Elif ismini öneririm...
ben de isterim de...
because of my past, Elif is banned by my wife :)

Ali Hocam, canım çok sıkkındı beni güldürdün :)
Öncelikle Allah (c.c) analı babalı büyütsün, kendisine, ailesine, vatanına milletine faydalı bir insan olmayı nasip etsin.(Amin)
Bizim kızımız olsaydı Irmak ismini verecektir, erkek oldu Toprak ismini verdik. Sebebine gelince, ben oğlumuz daha doğmadan rüyamda gördüm ve ona Toprak ismiyle hitap ediyordum, bu yüzden bu isimde ısrarcı oldum çok şükür eşimin de hoşuna gitti (gerçi önceleri Rüzgaz olsun diyordu) ve Toprak ismini verdik.
Şimdi diyorlar ki yok efendim ilerde şöyle olur böyle olur, şu isimden erkek ismi de var kız ismi de var falan, tamam doğru ama tüm bunları düşünürseniz elinizde Ayşe, Zeynep, Meryem :) gibi isimler (tabi çok fazla var ama listede bunlar yok)kalır.
Bir arkadaş demiş Irmak isminde erkek vardı, Soner isminde ve Yaşar isminde de kız arkadaşımız vardı bizim sınıfta küçükken :)
Bu gibi şeylere fazla kafayı takmadan, çocuğunuza seslenirken hangisinin hoşunuza gideceğini düşünüyorsahız o ismi verin. Çok daha mutlu olacağınızdan eminim.
Herkese selamlar,

mrtspmz' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
rasim535' Alıntı:
Elif ismini öneririm...
ben de isterim de...
because of my past, Elif is banned by my wife :)

Ali Hocam, canım çok sıkkındı beni güldürdün :)
Öncelikle Allah (c.c) analı babalı büyütsün, kendisine, ailesine, vatanına milletine faydalı bir insan olmayı nasip etsin.(Amin)
Bizim kızımız olsaydı Irmak ismini verecektir, erkek oldu Toprak ismini verdik. Sebebine gelince, ben oğlumuz daha doğmadan rüyamda gördüm ve ona Toprak ismiyle hitap ediyordum, bu yüzden bu isimde ısrarcı oldum çok şükür eşimin de hoşuna gitti (gerçi önceleri Rüzgaz olsun diyordu) ve Toprak ismini verdik.
Şimdi diyorlar ki yok efendim ilerde şöyle olur böyle olur, şu isimden erkek ismi de var kız ismi de var falan, tamam doğru ama tüm bunları düşünürseniz elinizde Ayşe, Zeynep, Meryem :) gibi isimler (tabi çok fazla var ama listede bunlar yok)kalır.
Bir arkadaş demiş Irmak isminde erkek vardı, Soner isminde ve Yaşar isminde de kız arkadaşımız vardı bizim sınıfta küçükken :)
Bu gibi şeylere fazla kafayı takmadan, çocuğunuza seslenirken hangisinin hoşunuza gideceğini düşünüyorsahız o ismi verin. Çok daha mutlu olacağınızdan eminim.
Herkese selamlar,

murat hocam sağolasın...

Hocam öncelikle inşaallah sağlıklı doğar ve vatana millete insanlığa hayırlı bir insan, Allah'a da hayırlı bir kul olur.

Ben kızım olursa hep Hatice ismini düşünmüştüm. Size de tavsiye ederim.

İslamla ilk şereflenen kadın ve Peygamber soyunun devam ettiği nadide insan...

Tabi Anne - Baba olarak isim hakkı sizin (mesuliyeti de...)

Armina
Ada (dört tarafı SUlarla çevrili)

Hocam, Allah sağlıklı, hayırlı bir evlat versin. İlla ki bunlardan biri olacak diyorsanız ırmak güzel, tusem biraz dershane ismine benziyor. bugün, bebek bekleyen bir arkadaşım kızım olursa nefes koyacağım dedi. çok hoşuma gitti, size de tavsiye ederim.

bizim de kızımız olucak inşallah mayısta.
Allah sağlıklı hayırlı evlat versin herkese.
benim aklımda belinay, tusem, ceylin, zümra var bakalım. daha karar vermedik.
hayırlısı artık.

Allahım şu modern olsun diye konulan isimlere bitiyorum.
Arkadaşlar unutmayın evladın ana baba üzerindeki hakklarından biride isim hakkıdır. dikkat edin de ahirette evladınız bunun hesabını sormasın.

xodeda' Alıntı:
Allahım şu modern olsun diye konulan isimlere bitiyorum.
Arkadaşlar unutmayın evladın ana baba üzerindeki hakklarından biride isim hakkıdır. dikkat edin de ahirette evladınız bunun hesabını sormasın.

seçeneklerdeki isimlerde sorun mu var?

sizin seçimleriniz beni ilgilendirmez ama ben olsam bu seçeneklerden hiçbirisini çocuğuma isim olarak vermem. siz ce sorun yoksa diyecek birşey yok tabi.

xodeda' Alıntı:
sizin seçimleriniz beni ilgilendirmez ama ben olsam bu seçeneklerden hiçbirisini çocuğuma isim olarak vermem. siz ce sorun yoksa diyecek birşey yok tabi.

neden bu isimleri vermezsiniz merak ettim... anlamlarında mı sorun var yoksa sizin tarzınız isimler mi değil....

büşra yada kübra isimleri çok güzel
hem de havalı

Bu aralar en çok kullanılan isimlerden biri de Ebrar. :idea:

Bizim bebişimizde bugün 28 günlük ,elif babasından merve benden elif merve oldu:)

Hocam senin geçmiştekileri eleyince bi bunlar mı kaldı yoksa :lol: Şaka
Bence çok güzel isimler seçmişsiniz. Çisem ve Tusem den birini seçmelisin bana göre. İkinci çocuk da kız olursa diğerini koyarsınız. :wink:

yağmur,damla,nisan
allah analı babalı buyutsun

vikvik' Alıntı:
Bizim bebişimizde bugün 28 günlük ,elif babasından merve benden elif merve oldu:)

elif ve merve geçmişte vardı.ne yazık ki olmuyor...:D

başka önerisi olan var mı?

illa sulu olcak derseniz ada derim ben.ancak tusem falan cidden dersane ismi gibi geldi bana ilk okuduğumda ben kızım olsa bade veya arya koymayı düşünüyorum.tanem ve balım da güzel isimler :)

kızım büyünce başka erkeklerin kızıma balım yada tanem demesini istemezdim doğrusu.

biraz demode diyeceksiniz ama bana söylemsi hep hoş gelen bir
ZÜLEYHA

xodeda' Alıntı:
kızım büyünce başka erkeklerin kızıma balım yada tanem demesini istemezdim doğrusu.

Hocam, böyle kıt düşünenlerin sayısı her geçen gün artıyor sen en iyisi Haydar, Ramazan, Osman, Mahmut gibi isimlerden birini ver kızına :D arkadaş tatmin olsun ankete de ekle bu isimleri...
insanın fikri neyse zikri de odur derler, biraz daha iyi niyetli olmak gerektiği kanaatindeyim. Mesajlardan görüldüğü kadarıyla öğrenciler de takip ediyor bu siteyi, eğitim verenlerin bu kadar basit düşüncelere sahip olduğunu gören bir öğrencinize istendik davranışları nasıl kazandıracaksınız?

versace' Alıntı:
yağmur,damla,nisan
allah analı babalı buyutsun
nisan yağmur olsun bari :D

vikvik' Alıntı:
Allah analı-babalı büyütsün inşallah.. yeğenlerimden birinin adı da Elif Merve

mrtspmz' Alıntı:
xodeda' Alıntı:

Hocam, böyle kıt düşünenlerin sayısı her geçen gün artıyor sen en iyisi Haydar, Ramazan, Osman, Mahmut gibi isimlerden birini ver kızına :D arkadaş tatmin olsun ankete de ekle bu isimleri...
insanın fikri neyse zikri de odur derler, biraz daha iyi niyetli olmak gerektiği kanaatindeyim. Mesajlardan görüldüğü kadarıyla öğrenciler de takip ediyor bu siteyi, eğitim verenlerin bu kadar basit düşüncelere sahip olduğunu gören bir öğrencinize istendik davranışları nasıl kazandıracaksınız?

asıl geri olan kıt olan sensin bence. ben kendi fikrimi söyledim. Ben kendi kızıma bu ismi vermem dedim. Sen ne cüretle benim fikrimle dalga geçiyorsun. senin gibi modernliği böyle saçmalıklarda arayanlar yüzünden bir kesim sürekli dışlandı bu ülkede.

bu arada o dalga geçtiğin isimler en güzel mübarek isimlerden. o kıt aklınca dalga geçtiğini sanmışsın.

Geri