Beceri Eğitimi ve Devamsızlık Muamması

Kodla Büyü

versace

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar işletmelerde beceri eğitimi yoklamasını önceden aylık yada haftalık veriyordunuz.
Bu sene değişen orta öğretim kurumlar yönetmeliğine göre öğrencinin devamsızlığı halinde idare AYNI GÜN veliye haber vermeli yada 2 GÜN ARKA ARKAYA devamsızlıkta disiplin işlemi yapmalıdır.
Koordinatör öğretmen görevlerinde: d) Öğrencilerin başarı, devamsızlık ve disiplin durumunu izleyerek işletme kayıtlarındaki bilgilerin takip eden iki iş günü içerisinde okul müdürlüğüne iletilmesini sağlar.
Bu durumda değişen devamsızlık işlemleri yönetmeliğine göre idare zora girecek diye benden günlük yoklama fişini doldurmamı istiyor. Yoklamayı da her gün telefon ile almamı istiyor. Telefon ile yoklamanın hiç bir geçerliliği yok çünkü işletme çocuk yokken var dese sorun anında ben yanarım. (İdare sırtından sorumluluğu aklı sıra atacak ama yönetmelik haricinde vereceği emir geçersiz sayılır)
Yeni yönetmeliklere uyacak şekilde yorum çözüm taktik ve tekniklerinizi bekleriz...

Onu bunu bilmem ama bakalıktaki birisi teknik öğretmenlere fena halde kafayı takmış gibi görünüyor. Yıllardır yapılan koordinatörlük uygulamasından fazlasıyla rahatsız olmuş gibi.

Devamsizlik yapildiktan 2gun sonra degil de devamsizlik cizelgesi doldurulduktan sonra 2gun icinde verilebilir. Ayrica ogrencinin devamsizliginin ayni gun bildirilmesi olayi okuldaki devamsizlik icin sozkonusu olabilir. Benim yorumum boyle.

mygold' Alıntı:
Devamsizlik yapildiktan 2gun sonra degil de devamsizlik cizelgesi doldurulduktan sonra 2gun icinde verilebilir. Ayrica ogrencinin devamsizliginin ayni gun bildirilmesi olayi okuldaki devamsizlik icin sozkonusu olabilir. Benim yorumum boyle.

Hocama katılıyorum.
devamsızlık çizelgesini ay sonunda alıyoruz. (yani aylık olarak alıyoruz.) hatta bazı resmi kurumlarda personel kayıtları takip eden ayın ilk haftasında tamamlanıyor. koordinatörlük takvimi bu şekilde.

ama idare diyiyor ki her gün tüm işletmeleri gez akşam fişe tam yaz bende dedim ki : fişte 1. saate tam yazmak o saatte tüm öğrenciler (sınıfın tamamı) işletmede demektir buda benım klonlanıp 1 saatten son saate kadar tüm işletmelerde öğrencileri görüp gözümle onaylamam demektir. Ben yoklama fişini imzalamayacağım yada imzala derse fişin saat kısmına görevlendirme verdikleri işletmenin adını yazacağım.

Hocam koord. Ogretmen devamsizlik almaz. Devamsizlik isyerinin sorumlulugunda. Devamsizlik cizelgesini zaten ogretmen imzalamiyor, isyeri imzalayip onayliyor. Biz sadece idareye goturuyoruz.

sayın hocam sanırım idareniz (biraz!) işgüzar.
yoklama fişi okula gelen öğrencilerin devamsızlığı için kullanılır. işletmeye giden öğrencilerin devamsızlığını orada nasıl göstermeyi düşünüyormuş acaba.
işletmeler için zaten devamsızlık çizelgesi var.
bahsettiğiniz maddede şu ifade de yer alıyor:
"h) İşletmelerde mesleki eğitim konusunda müdürün vereceği diğer görevleri yerine getirir."
buna istinaden resmi belge isteyin siz de. neyi nasıl istiyorsa yazıda belirtsin. (sanırım bunu yazıda ifade edemeyecektir :D )

Geri