ben artık öğretmen değilmişim

Kodla Büyü

haliluysal

Site Gezgini
geçen hafta zoraki olarak formatör olarak görevlendirildim. zaten formatörün işlerini aralarda yapıyor ama düzenli olarakta derslerime giriyordum ama dün emri vaki ile formatör oldum çok çabaladım istemiyorum zorla güzellik olmaz dediysem de olmadı
dün öğretmenler odasında sakaylada olsa sen artık öğretmen değilsin sana artık biz usta diyelim dediler
önceden hem usta hem öğretmendin ama artık geçti tek ustasın dediler
güldüm geçtim ama çok zoruma gitti ben usta olacaktım madem neden öğretmenlik okudum diye düşündüm

canınızı sıkmayın hocam hepmiz aynı durumdayız. Onlar mı karar veriyolrmış
bizlerin öğretmen olup olmadına gülüp geçmeyin lafını sakınmayın hocam en azından içiniz rahat eder :wink:

milli eğitimin en yüksek puan alan, en zeki öğretmenlerini nasıl olur da oyalarız, sistemin içinde eritiriz diye bilinçli yapılıyor bence hepsi. fazlayız bu camiaya.

sağlık olsun hocam ... devlette küslük olmaz... elbet düzelir bir gün...

arkadaşlar 28 yaşına geldim,tecrübeyle sabit ki:

herkes herkonuda bişey der,bir işi süper yapsanız da memnun olmayanlar olacaktır,eleştireceklerdir.

bu eleştiriler kimi zaman arkanızdan,kimi zaman yüzünüze gelecektir.

onun için herkesin ne dediğini takarsanız moraliniz bozulur.yapmanız gereken şey : sallaaaaaa,cevap bile verme :+1: gül geç....

siz işinizi sağlam yapıyorsanız,vicdanınız rahatsa gerisi hikaye

haklısınız zaten öyle yapıyorum takmamaya çalışıyorum ama olmuyor içimden isyan zilliri çalıyor bakalım dışarı ne zaman duyulur

haliluysal' Alıntı:
haklısınız zaten öyle yapıyorum takmamaya çalışıyorum ama olmuyor içimden isyan zilliri çalıyor bakalım dışarı ne zaman duyulur

Olmuyor ise öğretmenlerden en ön plana çıkanına karşı (en geveze,en güçlü, en artist...) tüm öğretmenlerin önünde yeri geldiğinde ; gerekli tepkiyi biraz da abartarak dile getirin, gerekirse yüksek sesle konuşup onları söz ve davranışları konusunda dikkatli olmazlarsa yapacağınızı bildiğinizi gösterin. Sorun kalmaz. NOt: kanıtlanmıştır...

hocam doğru söylemişsiniz ancak yapı meselesi diye birşey var yapım o kadar sessiz ve kapanık ki tavuğa bile kiş diyemem
korkmak veya farklı bir duygu değil bu
keşke dediğiniz gib yapabilseydim o kadar çalışmamın üzerine birde onların laflarını çekmezdim

Evet bencede sen öğretmen değilsin ustasın, nalbur ustasısın. İlk nalını çaksaydın söyleyene. :mrgreen:

Ne derse desin hocam. Ben zaten öğretmenler odasına teneffüste inmiyorumki, ders saatinde iniyorum kimse ile karşılaşmıyorum :) Benle karşılaşmak isteyen olursa elbet işi düşmüştür oda bişe diyemez:)

reprobate' Alıntı:
milli eğitimin en yüksek puan alan, en zeki öğretmenlerini nasıl olur da oyalarız, sistemin içinde eritiriz diye bilinçli yapılıyor bence hepsi. fazlayız bu camiaya.

hocam çok güzel açıklamış katılıyorum :alkis:

işleri düşünce bir tarife çıkar hocam,
format 25 lira diye o zaman hocammı diyorlar ustamı,

BT Rehber Öğretmenliği görevinde ilk önce tüm okul personeline gerekli konularda rehberlik yapmakla başlamak yerinde bir davranış olacaktır.

canınızı sıkmayın hocam, bu şekilde dalga geçenlere dediklerinde aldırmayıp bana işleri düşünce hadlerini bildiriyorum size de öneririm ...

Nerede olursak olalım ukela ve kendini bilmezler çıkıyor. Çekindikleri öğretmene bir şey diyemiyorlar. Şimdiki okuluma ilk geldiğim yıl 8. sınıflarda çok arıza çıkartan öğretmenlere ders işletmeyen bir kaç öğrenciyi biraz sevmek zorunda kalmıştım. Bt sınıfı ile öğretmenler odası karşı karşıya, öğrencileri sıraya sokarken ve içeri alırken biraz askeri düzen uyguluyorum. Öğrencilerin çekindiği öğretmenden diğer öğretmenler de çekiniyor :). 6. yılını çalışan cinnet aşamasında olan bir öğretmene bulaşmamak kendi selametleri için daha iyi. Salakça espirilerini başka yerlerde yapsınlar.

Zavallıyız...

Size usta diye seslenenler ilk cevabınız

"Yarın bana usta diyerek işini yaptırmak istediğin zaman görüşürüz. Seni teknoloji fakiri bir zavallı olarak gördüğümde çok seviniyorum." olsun.

Bi daha ağzını açabiliyo mu acaba.

bu yıl 5. yılım ama hiç bu tarz bir muamele görmedim. Arkadaşlar basiret gösterin biraz. Size muhtaç herkes. Bırakın sürünsünler.

Rica minnet iş yapmayın.

"Hayır diyebilmek bir erdemdir."

Bunu başarın o zaman kıymetimiz bilinir.

bote67 ve gokhanfalcıya katılıyorum.

evet yapı meselesi de cevap vermeye alışın.öğretmen camiasını bizden iyi bilen yok.o yüzden gerektiğinde onların seviyesine inebilirsiniz.

haliluysal' Alıntı:
geçen hafta zoraki olarak formatör olarak görevlendirildim. zaten formatörün işlerini aralarda yapıyor ama düzenli olarakta derslerime giriyordum ama dün emri vaki ile formatör oldum çok çabaladım istemiyorum zorla güzellik olmaz dediysem de olmadı
dün öğretmenler odasında sakaylada olsa sen artık öğretmen değilsin sana artık biz usta diyelim dediler
güldüm geçtim ama çok zoruma gitti ben usta olacaktım madem neden öğretmenlik okudum diye düşündüm

hocam bende en başlarda kızıyordum hatta başka bölüm yokmuydu okuyacagım diye kendime kızıyordum.ama sonra bundan kendime eğlence çıkarmaya başladım.Bana tekniker gözüyle bakan hocaların bana işleri düştüğü zaman peşimden koşturmak hoşuma gitti.2 dakikada yapacağım işi 15 gün her gün söyletiyorum. 15 gün sonunda da canım istiyorsa yapıyorum.Sizde öyle yapın hallederiz kadir olun ve keyfini çıkarın.

haliluysal' Alıntı:
ustalık dönemimde hükümet gibi çalışırım deseydin kestirmeden ..

ben olsam şöyle cevap verirdim; usta diye keçinin ....... derler derdim bilen bilir :))

Gün gelir hesap döner hocam, o sana şakayla karışık laf söyleyenlerin sana işi düşer, işte o zaman hak ettikleri cevabı verme zamanın gelmiştir...

hocam kötü niyetle dediklerini sanmıyorum.
Benim okulumda da çok diyorlar espiri mevzu o da neden biliyormusunuz. onlarda sistemin yanlışlığını konu alarak espiri konusu ediyorlardı.
Yani bir okulda sürekli ciddi mevzular konuşulursa o okulda vakit geçermi?
Ben şahsen o hocalar kadar kendi mevkime takılır onlardan önce espiriyi ben patlatırım.
Onlar bilmiyorlar mı ki sizin bilgisayar öğretmenliği okuduğunuzu. Elbetteki biliyorlardır.
Benim ünide parmakla gösterirlerdi bilgisayar öğretmeni dedin mi ayrı bir itibar edilirdi.
Onlarda o üniversitleri bitirdiler elbette biliyorlar siz canınızı sıkmayın.
kıssadan hisse şuan mebde herkes birbiriyle dalga geçip takılıyorlar :)
eğer takılanlar sınıfçıysa çok sinirinizi bozarsa hele tayinden bahset bana dersin :)

hocam ben ilk bötecilerdenim. yüzde 3 lük dilime girip bu bölümü kazandım. diğer branşlar bunu yaparak bonusları kendileri toplamaya çalışıyorlar. ama öğrencilerin hiçbirine mezun olduklarında iş başvurularında şu denklemin kökü kaç diye sormuyorlar. ne kadar iyi yabancı dilin var ve bilgisayar kullanımımında ne kadar yetenkeleri olduğu soruluyor. öğrencilerime her zaman bunu aşılarım.

isleri dustugunde:
cebinden kagit kalem cikar site ismi ver windows burada.aha recete.ben yaparsam 30tl.usta isi boyle

Geri