benQ FP71G monitör arıza

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
benQ FP71G öğrenci monitörleri sırayla bozuluyor..bugün 1 yenisi daha eklendi..monitöre görüntü geliyor 1-2sn sonra görüntü gidiyor..monitörü kapatıyorum açıyorum görüntü geliyor tekrar gidiyor..ne olabilir sebebi??? garanti süreleri de çoktan doldu.. pööf :(

arkadaşım çok basit bir arızası car bilgisayarcıya gidersen 50 ila 80 tl arası masraf kendin halledersen 3tlye yaparsın

aynı sorun bizim labdada basladı aynı model her hafta 1-2 si bozuluyor dün 1 tane daha bozuldu çözümü neymis

monitorü açın besleme kartı üzerinde 4 adet kondansidator bulunur bunlar şişmiş tir %100 bir havya yardımı ile bunları sökün tv tamirilerinden tamamını 3 tlye alırsınız söktüğünüz kondansitorlerle aldıklarınız aynı değerde olsun örneğin (25v 470uf, veya 25v 1000uf ) gibi değerler

mdursun66' Alıntı:
monitorü açın besleme kartı üzerinde 4 adet kondansidator bulunur bunlar şişmiş tir %100 bir havya yardımı ile bunları sökün tv tamirilerinden tamamını 3 tlye alırsınız söktüğünüz kondansitorlerle aldıklarınız aynı değerde olsun örneğin (25v 470uf, veya 25v 1000uf ) gibi değerler

ayy nası yapcam ben hayatta yapamam o dediğiniz şeyi :D

peki sorun kesin olarak sizin dediğiniz şey midir?? açıp baktığımda o kondansatörlerin şiştiğini nerden anlicam ben??

:D kesin sorununuz bu %100 garanti veriyorum bilmediğim bir konuda yorum yapmam emin olun kondansidatörler arka kısmı patlamayı engellemek için artı şeklinde kesik olur ama düzdür şişenler o kesik kısımlardan yukarı doğru oval şekilde kabarır ve gaz boşalır bakınca anlarsınız çok basit.

Hocam aynı sorun bizim montörlerimizde oldu markası da BenQ bizimkilerin. Bilgisayarcıya daha önceki gün götürdüm dün beni aradı içerisinde bir florasan oluyormuş birkaç da parçası. 17 tl ye malzemelerini alıyorum 3tl de bana kalacak toplam tanesi 20 tl ye yapabilecem dedi. Bizim 6 tane bu şekilde bozuk monitörümüz var....

ya en iyisi bi götürüp göstermek en azından arızası neymiş onu öğrenirim..sonra da çaresine bakarız artık.. benim şu an yaptıracağım 5 monitör, 2 kasa var..baya masraflı olucak gibi :))

florasan 2 adettir florasan arızasıolsa monitörde görüntü hiç olmaz artı florasan okadar ucuz bir parça değil :) dikkat et kazıklanma kardeş

yakın değilim yakın olsam yardımcı olurdum özlem hanım ama arızanız belli gittiğiniz tamirci güvenilir ve tanıdık olursa hesaplı yaptırırsınz

mdursun66' Alıntı:
florasan 2 adettir florasan arızasıolsa monitörde görüntü hiç olmaz artı florasan o kadar ucuz bir parça değil :) dikkat et kazıklanma kardeş
Sağol hocam yorumun için ama arkadaşa güveniyorum sağolsun bu zamana kadar onca iş yaptırdık çok şükür bi sıkıntı olmadı. Detayını bilemiyorum tabii ama bana florasan arızası dedi belki florasanı kontrol eden mekanizmalarda bi sıkıntı olmuştur ancak sıkıntı aynıydı...

merhaba arkadaşlar.. bugün sabah da bizim BENQ monitörlerden biri bozuldu.. elektrik fişini taktığımda ekran hafif ışıklı simsiyah kalıyor, BENQ logosu dahi gelmiyor.. power düğmesine bastığımda kapanmıyor.. gün içerisinde içini açıp kontrol etmeyi planlıyorum.. sorunu çözebilirsem fotoğraflı şekilde işlemleri paylaşacağım.. bu süreçte kondansatör dışında bir fikri olan var mı ??

Geri