Beyazpano kullananlar

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 2 hafta önce ben de beyazpano kullanmaya karar verdim bi deneyeyim dedim nasıl olacak diye. dersine girdiğim sınıfları üye yaptırdım. öğrenciler sürekli giriyor hoşlarına gitti; ama sürekli mesajlaşıyorlar. bi arkadaşlık sitesi gibi görüyorlar. üye olan herkes arkadaş olarak eklenebiliyor mesajlaşabiliyorlar. bu arkadaş olayı olmasaydı keşke diyorum ben, sizin görüşleriniz nedir.

kullanıyorum hocam. daha önce site yöneticisine mesat atmıştım cevabı şu şekilde:

size bi kaç sorum olacak;
1. Öğrencilerin birbirine gönderdiği mesajları görsek sınıf ortamı biraz daha kontrollü olurdu diye düşünüyorum
2. Öğrenci profillerinde değişiklik yapabilsek öğrencilerin koyduğu uygun olmayan fotoğrafları kaldırabilir, isimlerini düzenleyebilirdik.
3. Panoya ders eklerken video iframe ile youtube benzeri bir video paylaşım sitelerinden video çekebilsek kullanışlı olurdu d,iye düşünüyorum. Sizin bu konudaki düşünceniz ve çalışmanız nedir? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Merhaba

İkinci dönemde öğrencilerin birbiri arasındaki mesajlasma özelliği tamamen kapanacak. Artık mesajlaşamayacaklar. Ne yazık ki profillere müdahale edemiyorsunuz.

Son olarak herhangi bir panoya video ekleyebiliyorsunuz. Örneğin başında mutlaka http:// şeklinde başlayacak şekilde bir youtube adresi (vimeo ve diger video siteleri de olur) yazıp gönderirseniz, aynı facebook daki gibi video ekleme imkanınız var. Kullanıcı videonun ustune tiklayarak panoda bu videoyu goruntuleyebilir.

kardeşim çocuklar facebook tanda mesajlaşıyorlar zaten. bu kadar kafaya takmayın

her_dem' Alıntı:
kardeşim çocuklar facebook tanda mesajlaşıyorlar zaten. bu kadar kafaya takmayın

kardeşim mesajlaşıyorlar da derste sürekli onla uğraşıyorlar. Sitede ödevlere falan bakmıyorlar.

öğrencilere davet kodunu veriyorum ama hatalı kod diyor...

ben de kullanıyorum çok da faydalı oluyor ders ile ilgili tüm içerikleri oraya yüklüyorum duyuru yapıyor sınav (quiz) hazırlıyor performans görevini buradan veriyorum. mesajlaşma uyarısını sınıflara yapmıştım bir sınıf gibi faydalı bir şekilde değerlendirmezseniz kapatırım birbirinize gönderdiğiniz mesajları da görebiliyorum diyerek onları baştan uyarıyorum bazı öğrenciler hoşuma gitmeyen mesajlarını görünce onları dersten atıyorum. Genel olarak iyi ücretsiz olması da güzel en azından kitabı olmayan dersimiz için bir alternatif diye düşünüyorum.

siteye üye yapmadan önce kuralları net bir şekilde konuştum. oraya yüklediğim her dosyadan da geri dönüt veriyorum. sitede uygun davranmayan, hatta Türkçe kurallarına uymayanları bile atıyorum. kullanıcı isimleri ad-soyaddan oluşacak diye söylemiştim. fotoğraflara dahi kural koydum. sıkıntım yok şu anda. tabi özel mesajlarını bilemeyiz. derste en fazla son 2 dk. girmelerine izin veriyorum, evden takip ediyorlar. tek problemim exe dosyasını yükleyememek.

o kuralları ben de koydum hocam fotolar kendi resminiz olabilir veya avatar kalsın başka hiç bir foto yok. üye olurken isim soyisime kural getirdim. ismin ilk harfi büyük soyismin tamamı büyük olacak şekilde üye olabiliyorlar. yoksa kabul etmiyorum derse. dersten atsanız bile üyelikleri devam ediyor, bir arkadaşlık sitesi gibi kullanmaya devam edebiliyorlar. üyelikten de çıkarma yetkimiz olsa iyi olurdu.

Geri