Bilgisayar Öğretmeni Web 2:0 Anketi

Kodla Büyü

ercantop

Üye
Merhabalar,

Web 2.0 teknolojilerinin eğitimde kullanımı hakkında Bilgisayar Öğretmenlerinin görüşlerini toplamak için bir anket hazırladık. Aşağıdaki linke tıklayıp, anketi doldurursanız seviniriz. Anket oldukça kısa ve doldurmak en fazla 15-20 dakika sürüyor.

Bilgisayar Öğretmeni anketi: http://www.bote.ibu.edu.tr/limesurvey/i ... 41&lang=tr

Çok teşekkürler.

İyi seneler. Yeni yıl hepimize ve sevdiklerine sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirsin.

Ercan Top

Abant İzzet Baysal Üniversitesi
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü

:idea: ankette ad soyad sormanız ne işe yarayacak :?:

doldurdum bu arada, umarım anket sonuçlarını paylaşırsınız burada

Ad soyad sorulmaması gerekirdi sanırım. Adımı soyadımı kendime saklamayı tercih ederek dolduruyorum anketi :)

Evet isim çok da önemli değil, kimse de kontrol edemez :) Bu bir akademik çalışma her türlü kişisel bilgi gizli tutulacaktır.

Sahte bir isimle formu doldurdum... :) :idea:

Bende sonuclari cok merak ediyorum,
ogretmen arkadaslar Web2.0 araclarini ne kadar kullaniyorlar.

Sonuclari yayinlarsaniz seviniriz hocam..

iyi gunler

bilgisayarın yanında, sınıf öğretmenleri ve sbs'de sorusu çıkan sınav branşlarına da bu anket uygulanacak mı? 3 grubun karşılaştırmalarını görebilsek iyi olurdu.

Ben BBnet'e 5 gün önce üye olmuş birisinin anketine katkıda bulunmam.Sizlere kolay gelsin.

Ferhat' Alıntı:
Ben BBnet'e 5 gün önce üye olmuş birisinin anketine katkıda bulunmam.Sizlere kolay gelsin.

Ne kadar yersiz gereksiz bir yorum.
arkadaşım sen BBNET'e direkt 1 yıllıkmı üye oldun. Öyle bi paket vardı da bizim mi haberimiz yoktu. belliki arkadaşımız akademik bir çalışma için makale, tez vb. bilgisayar öğretmenlerine ulaşmaya çalışıyor. Ve bunun için bu adresin uygun bir yer olduğunu düşünmüş. Misafire böylemi davranılır.
Sen doldurmazsan bu çalışma tamamlanmaz zaten aman doldurma :mrgreen: :mrgreen:

omd' Alıntı:
bilgisayarın yanında, sınıf öğretmenleri ve sbs'de sorusu çıkan sınav branşlarına da bu anket uygulanacak mı? 3 grubun karşılaştırmalarını görebilsek iyi olurdu.
Şimdilik bilgisayar ve bilişim teknolojileri konusunda en bilgili ve tecrübeli olan (kabul ettiğimiz) bilgisayar öğretmenleri örneklemimiz. Sonraki aşama için ayrı bir çalışma olarak düşünülebilir. Ama haklısın daha kapsamlı ve güzel bir çalışma olur. Teşekkürler

ercantop' Alıntı:
omd' Alıntı:
Şimdilik bilgisayar ve bilişim teknolojileri konusunda en bilgili ve tecrübeli olan (kabul ettiğimiz) bilgisayar öğretmenleri örneklemimiz. Sonraki aşama için ayrı bir çalışma olarak düşünülebilir. Ama haklısın daha kapsamlı ve güzel bir çalışma olur. Teşekkürler

Fatih projesi öncesinde donanımı kullanacak öğretmenlerin durumu hakkında güzel bir bilgi edinmiş olurduk :idea:

omd' Alıntı:
ercantop' Alıntı:
omd' Alıntı:

Fatih projesi öncesinde donanımı kullanacak öğretmenlerin durumu hakkında güzel bir bilgi edinmiş olurduk :idea:

Merhaba, nereye bağlamışsınız konuyu ya :( . Ne alakası var. Bu sadece tamamlanmaya çalışılan akademik bir çalışmadır. Lütfen hiç bir yere çekmeyelim :) Teşekkürler.

ercantop' Alıntı:
Merhaba, nereye bağlamışsınız konuyu ya :( . Ne alakası var. Bu sadece tamamlanmaya çalışılan akademik bir çalışmadır. Lütfen hiç bir yere çekmeyelim :) Teşekkürler.

Siz çok önyargılısınız :D Ben tüm iyi niyetimle, durumun tespiti ve sonrasında çözüm önerileri sunulması için bir araştırma konusu önermiştim. :mrgreen:

omd' Alıntı:
ercantop' Alıntı:

Siz çok önyargılısınız :D Ben tüm iyi niyetimle, durumun tespiti ve sonrasında çözüm önerileri sunulması için bir araştırma konusu önermiştim. :mrgreen:

Tamam o zaman :oops: Kabul ediyorum, yakalandım

cakkoyun' Alıntı:
web 2.0 sitelere okuldan giremiyoruz ki. nasıl kullancaz?
Bildiğim kadarıyla, Facebook ve youtube haricindeki sitelerde (bloglar, wikiler, google documents, vs...) bir sıkıntı yok. İyi günler.

Yalnis bilmiyorsam, okullarda kullaniliyormu bilemiyorum ama facebook kullaniminda dunyada 4.siradaydik, bu kadar yaygin kullanilan bir araci egitimdede kullanirsak, ogrencileri okula cekmekte daha etkili olabilir, sizin calismanizda bu araclarin egitimde nasil etkili kullanilmasi gerektigi ile ilgili bir bolum olacakmi? Cunku yontemler hakkinda cokda bilgi sahibi degiliz, ayrica madem okullarda kapali bu araclar okul disi aktivelerlede kullanilabilir mesala..

iyi gunler..

Sanirim bu sosyal (Social media) aglar bizim karakter yapimiza uygun. Bilgisayarin B'sinden bile anlamayan annem Facebook'ta oldukca aktif mesela. Arkadaslarini, eski kendinde olmayan ilkokul fotograflarini bile buldu internette. Yemek sitelerindeki tarifleri indirip, denedikten sonra o tarifin oldugu bloglara yorum bile yaziyor.
Ama egitimde ne kadar kullanabiliyoruz?????

Doldurdum anketi. İşinize karışmak gibi olmasın ama nacizane eleştirim olacak. Bazı maddeler birbirine çok yakın kapsamlı olmuş.

Örnek:

- Web 2.0 teknolojileri hakkında bilgim ve kullanabilme yeteneğim var.
- Web 2.0 teknolojileri kullanmak için yeterli bilgim var.

Evet haklisiniz ama bizim hazirladigimiz bir anket degil, gecerlilik guvenirlilik calismalari yapilmis. Anketin bir cok farkli boyutu var, onun icin yakinmis gibi geliyor sorular sanirim.

Geri