Bilgisayar açılmıyor nedeni ne olabilir?

Kodla Büyü
Bizim okuldaki experlerin ikisinde de aynı sorun var. Bilgisayar açılıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. "POWER SAVİNG MODE" yazıyor ve ekran güç tasarruf moduna geçiyor. Ramleri söktüm taktım, bios pilini denedim sonuç olumsuz. Ekran kartı onboard. Yardım bekliyorum.

açılıyor derken sadece güç kutusu çalışıyor o kadar değil mi hocam...anakarttan ses seda var mı...iki bip üc bip gibi???adım adım yaptıklarınızı yazarsanız daha çok yardımcı oluruz

Usb lere falan takılı ne varsa çıkar sadece elektrik kablosu kalsın öyle dene,bazen usb lerle ilgili sıkıntı olabiliyor.

yeni bilgisayardan merhaba :D bozulan anakart 1+1 2gb ram, pentium 4 3.20ghz işlemciliydi. kenarda köşede duran celeron işlemcili kasadaki işlemciyi çıkarıp pentiumu taktım ama ramler uymadı yav keşke baştan deneseymişim, başka anakart ayarlardım ama şimdi hiiiiiiç uğraşasım yok. 512lik 2 ram taktım 1gb la idare edicem şimdilik. zaten format atıcaktım bilgisayara, bu olay da vesile oldu :D

kadelli33' Alıntı:
Bizim okuldaki experlerin ikisinde de aynı sorun var. Bilgisayar açılıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. "POWER SAVİNG MODE" yazıyor ve ekran güç tasarruf moduna geçiyor. Ramleri söktüm taktım, bios pilini denedim sonuç olumsuz. Ekran kartı onboard. Yardım bekliyorum.

Benim EXPER'de de bu tarz bir sorun var bazen açılıyor bazen açılmıyor kasa çalışmasına rağmen. Ben kasa çalışırken fişi çekiyorum elektrik yükü boşalsın diye, o zaman bazen çalışacağı tutuyor. Sıkıntı anakartta sizinki gibi.

Geri