Bilgisayar Ağlarına Giriş Dersi İçin Kaynak Önerisi?

Kodla Büyü

@lperen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
MEB dışında toplamda yaklaşık 45 saat sürecek bir ağ dersi vermem gerekiyor. Çerçeve ve kaynak önerilerine ihtiyacım var.

Daha önce Cisco ile yapılan kurslardaki kaynaklar Flash tabanlı olduğu için normal olarak kullanılamıyor. Piyasada bulunan Bilgisayar Ağları kitapları içerik olarak birbirinden farklı. Elimde uluslar arası beğeni toplamış Bilgisayar Ağları ve İnternet (Douglas E. Comer) isimli bir kaynakla beraber, Network TCP/IP Unix El Kitabı (Toros Rifat Çölkesen) ve Temel Network (Sinan Balcı) kitapları var ama kararsız kaldım. Daha önce deneyip memnun kaldığınız içerik haritası ve/veya kaynakları paylaşırsanız memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
bilgisayar haberleşmesi ve ağ teknolojileri r. rıfat çölkesen prof dr bülent örencik. papatya yayınları.

Teşekkürler Hocam, epeyi hacimli bir kitapmış. Siz kullandınız mı? Kaç saatlik bir derste hangi konuya kadar gelebildiniz? Konuları seçerek mi işlediniz yoksa sıradan mı?

Ekleme: Yayınevi dönemlik dersler için hazırladık dediği bir ağ kitabı daha yayınlamış, bunun içerik kısmı daha makul geldi.

Son düzenleme:

Teşekkürler Hocam, epeyi hacimli bir kitapmış. Siz kullandınız mı? Kaç saatlik bir derste hangi konuya kadar gelebildiniz? Konuları seçerek mi işlediniz yoksa sıradan mı?

Ekleme: Yayınevi dönemlik dersler için hazırladık dediği bir ağ kitabı daha yayınlamış, bunun içerik kısmı daha makul geldi.
hocam ben üniversite zamanımda almıştım bu kitabı her konuyu anlatamazsınız ama elinizde güzel bir kaynak olur

Geri