Bilgisayar dükkanı açmak istiyorum maliyeti ne kadar olur?

Kodla Büyü

YUSUF_24

Site Gezgini
İyi akşamalr.Küçük bir bilgisayar dükkanı açmak istiyorum.Teknik servis ve birkaç parça malzeme koymayı düşünüyorum.Acaba maliyeti ne olur?Dükkan açmak için nereler başvurmak gerejkir.Ve belgeler için ne kadar para gider.Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.Ayrıca sizce doğru bir düşünce midir?

hocam düşüncenin doğruluğu yada yanlışlığı size kalmış. şahsen benimde benzer bir düşüncem var. Kâr etmesem bile orada oturup uğraşmaktan keyif alacağımı biliyorum. Maliyet konusuda size kalmış, yani 20 m2 lik bir dükkanı 2000-3000 tl ye mal edebileceğin gibi 10.000 tl yide geçirebilirsin. Masa, sandalye,1 eski bilgisayar, 1 yeni bilgisayar ve teknik servis parçaları 3000 tl yi geçmez diye düşünüyorum.

arkadaşım öğretmen misin? biliyosun memurlar kendi adları üzerine tükan açamıyor. ancak başkasının üzerine açarsan olabilir. maliyeti dükanı açacağın yere göre değişir kira,işci masrafı,vergisi cart curt derken 1 yıl için ortalama daha işe başlamadan en az 30 bin liran (hangi şehirde açacağını bilmediğim için ort.) olmalı ki dükanın yürüyebilsin.

Hocam şirketi açmak için sanırım belli bir zaman diliminde 2000 tl civarında bir masraf çıkıyormuş. Nerelere gidileceği konusunda bence hiç düşünmeyin. Şirket açmadan önce muhasebecinizi seçin ve o halletsin işlerinizi. Bundan sonrasında ise artık ne harcasanız o , malzeme parası ortalama 5000 tl gibi masrafla içeriyi güzelce doldurabilirsiniz. Bunun dışından 1500 tlden aşağı olmayan mekanı güzelleştirme masraflarınız çıkacaktır. Reklam yapacaksanız reklam masraflarınızz çıkar. Teknik servisiniz için elinizde hiç malzeme yoksa bir bilgisayarcıdan 5-10 tlye vida, anakart ayağı falan bulabilirsiniz. Test mazlemeleriniz bulunmuyorsa önce sıfırlarını kullanabilir zamanla elinize geçecek ikinci el malzemeleri aktarırsınız. Aklıma gelenler bunlar oldu.

Bana Sorarsanız; satış işine çok fazla girmemeye çalışın,
* format , adsl başvrusu alın, adsl kurulumlarına gidin sizin için zaten güzel getirisi olur, ve tatmin edeceğinden eminim.
Arada denk gelirse de bilgisayar toplar satarsınız.
---- ANCAK şunu da unutmayın ki dükkanınız sürekli açık kalmaz ise sabit müşteri oluşturamazsınız, ve çevrede güvensizlik problemi yaşarsınız.
Kararınızı sağlam verin. Her ne olursa olsun tahminimde 4000 den aşağı masrafınız olmaz gibi. Kolay gelsin :)

benim daha önce bir girişimim olmuştu. çok para yatırmak istemiyorum dersen 2000 liraya çıkarsın.(mobilyalar dahil, dükkan kiralama masrafları hariç). reklam çok önemli. 2000 lira dükkana harca, 2000 lira da reklama harca.

Hocam bimeks, teknosa, elektroworld, vatan, gold vb firmalardan bayilik alma durumunu hiç düşündünmü?

hocam 8m2 dükkan yeter.Gösterişli raflar ekran kartı board kutuları boş yani süsle.Sarf malzemesi ile süsleyip masa koltuk bir yerle anlaşıp telefonla sistem toplamakla başlayacağın bu işlere tamirat filan derken başka sahalara da girilebilir yavaş yavaş.

Hocam bence güzel bir girişim bildiğim bütün bilgisayarcılar neredeyse tam gün çalışıyor işleri zor yetiştiriyor. Yani piyasada ihtiyaç var diye düşünüyorum.

geçende arkadaşla bi baktık aylık 1500 tl gidi yo KDV Stopaj kira elktrik su peşin vergi ötv zart zurt vergisi muhasebesi derken bi bakmışız aylı k 1500 yani ayakta durmak için bunun garantisi de lazım hocam unutmaa...hee kira 200 den hesap ettik yani kira hariç 1300 +kira + stopaj farkı (kirann 3 te 1 i aylık)

globalist' Alıntı:
geçende arkadaşla bi baktık aylık 1500 tl gidi yo KDV Stopaj kira elktrik su peşin vergi ötv zart zurt vergisi muhasebesi derken bi bakmışız aylı k 1500 yani ayakta durmak için bunun garantisi de lazım hocam unutmaa...hee kira 200 den hesap ettik yani kira hariç 1300 +kira + stopaj farkı (kirann 3 te 1 i aylık)

1500 tlnin içinde hangi kalemlere ne kadar gidiyor aylık?

YUSUF_24' Alıntı:
İyi akşamalr.Küçük bir bilgisayar dükkanı açmak istiyorum.Teknik servis ve birkaç parça malzeme koymayı düşünüyorum.Acaba maliyeti ne olur?Dükkan açmak için nereler başvurmak gerejkir.Ve belgeler için ne kadar para gider.Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.Ayrıca sizce doğru bir düşünce midir?
nerelere başvuracağın konusunda da bir muhasebe öğretmeni olarak yardımcı olmaya çalışayım külli cahilin kör noktasından hareketle;
ticaret ve sanayi odasına gideceksin oradan sana bir form verecekler gerekli yerlerin imza ve mührünün olması gereken bir form. Ona göre gerekli yerleri dolaş tamamdır.

Bir arkadaşım ile beraber biz de dükkan açmayı düşünüyoruz ve bu konu hakkında hiç bilgimiz yok. Sayenizde biraz olsun fikrimiz oldu. Teşekkürler arkadaşlar.

hali hazırda bir işletmesi olan veya bu konuda tecrübe yaşamış arkadaşlar yorumlarını ve görüşlerini paylaşabilirler mi acaba..
nasıl başladılar , şuan hangi aşamadalar, süreç içerisinde dikkat edilmesi gerekenler ve önerileri nelerdir.

saygılar.

Geri