Bilgisayar Kurslarıyla İlgili Memurlar.netteki yazı! Önemli!

Kodla Büyü

Phascolarctos cinereus

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.memurlar.net/haber/289501/
şağıda verdiğimiz örnek durumların hepsi defalarca yaşanmış ve hepsinin de kurumlar tarafından atamaları yapılmıştır. Sizden ricamız dikkatlice okumanız ve bu bilgilerin aksini savunanlara kulak asmamanızdır.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası için 160 saatlik kurs mu görmek gerekiyor?

Belirli bir saat kotası yoktur. 160 saat limiti kurslar tarafından türetilmiş aslı olmayan bir bilgidir. Kursunuz 30 saat olabilir, 70 saat olabilir, 120 saat olabilir. Önemli olan elinizde bir sertifika olmasıdır.

arkadaşlar bir bakın, bu devirde standartı olmayan şey kaldı mı? çok saçma geldi bu yazı. birde tamamen bizim kursları bitiriyor.

diğer yazılara da baktığım zaman üniversite bitirenlerin(btt veya benzeri ders alanların) hiç birinin sertifaka almasına gerek yok diyor. ben mi yanlış anladım acaba :S

Kısaca YUH demek istiyorum :) Bebek doğarken bilgisayara bağlanıp fotoğrafını çekiyorlar ya hani, işte o fotoğraf bilgisayarlı çekilmişse hayatı boyunca bir daha belge almasına gerek yok. Bilgisayarı doğuştan görmüş oluyor ondan.

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
diğer yazılara da baktığım zaman üniversite bitirenlerin(btt veya benzeri ders alanların) hiç birinin sertifaka almasına gerek yok diyor. ben mi yanlış anladım acaba :S

Hocam bu olay zaten vardı ama kimsenin haberi yoktu, belli bir kredi veya saat bilgisayar dersi alanlardan sertifika istenmez diye başvuru klavuzunda mı, başvuru şartlarında mı ne yazıyodu.. İlk bahsettiğiniz olay bence de saçma..

şuan bilgisayar kullanımı kursu en az 160 saat verilebiliyor en fazla 280 saat.. modüllere göre süre hesaplaması yaparak farklı sürelerde eğitim uygulamak mümkün 7 modülü var. en az 160 saatlik kurs ile verilebiliyor bu belge.. 50-60-70 saatlik belgeleri neye göre vermiş verenler? o kurslar 10-20 yıl önceki kurslardır olsa olsa..

tayinci42' Alıntı:
şuan bilgisayar kullanımı kursu en az 160 saat verilebiliyor en fazla 280 saat.. modüllere göre süre hesaplaması yaparak farklı sürelerde eğitim uygulamak mümkün 7 modülü var. en az 160 saatlik kurs ile verilebiliyor bu belge.. 50-60-70 saatlik belgeleri neye göre vermiş verenler? o kurslar 10-20 yıl önceki kurslardır olsa olsa..

Dostum 280 saati de geçebilirsin. Kursta modül saatinin yanına + koyarsan bir o kadar daha verileceği anlamına gelir. Mesela 40/32 ise 32 saat. Ama 40/32+ ise 64 saat verilir. Hatta ++ da koyabiliyorsun. C++ dili gibi...

Geri