bilgisayar sebepsiz kapanıyor

Kodla Büyü

bellagio

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar labımda çok yeni sayılmayacak bir bilgisayarım var fakat sorunlu çünkü format atmaya izin vermiyor cd den boot olmaya başladığı an kapanıyor aynı şekilde usb den de program yüklemeye çalıştığım zamanda kapanıyor sorun harddisk te mi işlemcide mi

hocam tam olarak algılayamadım , format işlemi esnasında reset mi atıyor? ayrıca usb den format mı atmayı deniyorsunuz program mı yüklemeyi? bilgisayarı normal bir şekilde açabiliyor musunuz? belki çok sordum ama sorunuzu netleştirmeye çalışıyorum

hocam format sırasında bilgisayar kapanıyor ise sorun işlemcidedir işlemci çok ısınıyordur

kapanıp açıldığında biosa girip işlemci kaç derece diye bakarmısınız hocam

kasayı açarak çalıştır. belki işlemcinin üzerindeki fan dönmüyordur. ısınma problemi olabilir. bazen de fan dönüş seviyesi yavaş olabiliyor. dönse bile soğutmuyor. bios ayarlarına girip işlemci ısı ayarlarını kontrol edersen sorunun işlemci fanında olup olmadığını anlarsın. ram den kaynaklı olabiliyor. başka bir makineden ram tak deneme yanılma yoluyla bu sorunu çözebilirsin. o da olmadı anakartın arızalıdır.

Isınma problemi gibi gözüküyor, fanlarınızı kontrol edin. serin bir yerde format atmayı deneyin.

Geri