Bilişim dersi Teknoloji Tasarımla birleşsin ister misiniz ?

Kodla Büyü

Bilişim Dersi Teknoloji Tasarım Dersiyle Birleşsin ve tüm Kademelerde Zorunlu olsun mu ?

• Evet

Oy: 4 16.7%
  • Hayır

Oy: 20 83.3%

• Kullanılan toplam oy
    24

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bizim ortaokulda Teknoloji Tasarım derslerine her sınıfa 2 öğretmen giriyor, dolayısıyla sınıfı 2 ye bölüyorlar herkes ayrı sınıfa geçiyor ve 15, 15 öğrencileriyle gayet rahat bir şekilde dersini işliyorlar. Açıkçası çok imreniyorum. Ben ise 10 tane bilgisayara 30 öğrenciyi oturtup dersi bitirene kadar canım çıkıyor. Demem o ki bizim dersi Bilişim Teknoloji Tasarım adında birleştirseler normlarımızda birleşse nasıl olur ? Sadece fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Acaba bizim norm sorununa çözüm olur mu diye bir fikir attım. Cevaplar için herkese teşekkürler. Bizi bizden başka düşünen yok :(

Böyle bir şey olduğu takdirde ders sayısının da artmayacağını düşünürsek hepimiz norm fazlası oluruz. Malum tektas alanına birçok bölümden geçen çok yüksek puanlı öğretmenler var. Ayrıca bu öğretmenler çok farklı bölümlerden mezun. Su ürünleri mezunu bile var aralarında.

Bilişim dersinde de sınıf ikiye bölünsün derslerin birleşmesine gerek yok ki.

Bence bu başlığı kaldıralım. Birilerine fikir vermeye gerek yok. Sığıntı olmaya gerek yok. Mülteci bir branşın öğretmeni olmak istemem.

Hocam sorun orda bizim dersler bölünmüyor bölünse normlar artar. Tek tas ta sınıf ikiye bölündüğü için direk normları 2 katına çıkıyor çok avantajlılar :(
hocam ben de onu diyorum zaten, teknoloji tasarım ile birleşmesi için yasal düzenleme gerekiyor. Eğer bir yasal düzenleme yapılacaksa bilişim dersinin de iki gruba bölünmesi için uğraşılmalı.

Geri