Bilişim Dersinin 5. Sınıflardan Kaldırılması!

Kodla Büyü
e-konferans' Alıntı:
http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2013_05/28033917_ilk_ort_haf_ders_ciz_28mays2013.rar

Ortaokul Çizelgesinde Yer alan
ÇİZELGENİN UYGULANMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Bölümünde bulunan 6. Madde

Beşinci sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak
Bilgisi dersleri (20 ders saati) ile en az dört (4) ders saatlik seçmeli dersi tamamlamak
kaydıyla, imkân ve şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı olarak onsekiz (18) ders saatine
kadar yabancı dil dersi öğretimi yapılabilir. Bu uygulamayı yapan okullarda, öğrencilerin
hazır bulunuşluk düzeyleri dikkate alınarak Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmiş ve
uygulanmakta olan yabancı dil dersi öğretim programlarına dayalı olarak dersin zümre
öğretmenler kurulunca hazırlanan öğretim programları uygulanabilir.

yazmaktadır.

imkân ve şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı uygulanabileceği söz edilen maddede
isteğe bağlılığı belirleyecek şey Veli İsteği mi? yok sa Öğretmenler Kurulu Toplantısı Kararı mıdır?

Bu şekilde uygulamaları şu an okul müdürleri uygulamak istemektedirler. Bizde de uygulanıyor ve derslerimiz elimizden alınıyor.

Sadece Biz değil, Görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi öğretmenleri de bu durumda mağdur olmaktalar.

Eğer bu İstek Kurul Toplantısı Kararına Bağlı ise bazı öğretmenleri norm kadro dışı da yapacak bu uygulamanın uygulanabilirliği daha az olacaktır. Böyle ise kurulda bu mağduriyet dile getirilmelidir.

Bu isteğe bağlılığa kim karar veriyor?

Arkadaşlar bugün bu konu bizim okulda da gündeme resmen köpürdüm. Seneye kasımdan sonra doğum izninde olacağım ama "vermem ben derslerimi" dedim. Şimdilik konu kapandı gibi ama yine gündeme gelir mi bilmiyorum...Nedir bu bizden istedikleri anlamıyorum ben artık... :verymad: :verymad: :verymad:

Dersi kaldırmaları yetmez bence bütün bilgisayar öğretmenlerini sürgüne göndersinler.

elimizden başka bir bölümü okumak gelse okuyacaz onu da yapamıyoz.
Allah a havale ediyorum...

Bu yil bizim okulumuzda uygulandi iki sınıfta aslinda cocuklara yazik ,resim dersleri bile yok habire ingilizce keşke faydasini gorseler ama pek umitli degilim

Geri