Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Özel Alan Yeterlikleri Yayınlandı

Kodla Büyü
şahsen ben de bişey anlamadım..
sanki yeni bir yaklaşım gibi bişey?

Her bölüm için var ama... Ben bir şey anlamdım bundan...Anlayan arkadaşlar aydınlatabilir mi bizi....

Bundan sonra bunlara dikkat edeceğiz sanırım, gelişim düzeyimizi geliştireceğiz. A1<A2<A3 diye, hepimiz A3 aşamasına ulaşmalıyız galiba :) bu meslek yaşamımız haline gelmeli, başka türlü olamaz.

Bakalım gerçekten uygulanabilecek mi? Yoksa öğretmenlikte kariyer basamakları gibi işin içine siyaset mi girecek?

Eğer uygulanabilirse ne mutlu? Yoksa yaş haddi konulursa, sene sınırlaması getirilirse bence hiçbir anlamı yok.

Personelin kendini geliştirmesi güzel. Fakat bunu ne amaçla yapacak? Yeterli yetersiz ayırımı için mi? Var olan yükseköğretim programları yetersiz olduğu için mi?

Üst yazının sonunda

Soz konusu yeterliklerin uygulanmak ve alman geri bildirimler dogrultusunda guncellenip geliştirilmek uzere; ogretmen politikalannm belirlenmesinde, hizmet oncesi ve hizmet içi egitimlerinde, seçiminde, iş başarımlarımnın ve performanslarının degerlendirilmesinde, kendilerini tanıma ve kariyer gelişimlerinde kullanılması Kurulumuzca uygun bulunmuştur.
yazıyor.
Buradan kısaca anladığım eyvah. :)
Başımıza bir sürü iş açılacak bence.A2'ye kadar tamam da A3 kısmında yazanlar beni baya bir terletti.
Okul müdürleri sene sonu değerlendirmelerinde bu kriterleri göz önüne alarak bizlere sicil notu verebilir. Yine aynı şekilde eksik olduğumuzu düşündüğümüz bölgeler için hizmetiçi eğitim kursları düzenlenecektir diye düşünüyorum.
Var mı başka fikri olan?

Re: Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Özel Alan Yeterlikleri Yayın

bende bişey anlamadım bu işten mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler

Geri