Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Özel alan Yeterlikleri

Kodla Büyü

esenordelarthe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
meb öğretmen yetiştirme ve eğitimi genel müdürlüğü bünyesindeki "öğretmen yeterlikleri araştırma grubu"nca öğretmenlerin
1-genel alan yeterlikleri
2-okul temelli mesleki gelişimleri
3- özel alan yeterlikleri (ilköğretim) çalışmaları yürütülmektedir

özel alan yeterlikleri öğretmenlerin sahip olması gereken yeterlikleri branş branş belirlenmesi üzerinde iki yıldır çalışıyor.

bizi ilgilendiren kısmı ise türkçe ve İngilizce yeterliklerinin onaylanmasının ardından, fen ve teknooji, bilişim teknolojileri öğretmeni yeterliklerinin talim terbiye kurulu onayına sunulduğu.

bizleri her hangi bir öğretmenden ayırarak farkımızı ortaya koyacak yeterliliklerin kabul edilip yayınlanmasını dört gözle bekliyorum. taslağı edindim ama onaylanmadan paylaşıma açmam uygun olmayacak.

otmg.meb.gov.tr
adresinde yayınlanacak, steyenler takip edebilir.

bilişim teknolojileri öğretmeninden neler bekleniyor, öğretmenler okullarda hangi ihtiyaçları karşılıyor, (hangileri bir lütuf :) ortaya koymaya çalışılmış. öğretmene de kendini geliştirmek için hedef sunulmuş. hatta teftişlerde kullanılması bile söz konusu.

türkçe ve ingilizce talim terbiyeden çıktı sitede yayınlanması için bakan onayı bekleniyor. bt ve fen talim terbiye kuruluna sunulmak üzere.

özel alan yeterlikleri bilişim teknolojileri öğretmeni

http://otmg.meb.gov.tr

bt için belirlenen yeterliklerin içinde "yabancı kelimelerin Türkçe karşılıklarını kullanma" vb yeterlikler var (mause yerine fare kullanmayı özendirme)

bence çok iyi

bilişim teknolojileri öğretmeni özel alan yeterlikleri

Geri