Bilişim Zirvesi STK'ları ziyaret ekibi

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar

Niyazi bey çok zamandır bir konuda bizlere fırsat sunuyor. Aylık yapılan bilişim stkları toplantılarına katılabilmemiz sağlanıp oradaki katılımcı stklara derdimizi tekrardan anlatabiliriz. Yeni bir hükümet döneminde, yeni bir bakan döneminde dikkat çekmek için faydalı olabilir.
Katılımcı dernekler TBV (Eczacıbaşının kendisi katılıyor), Tübisad, Yasad, Tesid, TBD ..vs tümü..,

Toplantı zamanı olarak ay sonu görünüyor, 25-30 tarihleri arasında. Bu iş için 3 kişilik gönüllü bir ekip gerekiyor arkadaşlar.

Ben varım hazırım, derdimizi en iyi şekilde anlatırım, izah ederim diyen arkadaşımız varsa iletişime geçebiliriz.

Saygılar

Hadi arkadaşlar. Bu işi bir an önce organize edelim. Bilişim öğretmenlerinin kendini ifade ettiklerini görmek, bazı haksızlıkları giderecektir.

biz gönüllüyüz atanmış ve atanamamış 1er kişi olarak iki tarafında sorunlarını anlatabileceğimizi düşünüyoruz

Çok güzel kısa sürede gönüllü bulmak iyi bir gelişme. Diğer arkadaşları da bekleyelim. Bu arada, dökümanları toplamak gerekli.

Niyazi SARAL' Alıntı:
Bilişim STK'larının Tümüne Birden Sorunlarınızı Anlatmak İster misiniz?
(Çok özür dileyerek buraya yazdım. Yönetici arkadaşlar farklı bir formatta düzenleyerek yayınlayabilirler.)

Sevgili Bilişim Öğretmenleri,

Türkiye'deki tüm bilişim STK'ları ayda bir kez toplanırlar. Katılımcı dernekler TBV (Eczacıbaşının kendisi katılıyor), Tübisad, Yasad, Tesid, TBD ..vs tümü.. Aşağıdakine benzer bir program dahilinde aranızdan seçeceğiniz 3 kişilik bir komiteyi tüm Bilişim STK'larının aylık yaptığı bu toplantıya davet edilmesini sağlayabilirim. Gelir anlatırsınız dertlerinizi. En azından tüm bu fikirler, sorunlar..vs bilişim dergilerinde ve benzeri ortamlarda haber olarak çıkar. Program şu şekilde olabilir:

AA) Ay sonu yapılacak toplantıya katılım. (Toplantılar 10:00'da başlıyor ve 20 dakika süre verilebilir size)
BB) Öğlen Yemeği ve Ö.S BTHaber, TurkInternet.com, Chip...ziyaretleri
CC) Gerekiyorsa konaklama (Misafirimsiniz...)
DD) Ertesi gün tekrar medya ziyaretleri

Bence çok yararlı olacaktır. Bu arada Prof. Dr. Kerem Alkin'de katılıyor toplantılara; hani Habertürk, Bloomberg tv... artık gerisi size kalmış. Medya ile ilgili tüm bağlantıları da yapmaya çalışırım. Ama bir an önce istekli olup olmadığınızı belirtmelisiniz.

Yok benim görmediğim bir sorun varsa veya aranızda bir fikir birliği yoksa bunu da bileyim çünkü bu sene Bilişim Zirvesinde Çalıştay yapacağız inşallah. :)

Saygılar,
Niyazi SARAL

stk.jpg

stklar.jpg

"DD) Ertesi gün tekrar medya ziyaretleri"

hocam yalnız devlet memurlarının üstünden izinsiz medyaya açıklama yapması yasak bizim ilçeden hayatta olur çıkmaz bu konuda...........

whitescorp' Alıntı:
"DD) Ertesi gün tekrar medya ziyaretleri"

hocam yalnız devlet memurlarının üstünden izinsiz medyaya açıklama yapması yasak bizim ilçeden hayatta olur çıkmaz bu konuda...........

İsim vermek zorunda değilsiniz. İsterseniz sanal fotoğraflar da kullanılabilir. Bence daha deneyimli arkadaşalr başka fikirler de verebilirler.

Arkadaşlar cebit dönemindede bu konuları araştırdık sorun olur mu başımıza iş alırmıyız diye. Kimse korkmasın medyaya gittik diye bizi işten atmazlar. böyle bir çekince varsa Niyazi hocamın dediği gibi isim saklı kalır.

Evet tam tatil dönemi, herkes bir yerlerde, kimi tatili de kimi memleketinde ama bir yerlerde müsait arkadaşlar mutlaka kalmıştır. Etrafınızda çevrenizde bu konuda yardımcı olabilecek, durumumuza baştan sonra takip etmiş süreci bilen arkadaşları haberdar edelim, yarına en geç diğer güne yapabilirsek belirleyelim ekibi ve içeriğe geçilsin inşallah.

Ya Selim hatırlarsan o günleri okula dilekçe yazıyordunuz. Ben atlayalım gidelim dedim :)
Benim ekip teklifim, Sen, Özgür Ali + 1 kişi daha ...

izinsiz Medyaya açıklama yapmak eskiden kademe ilerlemesinin durdurulması ile cezalandırılabiliyordu şu an kınama cezasına indi. son anayasa değişikliği ile de kınama cezasına karşı mahkeme açabiliyorsunuz. yani bişi olmaz.

Ben daha önceki başlıkta da ağustostan itibaren katılacağımı belirtmiş idim tekrar belirteyim burayada.. Temmuz ayında İstanbul da değilim..

Temmuzdaki toplantıya katılıp, STKların bir görüşme planı çıkarmalarını, görüşmeler bittikten sonra ağustos'da bu görüşmelerin değerlendirilmesini yapabiliriz. Umarım Gereken önemli verirler hepsi de.

Başka İstanbulda bulunup, temsilci olmak isteyen arkadaş varmı? SAyıyı çoğaltıp bir çalışma grubu oluşturmak daha iyi olacaktır.

Merhabalar.

Bu yıl "Teknoparkımızı kuruyoruz" adında bir proje geliştirdik. Teknolojik atıkların geri gönüşümüne dikkat çekmenin yanında âtıl kalmış ya da 'internet cafe'ye dönüşeceği umulan teknoloji sınıflarımıza yeni bir yüz kazandırmayı hedefledik. Maddi imkanlarımızın kısıtlılığı dolayısıyla sadece duvarları teknoloji temasıyla destekleyen yağlı boya resimlerle boyayarak bilgisayar parçaları ile üzerinde bazı çalışmalar yaptık. Görsel yaratıcılığımızı pekiştirdik. Bunun yanında 'Bilgisayar' konulu bir şarkı yazdık ve minik öğrencilerimiz seslendirdi. Öğrenciler ile birlikte hem güzel vakit geçirdik hem de mesajımızı gerçekten estetik ve etkili bir şekilde duyurduk diye düşünüyorum. Eğer müsadeniz olursa ben de herhangi bir buluşmada bu projemizi sunabilirim.

İyi çalışmalar. Kolay gelsin.

Fatma Beyza BAŞ

Fatma hocam çalışmanız gayet güzel. Fakat bizim buradaki amacımız bilişim dersinin geri getirilmesini, daha kapsamlı bir müfredata kavuşmasını sağlamak. Eğer bu konuda bu toplantıya katılırım diyorsanız the_korsan hocama PM atın. Sizinle iletişime geçecektir.

Daha sonraki aşamalarda zaten bizlerin durumu rahatlayınca, bir çok proje hayata geçecektir.

STK Ziyaretleri programı ertelenmiştir, başka bir zamanda daha geniş katılımla yapılabilir inşallah.

ah be canım zümrem keşke bu toplantıyada hassas bünyenizi oynatmadan klavye başından katılabilseydiniz, tabii isim kullanmadan nicklerinizle :) ,

Geri