Bilişime 50 kontenjan verilmesi

Kodla Büyü
Hocam, arkadaş "din derslerinden rahatsız olan kitle" diye hedef gösterip, sopa sallayınca niçin hemen, "beni yanlış anlamayın hocam" diye korkup geri adım atıyorsunuz? Islerine gelmedigi zaman "din düşmanı" diye insanlari bastırmaya, sindirmeye iyi alıştılar. Sizin soyledikleriniz gayet acik. Sizin sozlerinizi art niyetli sekilde carpitanlar ozur dilesin, siz niye diliyorsunuz?
Malum din düşmanı olarak hedef tahtasina konilabilirim:)

upload_2021-3-5_21-43-36.png

Bu hesabı yöneten arkadaşı tebrik ediyorum. Teşbihte hata olmaz, forumda hocaların birbirine kurşun attığı konuların hepsini birden savunuyor.

bekleyenler ne olacak hocam bir kaç senedir dediğiniz gibi ya öncekiler

Bölüme 20k ile girilirdi sebebi atama garantiydi. Şimdi 300k ile giriliyor sebebi atamasının olmaması.

Atama olmadığı bile bile girip sızlanmak yersiz.

Bölümün hak ettiği değeri görmemesi ya da üniversitede bölümlerim ihtiyaç göre açılması gerektiği ayrı başlıklar. Onları tartışmadan söylüyorum.

Ataması çok olan bölümler yüksek puanla tüm kontenjanları doldururken Türkiye geneli kontenjanlarını %20sini ancak dolduran bölüme 50 atama yapılması çok abes gelmiyor bana.

Her insan kendi yaratılışına göre hareket eder, birileri yorumları saptırma gayretinde olmaya devam etsin. Aynı hassasiyeti diğer branşlar için de göstermeniz dileğiyle... İyi akşamlar :)

Bölüme 20k ile girilirdi sebebi atama garantiydi. Şimdi 300k ile giriliyor sebebi atamasının olmaması.

Bölümün hak ettiği değeri görmemesi ya da üniversitede bölümlerim ihtiyaç göre açılması gerektiği ayrı başlıklar. Onları tartışmadan söylüyorum.

Ataması çok olan bölümler yüksek puanla tüm kontenjanları doldururken Türkiye geneli kontenjanlarını %20sini ancak dolduran bölüme 50 atama yapılması çok abes gelmiyor bana.
Mevzu sadece atanmak değil binlerce bu branş ta ogretmen var norm fazladi tayin isteyemiyor acik yer yok dersin degeri yok gibi gibi

Milli eğitimin gözünde yok hükmündeyiz. Okulda varlık gösterseniz de, robotik-kodlama projeleriyle reklamlarını yapsanız da boş. Yapmayın demiyorum, hobi olarak yine yapın. Btr görevinizi de hiç aksatmayın. Ama günün sonunda göreceğiniz değer bu kadar. Okulunuzda değerli olabilirsiniz ama bakanlığın derse bakış açısını çok iyi gösteriyor bence. İşin özü ders yoksa biz de yokuz. Bu kadar basit.
göedüğün en güzel yorum hocam. ders yoksa biz de yokuz. keşke 2. üniversitemi okusaymışım. şimdi hiç halim yok. çok canım sıkılıyor. kaldık bu bölümde.

Bakanlık bizi düşündüğü için böyle az kontenjan veriyor arkadaşlar. Allah razı olsun onlardan. Az olup kıymetli olalım diye yapıyorlar bunu. Ama sehapeliler görmez bunları. 50 kontenjanı da beğenmiyorlar. Halinize şükredin.

Hem kontenjan verilse ne olacak? code.org'u açıp oyun oynatıyorsunuz. Sanki bilmiyoruz.

(bkz: beklenen yandaşın bir türlü gelmemesi) sonunda ben yazayım dedim.

hocam bölüme son 2-3 senedir kimse girmiyor dedikleriniz doğru ama ondan önce hala atama bekleyenler var 2013 2014 mezunu vs

ONLAR (site yöneticisi ilgili kelimeyi düzenlememi istemiş ancak kim olduklarını biliyorsunuz)

MEB ve yükseköğretim camiasında joker elemandır. Onlar kodlama da yaptırır motor öğretmenliği de yapar idarecilik de, her şeyi kıvırırlar. Bu kadar kontenjan ayrılması bu yüzden.

Screenshot_20210305-223817_Chrome.jpg

Son düzenleme:
Her insan kendi yaratılışına göre hareket eder, birileri yorumları saptırma gayretinde olmaya devam etsin. Aynı hassasiyeti diğer branşlar için de göstermeniz dileğiyle... İyi akşamlar :)
Bu ne kibir? Hayrola, Allah sizi özene bezene yaratmış da bizi farklı mı yaratmış? Sizin yaratılışınızdaki mükemmellik nerden geliyor?

Hem siz onu boşverin, bilişim öğretmeni olarak din kültürü öğretmenlerinin derdine düşmeyin de kendi alanınızdaki öğretmenler için iki çift laf edin. Hazır konusu açılmışken bir de anlatın, nedir sorun? Neden din kültürü alanına bu kadar atama yapılıyorken bilişime atama olmuyor? Buyrun kendi alanınızın derdiyle bir hemhal eyleyin.

Bu ne kibir? Hayrola, Allah sizi özene bezene yaratmış da bizi farklı mı yaratmış? Sizin yaratılışınızdaki mükemmellik nerden geliyor?

Hem siz onu boşverin, bilişim öğretmeni olarak din kültürü öğretmenlerinin derdine düşmeyin de kendi alanınızdaki öğretmenler için iki çift laf edin. Hazır konusu açılmışken bir de anlatın, nedir sorun? Neden din kültürü alanına bu kadar atama yapılıyorken bilişime atama olmuyor? Buyrun kendi alanınızın derdiyle bir hemhal eyleyin.
Atama yapilmasinim nedeno tamamen siyasidir üstün yetenekleri olduklari için değil

Aman suya sabuna dokunmayalım da siyaset bulaşmasın diye diye, alınan bütün siyasi kararları sindirdik. Hakettik bir yerde. Din kültürü atamalarının tamamı siyasidir, din kültürü derslerinin zorunlu ve zorunlu seçmeli derslerinin tamamı siyasidir. Seçmeli ders seçenekleri tamamen din kültürü derslerini arttırmak için alınan siyasi bir karardır. Ders sayılarının arttırılması sırf din derslerine yer açılması için alınan siyasi karardır. Açılan imam hatip okulları tamamen siyasi amaçlarla açılmıştır. Ve sırf bu yüzden bizim alanımız hem atamada hem de atamadan sonra atıl durumuna geçmiştir ve bu da baştan sona yıllardır alınan siyasi kararların sonucudur.

Ama biz bunları konuşmayalım. Neden? Çünkü siyasi konular konuşulmasın. Evet, gençlerin hayatı birilerinin siyasi çıkarlarına feda edilirken hiçbir sorun yok, bunu dillendirirken "aman ali rıza bey, siyaset yapmayalım". Yap kardeşim, birileri senin hakkını siyaset sayesinde alıyorsa bunu dile getireceksin. Siyasi veya değil. Ha bu gençlerin hakkı gasp edilirken hâlâ buraya gelip "siyaset yapma" diyen varsa da gitsin, maaşını atanamayan bilişim öğretmenlerine bağışlasın, burada çene çalmasın.
Öyle haklısınız ki hocam. Yıllardır Din kültürü öğretmeni alımları en üst seviyede. Mevcut yöneticilerin neredeyse tamamı ilahiyatçı ya da Din kültürü öğretmeni. İşini layığıyla yapana, bulunduğu makama hakkıyla gelene saygım sonsuz. Ama liyakat kavramının bu denli ayaklar altına alındığı bir ortamda yapılan haksızlığı dile getirenleri kendilerince yaftalamakta üstlerine yok. İşin daha da acısı sana bana dinden imandan bahsedip takiye de yapıyorlar. Siyasi bir partinin il başkanının elinden çıkıyor atamalar, görevlendirmeler ve bunu aleni bir şekilde yapıyorlar. İtiraz edince siyaset karıştırmayın oluyor.

Son düzenleme:
Hocam, ders olmazsa kontenjan az olur tabii. "Niçin kontenjan az" demiyoruz, "niçin derslerimiz elimizden alındı" diyoruz.
50 yerine 500 kontenjan vermiş olsalardı dersimiz geri gelmiş mi olacaktı hocam. Benim yorumum dersin durumu, verilen değer, norm durumu vb. şeylerle ilgili değil.

50 kontenjan verilmiş. Kaç mezun verdiktik kaç öğretmen atasın.

Atama olmadığını bildikleri için gençler tercih etmiyor, tercih eden olmadığı mezun sayısı azaldı.

Tuzun kuru olayı olmaması için yorum yapmayacağım artık. Herkes için hayırlısı

Böteler kapatılsın. Biz yaptık bir hata okuduk. Gerçekten bu kadar gereksiz ve saçmasapan bir bölüme gerek yok. Müfredatı bile saçma...
Bilgisayar öğretmenliğinin sadece teknik öğretmenlik ve mühendislikten ataması olmalı. (19 bölüm var bilgisayar ögretmeni olabilen gerçekten bir kısmıda laf olsun diye)
Bilişim Teknolojileri sadece yüksek lisans ve doktora düzeyinde olmalı. Başka branşlardan öğretmenler eğitim teknolojilerinde yüksek lisans ve doktora yaparak, derslerinde teknoloji kullanımını geliştirmeli.
Yazdıklarımı yanlış anlamayın kesinlikle ortaokullarda 2 saat ve lisede 9 ve 10 sınıflarda 2 saat bilişim teknolojileri dersi olmalı. İçinde bulunduğumuz dönemde olmaması büyük hata.
Bilişim eğitiminde bence köklü değişikliklere ihtiyaç var.

Böteler kapatılsın. Biz yaptık bir hata okuduk. Gerçekten bu kadar gereksiz ve saçmasapan bir bölüme gerek yok. Müfredatı bile saçma...
Bilgisayar öğretmenliğinin sadece teknik öğretmenlik ve mühendislikten ataması olmalı. (19 bölüm var bilgisayar ögretmeni olabilen gerçekten bir kısmıda laf olsun diye)
Bilişim Teknolojileri sadece yüksek lisans ve doktora düzeyinde olmalı. Başka branşlardan öğretmenler eğitim teknolojilerinde yüksek lisans ve doktora yaparak, derslerinde teknoloji kullanımını geliştirmeli.
Yazdıklarımı yanlış anlamayın kesinlikle ortaokullarda 2 saat ve lisede 9 ve 10 sınıflarda 2 saat bilişim teknolojileri dersi olmalı. İçinde bulunduğumuz dönemde olmaması büyük hata.
Bilişim eğitiminde bence köklü değişikliklere ihtiyaç var.
hizmetli olabilirim kapatın dükkanı en azından işimiz belli

Böte hocaları neden acaba MEB e durumumuzu anlatmaz neden bilişimin gerekliliğine ikna etmez hiç mi MEB ile diyalogları yok merak ediyorum.

Ben artık bu tartışmalara girmeyi bile gereksiz görüyorum.

Böte lilerin durumu içler acısı ama Atı alan Üsküdar ı geçti.
Yapacak bir şey yok.

Bu durumdan sıyrılmak için 2. üniversite ve branş değişikliği yapmak gerekiyor.
Yoksa bu şekilde devam

50 kişi normal. Ortada ders mi kaldı? İl içi il dışı yer değiştirmelere bir bakın acınacak haldeyiz. Ders sayısı artmadan bir cacık olmaz. Okul müdürlerinin WhatsApp gruplarinda birbirlerine hava atacakları projeleri din kültürü ögretmenleri yürütür artık bir zahmet.

Bunun böyle olacağı belliydi zaten öğrencilere diyorum ki çocuklar köklü bir meslek seçin çok istiyorsanız yukseginii öbür bölümden yapın diyorum mesela matematik öğretmenliği hep ihtiyaç dahilinde onu okuyup bilgisayardan yan dal veya çift anadal daha mantıklı

DKAB ve alt kategori dersleri, bilim ve bilişim derslerini bilinçli olarak uzaklaştırmak için ön plana çıkarılıyor. Bunun amacı da herkesin anladığı gibi ideolojik hedefler. Bu yorumu yapınca benin dinsiz imansız olduğumu veya olabileceğimi düşünen zavallı, meslektaş demeye utandığım kişiler çıkıyor karşıma, alıştım. Ama artık yeter! Derin ideolojik hedefler için insanlarının saniyelik egolarla yok edilmesine ben sessiz kalmak istemiyorum. En basit yapabileceğiniz şey o geri zekalı sendikadan uzaklaşmak, idareci olmak, görevlendirme aldırmak , ders toplamak veya kimi zaman btr için onların yanına gitmemek olabilir mesela. Yetti artık yahu! Yani çaresiz değiliz. Mesaj vermek bu kadar basit.

Ve açıkça söylüyorum bu haksız yere kontenjan ayrılan bölümlerin, anlamsızca şişirilmesi önce BİLİMİ sonra da EĞİTİMİ katletmek için tasarlanıyor.

Okumuş, akıllı insan istemedikleri için, cahil toplum ve seçmen istedikleri için ürettikleri bir eğitim politikası bu!

Geri