Bir öğretmen için en ideal araç hangisidir?

Kodla Büyü
Forum başlıklarında biraz gezmiş olsaydın Öğretmenlerimizin lüks arabalara da bindiğini okursun.Abartılı bulsan da bunlar gerçek.

fercanx' Alıntı:
Bunlar yönetmeliklerle sabit zaten

Doktor için pegeout
Mütehahit için passat
mühendis için bmw
belediye başkanı için mercedes
işci için braodway
Vekil öğretmen için Lada
sözleşmeli öğretmen için Doğan
Kadrolu için öğretmen için Doğan L

abi çok güzelde ben de şahin var...ben bunlardan hiçbirine uymuyorum...acaba ben işsizmiyim de haberim mi yok :puhaha:

İŞTE BU

Ekli dosyalar

• 27603182a4d.jpg
    27603182a4d.jpg
    26.2 KB · Görüntüleme: 780
Fender' Alıntı:
Kastığımız ettiğimizde yok.Hepimiz evliyiz.Herkes gibi yiyip içiyoruz yaz geldiğinde geziyoruz.Kursumuzu veriyoruz,okulumuza devam ediyoruz.Aslanlar gibide biniyoruz.

1400 civarı maaş
500 civarı ek ders
250 civarı kurs ekdersi(halk eğitim hafta sonları 10 saat 7 tl den (280)

he bide evlisen eşinde öğretmense 1400 maaş 350 de onun ek dersi desen 3500 i geçiyor eve giren maaş...bu ülkede kaç eve bu ve üstü maaş giriyor...öğretmen çiftler istediği arabayı alır binerde:)

Peugeot 206 +
Hyundai Accent yada i20
Ford Fiesta
Fiat Punto Evo
Renault Clio

Maddi durumunuz biraz daha iyiyse;
Vw Golf
Honda Civic
Toyota Corolla yada Auris

simpleLife o şekilde çalışan öğretmenleri burada bulamazsın :) Eğer çocuk varsa -1000 koy oraya birde.

Benim çevremdeki öğretmenlerden bindikleri arabalardan en lükslerini sayayım.

Honda Civic
Toyota Corolla
Skoda Yeti
Nissan Qashqai

Bunlar en az 20 yıllık öğretmen bu arada. ;)

Ama istedikten sonra gider Audi TT ye biner öğretmen. Araba meselesini abartmamak lazım. Kimi ayağımı yerden kessin der kimi lüks ister kıyar parayı verir ama kenarda 10 sene birikim yapamaz. Tercih meselesi.

bence hr öğretmenin maaşları eşit gibi görünse de ailesi zengin olan var okul dısında baska işler yapan var herkes kendi bütçesine göre karar veriyor. Örnek vereyim bizim okulda toros kullnan öğretmen de var,sıfır km cıvıc audi wosvagen kullnan da :)

kimse nissan önermemiş.
ikinci eli yok deniliyor ama alırkende ucuz alıyorsun zaten.
2003 primera tekna modelini kullanıyorum çokta memnunum.

Araba işi tercih meselesi sayılan arabaların çoğu aşağı yukarı aynı fiyattan bulunabilir.

Araba alırken yönetmeliğe de bakmak lazım.
:puhaha: :puhaha: :puhaha:

2008de 1.2 Palio aldım. Az yakıyor yedek parçasıda el yakmıyor. Modeli 2001 biraz düşük geliyor modeli ama ben memnunum. Okula 2 bayan arkadaşla gidiyoruz birisinin Uno diğerinin W Caddy var. Her hafta dönüşümlü kullanıyoruz arabaları sanırım araba değişireceğimde Caddy alacağım çok hoşuma gitmeye başladı kullanması :mrgreen: Diğer beğendiğim arabalarda memur için Fiesta, 2000 üstü corolla sedan kasalılar, albea yada linea olabilir.

Olurda birgün zengin olursakta son model bir Mercedes Kompressor alırım :mrgreen:

1.5 yıldır hyundai accent era kullanıyorum gayet memnunum sorun çıkarmıyor. en ideal araba paranın yettiği arabadır.

2 yıldır focus kullanıyorum üstüne araba tanımam. Araba değitirecek olursam alacağım daha üst model focus olur.

Bir Öğretmene , Alabildiği her araba idealdir.Buna BMW,AUDİ de dahil...

skydive707' Alıntı:
Öğretmenin eşi nereli? çocuğu var mı? gibi kıstasları göz ardı etmeden cevap veremem...

hocama katılıorm, eğer bizim gibi eşin 12 saat mesafedense az yakan ve seni yolda bunaltmayan bi araba alman gerekir.
ayrıca herkes kendi kullandığı arabayı över, bu arada bazı arkadaşlar söylemiş bende altını çizmek istiyorum - paranın yettiği araba senin için en ideal arabadır-

fercanx' Alıntı:
Bunlar yönetmeliklerle sabit zaten

Doktor için pegeout
Mütehahit için passat
mühendis için bmw
belediye başkanı için mercedes
işci için braodway
Vekil öğretmen için Lada
sözleşmeli öğretmen için Doğan
Kadrolu için öğretmen için Doğan L

süper miş yaaa

kendi memleketinde çalışıyorsa polo corsa getz vb gibi küçük park sorunu yaşamayacağı az yakıt tüketen araçlar. uzun yola çıkmak zorunda kalanlar için corolla focus magane gibi dizel ya da tüplü araçlar.

1980 den düşük modelli olmamak kaydıyla "taban-way" 1.4 cti iyi bir kış lastiği ile sağlam bir branda iş görür

Geri