Bir Aracı Erkek mi Yoksa Bayan mı Sürüyor?Nasıl Anlarsınız?

Kodla Büyü

Fender

Süper Üye
Süper Üye
Bu başlığı açtım ; çünkü ben aradaki farkı tam çıkaramadım.Siz ne dersiniz?

yaptığınız basit bir hata karşısında arkanızda acı acı tepki kornası çalıyorsa bilin ki o bayandır. kendileri trafikte sıkça hata yapıp korna ile uyarıldıklarından ellerine fırsat geçti sanıp salakça korna çalıyorlar.izlenimlerim ve tecrübelerim bu yönde.

share_' Alıntı:
yaptığınız basit bir hata karşısında arkanızda acı acı tepki kornası çalıyorsa bilin ki o bayandır. kendileri trafikte sıkça hata yapıp korna ile uyarıldıklarından ellerine fırsat geçti sanıp salakça korna çalıyorlar.izlenimlerim ve tecrübelerim bu yönde.

salakça ifadesi gerçekten yakışıksız?

ayıp yani :x

bence taraflı düşünüyorsunuz çünkü çok iyi araç kullanan bayanlarda var acemilik bayanlara özgü değil doğru dürüst araç kullanmayı bilmeyen bayanlarda var erkeklerde var bu durumu cinsiyete göre ayırmak saçma

sağ şeritte dibinize yarım metre kadar yaklaşıyorsa ve aradaki yarım metre mesefayi kilometrelerce koruyabiliyorsa erkektir

sevincaltunel' Alıntı:
share_' Alıntı:

salakça ifadesi gerçekten yakışıksız?

ayıp yani :x

bu tepkiyi bekliyordum, ama ben davranışın salakça olduğunu belirttim, ne bayanları nede başka birşeyi zan altında bırakmadım. davranış salakça yani...

salakça davranışa ait bir zarf mı kişiye ait bir sıfat mı cümlelerinizi lütfen düzgün seçin

son mesajımın son cümlesini okursanız sorunuzun cevabı orda...

koltuk çok öne çekilmişse, araba gereğinden fazla devirli sürülüyorsa bayan olma ihtimali artar. ayrıca bayanlar kaza yapmaz,yaptırır derler... :puhaha:

bu konunun böyle tartışma götüreceği belli ama burda kimse cinsiyet ayrımına düşmesin lütfen

Bu muhabbeti bir türlü anlayamıyorum tabiki bayanlar daha dikkatli, daha iyi ve daha hatasız araba kullanıyor. Emin olun bir araba, şeritler arasında slalom yapıyorsa, daha yeşili beklemeden sarı ışıkta korna çalmaya başlıyorsa, yanındaki arabanın sürücüsünün bayan olduğunu görüp onu trafikte sıkıştırıyorsa, hız sınırına uymayıp aşırı hız yapıyorsa, sarı ışığın yandığını gördüğünde yavaşlamak yerine daha da hızlanıyorsa "kırmızıya yakalanmamak içinmiş", kırmızı ışıkta yandaki arabada bayan olduğunu görüp hoş olmayan hareketlerde bulunuyorsa, ben iyi sürücüyüm kuralları bilirim ama uymam gibi bir düşüncesi varsa; bilin ki o sürücü ERKEKTİR.

Trafikte seyir halindeyim. Sağlı sollu araçlar park etmiş durumda. Birer arabanın karşılıklı gelip gidebileceği kadar bir yolumuz var. Akşam karanlığı bastırmak üzere. Trafik malum. Önümdeki araç duruyor, hareket edecek diye beklerken dörtlü flaşör yanıyor. Aracın sürücü kapısı açılıyor ve bir bayan iniyor. La havle çekiyorum, protesto kornası çalıyorum hiç oralı değil. Sürücü imtihanlarında, komisyonlarda görev alıyorum ve çok titiz davranıyorum.

Sürücü Kursuna devam ettiğim dönemde direksiyon Hocalarımdan bazıları bayandı.
Ne yalan söyleyeyim erkek direksiyon hocalarım çok sinirleniyordu ; o yüzden biraz çekinirdim onlardan.
Bayan Hocalarım olabildiğince sakin ve hoşgörülüydü.

lost' Alıntı:
Bu muhabbeti bir türlü anlayamıyorum tabiki bayanlar daha dikkatli, daha iyi ve daha hatasız araba kullanıyor. Emin olun bir araba, şeritler arasında slalom yapıyorsa, daha yeşili beklemeden sarı ışıkta korna çalmaya başlıyorsa, yanındaki arabanın sürücüsünün bayan olduğunu görüp onu trafikte sıkıştırıyorsa, hız sınırına uymayıp aşırı hız yapıyorsa, sarı ışığın yandığını gördüğünde yavaşlamak yerine daha da hızlanıyorsa "kırmızıya yakalanmamak içinmiş", kırmızı ışıkta yandaki arabada bayan olduğunu görüp hoş olmayan hareketlerde bulunuyorsa, ben iyi sürücüyüm kuralları bilirim ama uymam gibi bir düşüncesi varsa; bilin ki o sürücü ERKEKTİR.

BAYANLARLA İLGİLİ OLAN KISIMLAR HARİÇ BENİ ANLATTINIZ YAAA ÇOK KÖTÜYÜM

malesef ehliyet kursları hep başvurani neredeyse ehliyet sahibi yapıyor bilen alsın neyse de kaldırıma çıkan da yola bakmadan dalanlar da

Bu tartışmada bir amacımda ; Bayan ya da Erkek ; örnek sürücünün olumlu davranışlarından da söz etmekti.
Trafikte etrafını taciz etmeden güvenli bir şekilde ilerleyen sürücülere hayranım.
Hata yapan sürücüye , farklı hatalarla karşılık vermeyen sürücüleri daima örnek almışımdır.
Evde,işte,arkadaş çevresinde karakteri ne ise bunu direksiyon başında da sürdüren sürücüyü alkışlarım.
Hoşgörülü,sakin,saygılı,yol hakkını gözeten sürücüleri trafikte giderken selamlıyorum.

hiç birşey sizin canınız kadar değerli değildir, trafikteki kavgalar dolayısıyla canından olanlar var.ne olursa olsun eyvallah demek gerekiyor bazen. herkese iyi sürüşler...

2007de ehliyet aldım ve hemen ertesi gün trafiğe çıktım, o günden beridir sırf bayan olduğum için trafikte o kadar çok şeye şahit oldum ki!!! maalesef trafikte araba kullanan bir bayan görünce herkes şu fikre kaplıyor: bu bir bayan; kesin kötü araba kullanıyordur ve acemidir, ben ondan daha iyiyim o zaman ona istediğim gibi davranabilirim. çok değil daha 1 hafta evvel, bir beyfendi yolda karşıdan karşıya gecerken nedense yolun tam ortasında "arabamın önünde" durdu(ne bir lamba vardı ne de bir yaya yolu), ve sanki suç bendeymiş gibi el kol hareketleriyle bağırmaya başladı. Peki soruyorum erkek arkadaşlara; Hanginiz kırmızı ışıkta beklerken biri diğer arabaların önünden hızlıca geçti ve sizin bayan olduğunuzu gördükten sonra yeşilin yanmasını umursamayıp ayağının altında yumurta varmışçasına yavaşladı ve sonrada yanınızdan geçerken cama yaklaşıp abuk sabuk hareketler yaptı? Yada şehir içinde bütün kurallara uygun bir şekilde kendi şeridinizde göbekten dönerken arabayı sizin önünüze kaç kişi kırdı? ya da kırmızıda yanınızdaki araçta bulunun biri size abuk sabuk hareketlerde bulunup hem canınızı sıktı hem korkuttu? daha saymakla bitmez bayanların dertleri"bu konuda çok dertliyim anlaşıldığı gibi". Erkeklerde de bayanlarda da acemiler vardır ve olmaya da devam edecektir. Ama lütfen unutmayalım ki karşımız kişi bir bayansa; ona kötü sürücüdür diye hemen etiketi yapıştırmayalım ve onun bir yakınımız olabileceğini düşünelim....

Bayanı erkeği yok bu işin. Trafikte her iki taraftan da hatalı sürücüler görmek mümkün. Sürüş tarzından da %100 bir sonuç bulamayız sürücünün bayan mı erkek mi olduğunu bulmak için.

Geçenlerde bir haber vardı. Bayan şoförlerden birisi, altgeçitin sağ şeridinde olan kazaya bakmak için sol şeritte aniden durunca arkadaki 5 araba birbirine girmiş. Ve bayan arkadaş kaçmış :lol: :lol: İstisnalar hariç kötü araba kullanıyorlar bu bir gerçek, ancak ben suçlama olsun diye söylemiyorum yanlış anlaşılmasın..

Sağ şeritte sakince gidiyorsa, sol şeritte ilerlerken sellektör yaptığınız halde hemen sağ şeride geçmiyorsa bayandır.... Benim tespitlerim bu yönde...

Sakin kullanan sağ şeridi kolay kolay terk etmiyor... Biraz hızlı giden de aynalara pek bakmıyor o yüzden de sellektör yaptığınızda göremiyor...

bir arkadaşın eşi araba alacakmış neden sıfır araba almıyorsunuz dedim. nasıl olsa bir bayan geliip çarpacak dedi 3 defa aynı şey başlarına gelmiş. bayanlar biraaz daha panik oluyorlar

kullandığı şeritte arada bir (genelde vites değiştirirken) sağa-sola kaymalar yapıyorsa bayan olma ihtimali yüksek.

sinyal vermeden dönüş yapan, sizin geldiğinizi gördüğü halde pat diye yola çıkan şoför %100 erkektir.

Şehir merkezlerinde farklı bölge ve mahallere taşıma yapan minibüslerin tavırlarını tarfikte takip etmişsinizdir.İtfaiye,ambulansdan daha fazla öncelikleri varmış gibi hareket ediyorlar.Bunları sürenlerde genelde erkek.
İşin doğrusu ;
Erkek ya da bayan;daha çok trafikte gördüğüm olumlu davranışları örnek alıyorum.(Işıklarda durulduğunda yaya geçidinin üzerinde beklenilmemesi,hertürlü şerit değişimin de sinyal verilmesi...)
Yanlış davranışlara kızmamaya çalışıyorum.Aksi durumda Sürüş güvenliğimi olumsuz yönde etkiliyor.

beni trafikte en çok sinir eden, kırmızı ışık sarıya dönüşür dönüşmez arkamdan korna çalmalarıdır. sanki en öndeki araçlar ışıkların manasını bilmeyen salaklardan oluşuyor. korna çalana dikiz aynasından baktığımda, bu erkek veya bayan olabiliyor. yalnız bir fark var korna çalan bayansa genelde bağıra çağıra el kol hareketleri de yapıyor. defalarca şahit oldum.

Geri