Bir de benden dinleyin.

Kodla Büyü
2007 yılında kurulduğundan beri Bilgisayarbilisim.net adresinde yayın yapan Bilgisayar öğretmenleri ve formatörlerinin buluştuğu forum sitesinde aktif olarak yer alıyorum. Bilişime küstüğüm günlerde siteye de küstüğüm oldu. 1 Temmuz itibari ile Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenliği bırakıp okuluma döndüğümde siteye çok girmesem de ara sıra uğramayı ihmal etmedim.

Okulların açıldığı ilk günlerin telaşında pek bakamasam da site yöneticisi arkadaşlar ve Niyazi SARAL Beyin bir fikir teatisi içinde olduğunu gördüm. Eğiticiliği bıraktım benim müdür bilişim derslerini de bana vermedi artık eski bilişimcisin derken , bu virüs girdimi çıkmazmış aynen anladım ve daldım ben de tartışmaya. Niyazi Hocam Cebit içinde bir toplantı teklifinde bulunmuştu. Asıl amacı daha önce hiçbir araya gelmemiş BBnet yöneticilerini bir araya getirmek ve görüşmekti belki ama sonradan bu bir çalıştay haline dönüştü. İlk anda arkadaşlar nasıl çalıştaya geliriz telaşına düştüler. Okula mı dilekçe yazsak,ilçe milli eğitime mi derken, Orhan Hocamın aşırı pesimist düşünceleri ve diğer arkadaşların acaba sorularını görünce ben olaya ortadan daldım. Bir şey olmaz endişelenmeyin deyince ,ben de konuşurum (Her ne kadar ben konuşamadım ama )programa beni de yazın deyince arkadaşlar az biraz moral buldu Niyazi Hocamın da desteğiyle program oluştu. Arkadaşlarla telefonda telekonferans yapıp programı olgunlaştırdık ki Cuma sabahı yönetimdekilerin çoğu İstanbul’da buluşmaya karar verdik. Sağolsun müdürüm izin verdi Perşembe akşamı bindim Cuma sabahı Esenler’de indim ve Yenibosna metro istasyonunda Orhan(ghost),Ahmet(Kaf-Kef,Hemşerim olur),Selim(thekorsan),Engin(engizozdil) hocalarımla buluştuk. Orhan ve Ahmetle daha önce karşılaşmıştık diğerlerini (Kayseriden Murat ve Fatih hocamlar da vardı) ilk defa karşılaşıyordum. Avcılar’da Ahmet Hocamlarının ailesini evine gidip kahvaltı yaptık ,Allah razı olsun Ahmet hocamın Anne ve Babasından bizi iyi ağırladılar. Cebite gidip Niyazi Hocamla görüşmeden önce sitenin geleceğini konuştuk. Niyazi Hocamızın desteği devam etse de yeni bir sunucuya geçmemiz gerektiği için, neler yapabileceğimizi konuştuk. Öncelikle Niyazi Hocamızın desteğini talep etmekten , şirket kurmaya kadar her aklımıza gelen seçeneği konuştuk. İşi reklama döksek ayda her birimize bir maaaş kadar pay düşeceği seçeneği masadayken, biz bu siteyi menfaat için kurmadık ve sonuna kadar bu kararımızdan vazgeçmeyeceğiz diyerek Cebite doğru Niyazi Hocamızın yanına yollandık.Soğuk ve hafif yağışlı bir İstanbul gününde 7. Kapıdan Niyazi Hocamızın kendi elleriyle getirdiği davetiyeyle fuara girdik. Dışarı rahat girip çıkmamız için Niyazi Hocamız bize Çizgi-Tagem yazan katılımcı kartı çıkardı. Artık biz de Çizgi-Tagem elemanı idik Yukarıdaki bir kafetaryaya çıkıp çay içmeye başladık ve çalıştay öncesi son konuları gözden geçirdik. Ben sazı elime alıp Niyazi Hocam yarın BT Öğretmenlerinin sorunlarını konuşacağız ama bir de bizim sitenin sorunları var. Banner reklamı karşılığı destek olsanız da yeni bir sunucuya geçsek dedim. Sağolsun bizi kırmadı destek oldu. Günlerden Cuma olduğundan fuar alanı içinde yapılmış bir mescitte Cuma namazı kıldık ve şu linkteki hutbeyi kulaklarımızla dinledik Daha sonra öğlen yemeği yedik ve fuarı gezdik. Akşam ben ve Selim hocam Ahmet hocamlarda diğer arkadaşlar başka bir yerde misafir oldular. Cumartesi sabahı erkenden kalkıp saat 9 da fuarda olduk. Ben hemen davetiyeleri alıp ana kapıya konuşlandım. O davetiyeleri dağıtan tombiş bıyıklı herif benim yani. Saaat 9 dan saat 11 e kadar kapıda bekledim. Hava soğuktu ama geç kalanlar olabilir diye o soğukta bekledim . Allah’a şükür hasta olmadım ki arkadaşlarıma feda olsun yani. 100 kadar davetiye dağıtmıştım salona bir girdim baktım salon dolu. Ya dedim ben bu kadar davetiye dağıtmadım ki. Neyse diğer yaşananları forumda okudunuz zaten. Akşam oldu ve yola koyulduk.

Bana sorarsanız verimli bir çalıştay oldu. Sorunlar hemen çözülmez ama bir başlangıç yapılmış oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler. Siz fedakar,cefakar bt öğretmeni/formatör öğretmeni arkadaşlarımı görmekten çok mutlu oldum. Ayak üstü oldu, Orhan ve Ferruh hocamla pek vakit geçiremedim kusura bakmasınlar. Ama önümüzdeki hafta içi Gebze’den Ferruh hocama bir çıkartma yapacağız şefimle, Orhan hocam seni de bekliyoruz. İnşallah bu bir başlangıç olur ve geleneksel hale gelir. Ve en kısa zamanda bt öğretmenlerini dertleri çözülür.

Efedrin hocam sağolasın benim netbukun ctrl+c ctrl+v tuşu çalışmıyordu :)

ebfo45' Alıntı:
Efedrin hocam sağolasın benim netbukun ctrl+c ctrl+v tuşu çalışmıyordu :)

:mrgreen: İyi niyetinizden şüphem yok zaten reklam da yok sitenizde ama yine de arkadaşlar siteye kadar yorulmasın dedim madem paylaşmaya karar vermişsiniz. Çok da samimi güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

Efedrin hocam , sitem değil espiri yaptım. Teşekkürler.

eyvallah cemal hocam güzel dile getirmişsin gerçekten!

bu arada ne yalan söyleyeyim ilk seni gordugumde uzulmustum

bu sogukta biletlerle ugrastıgın için ama hasta olmamana sevindim:)

Güzel anlatmışsınız hocam. İnşallah şifayı kapmazsınız. Bu aralar havalar baya bozuk atıyor.

Cemal abim nokta virgül atlamamışsın diyecem ama kaçan yerler var :D selim ben ve enginni en son yıkıldığı manzara :D

Geri