Bir haftada tüm kurumların sitesini yapın

Kodla Büyü

alpi

Süper Üye
Süper Üye
slm arkadaşlar Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı bir sistem ile tüm kurumların web sitelerini bir hafta hatta daha kısa zamanda yapabilirsiniz ilçedeki tüm kurumları hem dinamik hale getiriyor hemde zahmetsiz kurulum sağlıyor... herkese tavsiye ederim..Mehmet Çoktay,Selim Saraçoğlu hocalarıma da tşk ediyorum..

http://cayiralan.meb.gov.tr/#icerikGetir/223
desrler:
http://igdir.meb.gov.tr/#icerikGetir/1486

hocam ilk açılışta bekliyor tekrar yenileme yaparsanız açılıyor maliyeti sıfır hocam her hangi bir üçret talep edilmiyor arkadaşlar emeğine sağlık :++:

sormak istedigim kendi sistemlerine mi biz giris yapacagız mutlaka yoksa scripti bize verecekler mi

hocam size kullanıcı oluşturuyorlar örneğin ilinize sonra il ilçeleri ekliyor ilçelerde kurumları biraz mebbis eokul sistemi gibi... scripti vermezler hocam ama yinede sormak lazım

1.Türkiye genelindeki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların yönetilebilir bir web sitesine sahip olmasını,
2.Bu web sitelerinin Milli Eğitim Bakanlığının standartlarını ve genel kabul görmüş internet standartlarını tam olarak karşılayabilmesini,
3.Bakanlık tarafından bağlı kurumlara tahsis edilen meb.k12.tr uzantılı alt alan adlarının ve yine bakanlık tarafından tahsis edilen okulweb.meb.k12.tr sunucusundaki ftp alanlarının kullanımını artırarak kurum bütçelerinden web sitesi için ayrılan yıllık ortalama 100 dolarlık ücretin kurumlarda kalmasını,
4.İlçe,İl yada Türkiye genelinde web sitelerinde mutlaka yapılması gereken değişikliklere merkezi olarak müdahale edilebilmesini,
5.Kullanımı basit bir yönetim paneliyle kurum personellerinin ve kuruma ait alt birimlerin kendi haber duyuru ve bilgilerine kendilerinin müdahale etmesini sağlayarak kurumlarda bilgi işlem personelinin üzerine düşen yükün azaltılmasını,
6.Kurum verilerinin merkezi olarak toplanarak yedeklenmesini ve olası veri kaybında geri yüklemenin kolaylaştırılmasını
sağlamaktır.

arkadaşlar milli eğitim bakanlığı da buna benzer hatta daha güzel bir sistemi yakında hizmete sunacak ve o sisteme geçmeniz gerekecek zaten o yüzden ikinci iş olmasını istemeyenler acele etmesin bence ;)

meb çok yavaş hocam ve sadeece il ilçelere verecek okullara sıra gelene kadar 3- 5 yıl geçer

Slm.Arkadaslar Iğdır dışındaki herhangi bir ildeki bir ilköğretim okulu da bu sistemi kurabilir mi.Cevap yazarsanız sevinirim.Teşekkürler.

hiçbir okulun sitesine giremedim bağlantı sorunu var mış..

Ben de giremiyorum bugün..

bir kaç sefer okulweb.gov.tr uzantısından site açıldı ama daha sonra tekrar sorun vermeye başladı.

Geri