Bir Labirent de benden

Kodla Büyü

sehergin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulda yapmış olduğum bir uygulamayı sizlerle paylaşmak istedim.
Uygulama açıldığında da görürsünüz zaten klavye kontrolü ile çalışıyor.
Bir çok eksiği var bence. Geliştirilebilir diye tahmin ediyorum. Mesela; oyuna başlarken kullanıcıdan bir isim alınıp oyun sonunda skor sonucunu girilen isime göre açıklayan bir uygulama ya da sahne geçişleri ile level'ler uygulanabilir mi? Eğer fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• maymun.rar
    518.2 KB · Görüntüleme: 738
elinize sağlık hocam

Ya bu scratchı yapan adamlar ne iyi etmiş can sıkıntısına birebir valla :D

hocam emeğinize sağlık ne yapsam diye ararken iyi oldu. ben bu sizinkine yukarda gezen bi karınca ve aşağıda yine başka bir böcük türü koydum bunlara çarpınca yanıyor şeklinde değiştirdim fikir olsun.

Hocam elinize sağlık. Ben kendimce biraz geliştirdim. Ekstra 2 farklı level ekledim. Her muza ulaştığında yeni ve biraz daha zor bir labirent görünüyor. 3. level de bittiğinde ekranda kazandınız ibaresi çıkıyor. Bu hâlini paylaşıyorum. İstenildiği takdirde bu oyuna süre değişkeni eklenip, belli bir değerden geriye doğru sayması sağlanabilir. 'Can' değişkeni tanımlanıp, kullanıcıya belli bir oynama hakkı verilebilir. Çizgileri geldiğinde can değişkeni azaltılabilir.

Ekli dosyalar

• labirent.rar
    629.9 KB · Görüntüleme: 119
botehasan33 hocam teşekkür ederim. Çok zaman sonra tekrar bu örneği yaptırıyorum. Sizlerle birlikte daha güzel işlerin ortaya çıkması harika. Emeğinize sağlık. Çocuklar da zevkle yapıyorlar. Diğer arkadaşlar tübitak projesinde sergileyebilirler. Herkese kolay gelsin.

Geri